Соціальна сфера


    Наше підприємство реалізує свою діяльність не тільки в промисловій сфері регіону, але і активно бере участь в соціальній сфері м. Покров. Так вагомий вклад АТ "Покровський ГЗК" в соціальну сферу м. Покров яскраво виражений чотирьма обєктами: Плавбасейн «Дельфін», "Стадіон Авангард", дитячій табір ім.Тарана та санаторій-профілакторій.


Плавбасейн «Дельфін»

      Поява басейну стала важливою подією, яка збагатила фізкультурно-спортивні традиції підприємства та всього міста. Це дало змогу проводити на його блакитних доріжках масштабні міжнародні та всеукраїнські змагання, а також – виховувати майбутніх чемпіонів. Але цьому передував довгий і тернистий шлях.

      На початку 70-х років під час спілкування з директором комбінату Григорієм Середою зайшла мова про те, що спортивному комплексу підприємства не вистачає басейну. Переконавшись у його необхідності, керівник прийняв рішення розпочати будівництво.

    Стосовно місця розташування, розглядалися два варіанти: в районі нинішньої пожежної частини або ж біля входу до центрального парку. Як бачимо, зупинилися на останньому.

    За проектом басейну довелося їхати до Москви, куди і відправився у відрядження легендарний засновник фізкультурно-спортивного руху на комбінаті, ветеран Другої світової війни, Почесний громадянин міста Андрій Череп. Вартість будівництва 50-метрового красеня становила 480 тисяч рублів. Щоб уявити, наскільки це була значна сума на той час, достатньо згадати, що в 70-х роках престижна «Волга» коштувала 8-10 тисяч рублів.

    Будівництво та введення басейну в експлуатацію виявилося нелегким завданням. Подолати міцний бюрократичний бар’єр того періоду було дуже складно, тому поява нового спортивного об’єкту затягнулася на довгі роки.

    У 1981 році відкриття басейну стало яскравою і визначною подією, на якому були присутні всі, хто мав відношення до появи «Дельфіну» і хто щиро радів цьому. Роки наполегливих зусиль, кропіткої праці та нервів були не марними. Зрозуміло, що 50-метровий красень того вартий! Він урочисто зустрічав своїх перших відвідувачів, до «Дельфіну» прийшли кваліфіковані тренери, почалась активна підготовка плавців та стрибунів у воду, не забарилися і перші досягнення.

    Вже у 1982 році на базі басейну були проведені перші Всесоюзні змагання зі стрибків у воду. Це було справжнє свято. Далі наше місто зустрічало турнір зі стрибків у воду на призи газети «Комсомольська Правда»

    Популярність «Дельфіну» зростала серед спортсменів, звичайних жителів та гостей міста. Його блакитні доріжки стали базою для проведення тренувань збірної команди України. Побувала у нас і легендарна чемпіонка Європи з плавання Яна Клочкова.

    Поява «Дельфіну» сприяла популяризації занять водними видами спорту серед підростаючого покоління. Були сформовані оздоровчі групи з плавання. Наша спортивна база стала однією з кращих в області.

    За час свого існування басейн дав місту більше 30 майстрів спорту, сотні кандидатів в майстри спорту та тисячі спортсменів масових розрядів. Робота з підготовки майбутніх чемпіонів і зараз не зупиняється. Над цим щоденно працюють тренери-викладачі КДЮСШ “Манганіт”. “Дельфін” користується великою популярністю серед працівників комбінату, котрі залюбки оздоровлюються на його доріжках за пільговими умовами.

    Як і раніше, керівництво комбінату не шкодує коштів на утримання і вдосконалення унікального об’єкту свого спортивного комплексу, виділяючи на це мільйони гривень. І результат цих вкладень бачать не тільки відвідувачі басейну, а й усі, хто проходить повз нього. Адже не можна не помітити оновлене покриття жовто-блакитного даху, який височіє над Покровом. А за останні півроку за кошти комбінату було укріплено та утеплено зовнішні стіни фасаду соцоб’єкту, встановлено нові вікна, всередині проведено часткову заміну спеціального обладнання та косметичний ремонт.

     Тобто, майже за 40 років свого функціонування наш «Дельфін» не втратив популярності. На його доріжках продовжують тренуватись спортсмени, а гірники загартовують своє здоров’я!

  

бассейнбассейн
22
33
44
5 (1)5 (1)
66
IMG_0029IMG_0029
IMG_0037IMG_0037
IMG_0043IMG_0043
IMG_0050IMG_0050
IMG_0125IMG_0125
IMG_0127IMG_0127
IMG_0172IMG_0172
IMG_1893IMG_1893
бассейн пловецбассейн пловец

Для тих, хто хоче приєднатись до відвідувачів “Дельфіну” повідомляємо вартість його послуг.

