Покровський гірничо-збагачувальний комбінат продовжує підтримувати Захисників, які ціною свого життя боронять Україну. З цією метою, вже за усталеною традицією, 5-го вересня підприємство виділяє транспорт для чергової поїздки донорів до Нікопольської станції переливання крові. Автобус рушатиме від стадіону «Авангард» о 9.30.
Всі, хто має бажання поділитися кров’ю з бійцями, можуть долучитися до такого важливого у наш час проєкту. Варто відзначити, що з початку повномасштабної війни працівники комбінату, їх рідні та близькі здали 496 доз кові, яка вже воює.
Додамо, що банк крові потребує постійного поповнення, адже до лікарень як області, так і всієї України щоденно привозять поранених бійців, і тоді лік їх життя йде просто на хвилини. Саме тому необхідні абсолютно всі групи крові з позитивним та негативним резус-факторами. Пам’ятайте, що кожна краплина, без перебільшення, може врятувати життя людини.
На донацію обовʼязково візьміть з собою:
паспорт;
ІПН – номер картки платника податків;
бахіли чи змінне взуття;
питну воду.
Тож якщо ви готові поділитися своєю кров’ю, у вас немає протипоказань, то слід правильно підготуватися до донації (процедура здачі крові).
Перш за все, перед тим, як стати донором слід мати на увазі, що претендентом на здачу крові може бути здорова людина віком старше 18 років та вагою понад 50 кг.
Донором не може стати:
онкохворий;
хворий на хронічні хвороби: цукровий діабет, серцево-судинні, ниркові центральної нервової чи дихальної систем; залізодефіцитні стани;
той, хто має проблеми з артеріальним тиском;
людина з «поганими» венами;
той, хто нещодавно лікувався у стоматолога або мав незначні оперативні втручання (після консультації з лікарем);
той, хто проходить медикаментозне лікування;
жінки, в період критичних днів (дозволяється здача крові після 10 днів з початку циклу);
людина, яка мала побутовий контакт із хворими на гепатит В;
той, хто має татуювання або пірсинг.
Тим, хто перехворів на COVID-19 без пневмонії, можна здавати кров через 30 днів; якщо ж була пневмонія – через півроку.
Як підготуватись до здачі крові?
Мінімум за добу до здачі крові не можна:
вживати алкоголь та молочні продукти;
їсти гостру та жирну їжу;
Заборонено палити за 2-3 години до та після донації. Отруйні речовини, які потрапляють у кров із нікотином, дуже небезпечні для пацієнтів, особливо новонароджених, і становлять загрозу для донора, якщо запалити відразу після здачі крові.
Що корисно вживати перед донацією?
овочі;
фрукти;
вироби з борошна грубого помелу;
сухарі без хімічних домішок;
солодкий чай;
морс, компот;
мінеральна вода.
Оптимальний час для того, щоб здати кров – кілька годин після вживання їжі. В жодному разі не можна здавати кров на голодний шлунок. Перед процедурою потрібно випити достатньо рідини, не менше двох склянок.
Зверніть увагу! Донори, які раніше здавали кров, зможуть знову поділитися нею не раніше, ніж через 62 дні.
Пам’ятайте, що ваша кров може воювати і наближати нашу Перемогу!