    Вартість разового відвідування для дорослих становить 60 грн, для дітей (до 12 років) – 45 грн. Абонемент (8 відвідувань) можна придбати в касі басейну за 400 грн.

    Такі розцінки діють для всіх, хто не є працівником комбінату.

    Для працівників Покровського ГЗК вартість абонементу на 8 відвідувань складе 250 грн. З питань його придбання необхідно звертатися до інженерів з організації праці і заробітної плати в цехах.
     Графік роботи басейну для покровчан і гостей міста наступний: понеділок, вівторок, четвер і п’ятниця – з 14.00 до 19.45, неділя -– з 10.00 до 15.00 Виключно для працівників  АТ «НЗФ» дні відвідування: середа і субота.
     Довідки за усіма додатковими питаннями можна отримати за тел .: (05667) 5 35 14 і (05667) 5 35 77.


Стадіон «Авангард»

    На комбінаті завжди багато уваги приділялось розвитку фізичної культури та спорту. Початок був покладений у 1948 році. Саме тоді побудували невеликий стадіон, організували футбольну команду. Активну участь у цій важливій справі взяли Г.Г.Шевченко, В.А.Захода та І.П.Трофименко. У 50-ті роки було збудовано перші спортивні споруди, почали відкриватися та розвиватися різні секції.

    У 1956 році була проведена перша робітнича спартакіада, організатором якої став Андрій Іванович Череп. У змаганнях взяли участь всі цехові колективи рудника ім.Орджонікідзе (нині Покровський ГЗК).

    У 60-ті роки значних успіхів домоглася футбольна команда «Авангард». Вона стала чемпіоном області, а потім посіла друге місце в чемпіонаті України. У 1968 році наша команда – чемпіон республіканської ради ДСО «Авангард». Успіхи були і у волейболі, легкій атлетиці, кульовій стрільбі, шахах та важкій атлетиці. У 60-ті та на початку 70-х з’явилися перші майстри спорту – М.Клочков, М.Руденко, М.Балабанов, В.Фетисов, В.Чепков, М.Шутько, Г.Бей, С.Лобода, О.Асауленко.

   Тоді проводилася серйозна робота з впровадження комплексу ГТО серед трудящих. Підготовці спортивної майстерності сприяло і створення у 1972 році Дитячо-юнацької спортивної школи, колектив якої очолила Ж.Н.Боса. За час роботи ДЮСШ підготовлено більше 6 тисяч спортсменів-розрядників, більше 200 кандидатів у майстри спорту, 30 майстрів спорту.

    Великих успіхів домігся вихованець школи Олексій Пацерін, багатократний чемпіон України, СНД в бігові з перешкодами. Він виступав у складі збірної команди України, чотириразовий учасник кубку Європи.

    Високих спортивних вершин у велоспорті досяг Віктор Фетисов. Завдяки активістам Миколі Кригеру та Вячеславу Фетисову став розвиватися городошний спорт, котрий вийшов на високий рівень.

    Наявність чудової спортивної бази (два ігрових зали, стрілковий тир, тенісні корти, велобаза, городошні майданчики, плавбасейн, стадіон з біговими доріжками з синтетичним покриттям, шаховий клуб) суттєво вплинула на результати спортсменів в обласних та республіканських змаганнях. Наша спортивна база дозволяла готувати спортсменів високого рівня з різних 15 видів. Починаючи з 1980 року, дванадцять років поспіль команди комбінату ставали переможцями спартакіади металургів та гірників.

    Найкращі представники робочого спорту того періоду – це А.Броннікова, А.Смиков, М.Борисов, А.Бабоченко, В.Поган, І.Сухобоченко, С.Голубенко, С.Талов, А.Гольдін та багато інших.

    Помітний слід у спортивному житті підприємства залишили такі ветерани спорту: В.Н.Щучко, П.Н.Харченко, В.І.Дицул, Л.Ф.Лижин, Г.І.Воронов, В.А.Соловйов та інші. А робота таких ветеранів спортклубу, як А.І.Череп, Л.С.Чабанець, Ж.Н.Боса, А.І.Логінова, А.С.Піддубний, заслуговує великої поваги та подяки.

    У 2000-му році наш комбінат був обраний для проведення зональних змагань чемпіонату світу з шах. Захід пройшов на вищому рівні, за що керівництво підприємства отримало велику подяку.

    Сьогодні стадіон «Авангард» та вся спортивна база комбінату продовжують розвиватися: тут тренуються любителі та професійні спортсмени. Вагому підтримку спортсмени отримують від профспілкового комітету, котрий допомагає організовувати змагання, матеріально заохочує кращих спортсменів. На базі “Авангарду” функціонує спортивний клуб “Манганіт”, який очолю голова Олександр Янченко.

    На стадіоні практично цілий рік кипить життя. Його об’єкти виступають базами для щоденного тренування юних спортсменів КДЮСШ “Манганіт”, а також для всіх бажає загартовувати свій організм фізичними вправами.

    У 2020-му році на базі “Авангарду” вже 64-й раз поспіль проходить традиційна Робоча спартакіада комбінату у більш, ніж 10 видах спорту: волейбол, баскетбол, футбол, плавання, настільний теніс, армрестлінг, гирьовий спорт, кульова стрільба, шахи, шашки та легка атлетика. У цих змаганнях беруть участь спортсмени всіх цехів Покровського ГЗК, демонструючи справжню майстерність та високу фізичну готовність, витримку і спортивну дружбу. Добрих слів заслуговує робота цехових організаторів фізкультури, котрі сприяють розвитку спорту у своїх колективах.

     Спортсмени підприємств дуже гідно виступають і на змаганнях Центрального та обласного комітетів Профспілки металургів та гірників України, завжди посідаючи переможні і призові місця. Серед найактивніших можна назвати такі імена: Віталій Малий, Артем Шевельов, Володимир Сапун, Дмитро Швець, Віталій Мартинюк, Даніїл Лутай, Сергій Кальян та інші.

    Відомий наш стадіон і завдяки футбольному клубу “Авангард”, гравці якого, під керівництвом головного тренера Сергія Кальяна, стали бронзовими призерами Суперліги Дніпропетровської області у 2019-му році. Домашні матчі наших футболістів збирають до 1000 уболівальників, що перевищує всі показники відвідуваності по області.

    Утримувати таку спортивну базу у належному стані адміністрації підприємства допомагає профспілка. На “Авангарді” постійно оновлюються приміщення спортивних залів, роздягалень, відбувається поповнення спортивного інвентарю. Окрім цього, у 2020-му році стартував перший етап реконструкції цього соціально важливого об’єкту – на стадіоні проводиться заміна старих лавочок на нові індивідуальні пластикові сидіння. І це тільки зайвий раз підкреслює той факт, що спорт відіграє важливу роль у житті Покровського гірничо-збагачувального комбінату.

кубкикубки
2121
DSC_00272DSC_00272
5151
4..1..14..1..1
IMG_0276IMG_0276
fgfg
1111
3232
55
IMG_0475IMG_0475


Дитячій табір ім.Тарана

    5-го червня 1956 року на березі Каховського водосховища було запалено перший вогонь піонерського табору РУ ім.Орджонікідзе для дітей гірників. Він став гордістю не тільки школярів, які відпочивали там, але й усіх мешканців міста, котрі працювали на суботниках заради благоутсрою табору та затишку дітей, котрі там відпочивали. Це райське містечко стало маленькою піонерською республікою, де завжди лунали пісні, сміх, дзвінкі дитячі голоси. У 1957 році тут оздоровилися 600 дітлахів.

     Рік за роком табір ставав все краще й краще: поступово вводилися в експлуатацію нові корпуси, їдальня, піонерська кімната, комсомольці дитячого садка №8 заклали сад та облаштували дитячий майданчик.

     У 1958 році в експлуатацію здали басейн, пущена друга черга у їдальні, а у 1968 році – житловий корпус «Веселий вулик». Кількість відпочиваючих збільшилося до 450 дітей за зміну.

     У 1971 році кількість відпочиваючих дітлахів зросла до 500 за зміну. Окрім того, для піонерів закупили парадну форму на 550 чоловік.

     У 1963 році табір почав носити ім’я «Чайка» в честь польоту в космос Валентини Терешкової, а піонерській дружині було присвоєне ім’я двічі героя Радянського Союзу Павла Тарана.

    До 1976 року в таборі були введені в експлуатацію такі об’єкти: спортивне містечко, солярій, в котрому розмістилася бібліотека та читальний зал, гарний костровий майданчик, великий плавальний басейн, із дзеркалом води 800 кв.м, ігровий майданчик з комплексом атракціонів. Територія піонерського табору пахла ароматом троянд, висаджених та доглянутих турботливими руками озеленювачів.

     У 90-ті роки піонерський табір перейменували в дитячий оздоровчий табір (ДОТ) “Чайка” ім.Павла Тарана.

     Життя дітей було різноманітне та творче. Кожен рік його існування відрізнявся новими формами та методами роботи з дітлахами під час літнього відпочинку, додавалися ті, котрі сприяли вихованню національної самосвідомості та естетики спілкування у підростаючого покоління. Діти не тільки відпочивали, але й творчо розвивалися, формувалася їхня активна життєва позиція.

     Тут працювали люди, закохані у дитинство. Начальник табору А.М.Скляренко, Н.Т.Тирса, А.С. Білокрис, І.Ф.Ридаєв, В.Голоденко, П.В.Мурашко, А.С.Остроухова, Н.Ф.Єршова, В.Т.Лінська. Багато років у таборі відпрацювали С.Миргородський, З.М.Григорьєва. Вони виховували дітей та вкладали в них частинку своєї душі.

     Сотні людей були зайняті приготуванням їжі, доглядом за корпусами, зеленими насадженнями, медичним обслуговуванням.

    Саме завдяки їхній праці наш табір неодноразово займав перші місця у республіканських оглядах при підбитті підсумків оздоровчого сезону. Завдяки їм, це місце відпочинку користується величезним визнанням серед дітей.

     Славні традиції продовжуються й нині. У 2016 році табір відзначив своє 60-річчя. Цей острівець дитячої мрії продовжує радувати малечу гірників, створюючи прекрасні умови для відпочинку та оздоровлення. Оновлюються меблі, проводяться ремонти приміщень. Все це направлено на покращення умов перебування юних мешканців «Чайки». Важливо і те, що діти отримують повноцінне харчування, що надзвичайно важливо для розвитку та росту. Тут працюють досвідчені педагоги, котрі щодня придумують різноманітні завдання, зацікавлюють маленьких жителів «Чайки», вчать їх творчо мислити, інсценують різні життєві ситуації. За здоров’ям дітлахів стежить медичний працівник.

     Слід зазначити, що кожного літа тут оздоровлюється близько 500 дітей працівників комбінату. І «Чайка» продовжує залишатися місцем активного відпочинку, яскравого сонця, гарного настрою та вірних друзів!

IMG_0088IMG_0088
IMG_0058IMG_0058
IMG_0045 (1)IMG_0045 (1)
IMG_0120IMG_0120
IMG_0032IMG_0032
фото чайкафото чайка
IMG_0238IMG_0238
IMG_0269IMG_0269
IMG_0213IMG_0213
_MG_0100_MG_0100
_MG_0084_MG_0084


Санаторій-профілакторій

    Історія санаторію-профілакторію нашого гірничо-збагачувального комбінату бере початок ще з 1968 року, коли на базі піонерського табору «Чайка» було організовано перший заїзд відпочиваючих у кількості 100 осіб. Його очолив Олександр Шевченко, який на той час обіймав посаду головного лікаря впродовж більше 20 років. Вже тоді прекрасне харчування, у тому числі і дієтичне, різноманітний спектр лікувальних процедур, медикаментозне лікування створили великий авторитет профілакторію. В 1974 році був введений в експлуатацію новий корпус грязелікування, після чого профілакторій почав приймати 175 осіб за зміну, а за рік – 1575. Свіже повітря, риболовля, прогулянки, екскурсії, вечори відпочинку – все це успішно допомагало оздоровленню працівників.

     Друге дихання санаторій-профілакторій отримав, коли у мальовничому куточку в межах зони відпочинку були збудовані і здані в експлуатацію нові корпуси здравниці. Навесні 1997 року відбулося відкриття санаторію-профілакторію з чудовим спальним корпусом, водогрязелікувальною та медичною частинами, солярієм, їдальнею на 100 посадочних місць. При цьому все знаходилось в одній будівлі, що дуже зручно для відвідувачів. Повноцінному відпочинку тут сприяв цілий комплекс оздоровчих процедур, збалансоване харчування, корисні коктейлі. Велике значення мала (і зараз має) естетична складова: санаторій знаходиться у надзвичайно гарній місцевості, наповненій великою кількістю декоративних зелених насаджень, різнобарвних квітучих рослин.

     Появі такої можливості оздоровлення і відпочинку підприємство завдячує колишнім голові профкому Василю Тереніну і директору комбінату Олександру Добриніну. Саме з їхньої задумки був збудований сучасний санаторій-профілакторій.

     Перші 50 відпочивальників заїхали сюди у квітні 1997 року — це був старт життєдіяльності закладу. Наступні заїзди планували по 13 на рік, кожен чисельністю в 200 осіб. Зараз профілакторій приймає за один заїзд до 100 людей. Таке зменшення відпочивальників пов’язане із поступовим скороченням чисельності персоналу на підприємстві.


Першим головним лікарем оновленої здравниці був Євген Воронов. Пізніше цю посаду зайняла Ольга Щур, а її змінив Микола Лісничий, який працював в профілакторії лікарем-терапевтом з самого моменту його відкриття, а потім на посаді керівника аж до 2019 року. Разом з ним цей тернистий шлях починала, і до цього дня продовжує сумлінно працювати, передавати свій досвід середньому і молодшому персоналу, старша медична сестра Світлана Пироговська, котра зараз виконує обов’язки головного лікаря закладу.

    З кожним наступним роком роботи санаторію-профілакторію розширювався і вдосконалювався спектр його медичних та оздоровчих послуг. Звичайно, це відбувалось і відбувається за сприяння адміністрації підприємства та профспілки. Профілакторій гірничо-збагачувального комбінату був і залишається унікальним за своєю суттю. Саме тут уперше в нашому регіоні почали впроваджувати і розвивати глино- і грязетерапію як ефективний спосіб лікування і відновлення.

    У 1999 році на базі санаторію-профілакторію навіть був проведений обласний семінар-нарада з нетрадиційних методів лікування, пов’язаних з глинотерапією. У нашій здравниці тоді зібралися абсолютно всі представники санаторно-профілактичних установ регіону, тому що саме ми були новаторами в цій області.

   В усі попередні роки здравниця АТ «ПОКРОВСЬКИЙ ГЗК» займала лідируючі позиції серед санаторіїв-профілакторіїв Центрального комітету Профспілки металургів та гірників України. Нині вона продовжує тримати таку ж високу марку. Враховуючи ефективність оздоровлення, наш профілакторій є флагманом регіону. Тут використовується широкий спектр методів лікування. Для кожного пацієнта добирається свій – окремий, залежно від основного і супутнього захворювань. За комплексом процедур та методами лікування санаторій Покровського ГЗК не поступається відомим здравницям України. У цей комплекс входить три види масажу, грязе- і глинолікування, озокерит, лікувальні вихрова, сольова, соляно-хвойна ванни, фізіо- та магнітотерапія, ампліпульс, діадинаміка, електрофорез, лазерна терапія, надвенне лазерне опромінення, кисневі коктейлі, відвари трав, функціонують фізіотерапевтичні апарати і багато іншого.

   До усього лікувального комплексу ще треба додати комфортабельні кімнати для проживання і повноцінне харчування, яким відвідувачі дуже задоволені. А також можливість підключитись до безкоштовної мережі Інтернет через wi-fi.

    Персонал санаторію-профілакторію налічує більше 70 чоловік. Усі вони працюють сумлінно на благо нашої здравниці і здоров’я людей. Тут завжди панує дружня атмосфера серед працівників. Багато з них прийшли ще у далекому 1997 році і нині працюють на улюбленій роботі, ставши великою родиною. Високий показник згуртованості колективу позначається і на якості обслуговування відпочиваючих, які не приховують своїх приємних вражень – книга відгуків повністю розписана словами вдячності.

Тож, ласкаво просимо завітати в чарівний куточок нашого міста, щоб оздоровитися, відпочити, абстрагуватися від буденних справ, набратися сил і життєвої наснаги!

DSC01474DSC01474
OLYMPUS DIGITAL CAMERAOLYMPUS DIGITAL CAMERA
NIK_0069NIK_0069
профикпрофик
OLYMPUS DIGITAL CAMERAOLYMPUS DIGITAL CAMERA
ваннаванна
IMG_1218IMG_1218
IMG_0026IMG_0026
NIK_0021NIK_0021
IMG_0041IMG_0041
NIK_0012NIK_0012
IMG_0023IMG_0023
IMG_0005IMG_0005
IMG_1468IMG_1468
NIK_0005NIK_0005
IMG_1483IMG_1483
IMG_1479IMG_1479
IMG_1455IMG_1455
IMG_0122IMG_0122

Нагадуємо:

до кінця нинішнього весняного оздоровчого сезону вартість 18-денної путівки до санаторію-профілакторію для працівників комбінату (10% від повної вартості) складає:

2130 грн (проживання у звичайному номері)

та 2340 грн (проживання у більш комфортабельному номері – з душовою кабінкою, новими меблями та прекрасним краєвидом з висоти четвертого поверху).

Є можливість придбати курсівку (без харчування) за 1065 грн.

Зверніть увагу на актуальний графік заїздів у І півріччі 2022 року:
◦ з 1 по 18 березня;
◦ з 22 березня по 8 квітня;
◦ з 12 по 29 квітня.

Довідки за телефоном: (05667) 5 36 08.