8-го травня ми разом з Європою та світом відзначаємо День пам’яті та примирення, 9-го травня вшановуємо мужність і відданість тих, хто 78 років тому виборов Перемогу над нацизмом.
Друга світова війна забрала мільйони життів, зламала долі, скалічила душі людей, перетворила міста й села на суцільні руїни, стала однією з найкривавіших трагедій людства. У ній взяли участь понад 7 млн наших співвітчизників, вижили – менше половини. Демографічні втрати України у 1939–1945 роках, за різними джерелами, склали від 8 до 10 млн людей.
![](https://pokrovgzk.com.ua/wp-content/uploads/2023/05/baner_Pamiati_prymyrennia_2-1024x573.jpg)
Наймасштабніша війна ХХ століття продемонструвала світу всю жорстокість політики нацизму, цинічне знищення і знецінення людського життя. Ворог із загарбницьким інстинктом не щадив нічого і нікого на своєму шляху: знищував цілі населенні пункти, спалював їх разом з жителями, катував і безжально вбивав ні в чому невинних мирних дорослих та дітей. Аби припинити це божевілля, на захист рідної землі стали наші діди та прадіди – звичайні люди, які героїчно здобували перемогу та визволяли рідну землю від загарбників. І до сьогодні ми залишаємося в неоплатному боргу перед нашими ветеранами, чию молодість обпалила кривава війна. Вони стали прикладом мужності та звитяги заради Перемоги – однієї на всіх.
![](https://pokrovgzk.com.ua/wp-content/uploads/2023/05/199949-1024x626.jpg)
З тих пір, від 9-го травня 1945 року, український народ-переможець та визволитель, живе з думками і нагадуваннями про ті страшні роки воєнного лихоліття, які б ми не хотіли повторити ніколи… «Ніколи знову»…
На жаль, позиція України у питанні відвернення війни десятки років кардинально відрізнялась від російської. На відміну від нашого, їхні паради на 9 травня проходили під гаслами «Можем повторить». І повторили, через 77 років…Тоді, коли нам всім здавалося, що ця трагічна сторінка історії перегорнута раз і назавжди, і більше ніколи не повториться, трапилося найжахливіше. 24 лютого 2022 року колишній «братній народ» пішов проти нас війною, затьмаривши смертоносними снарядами мирне українське небо.
![](https://pokrovgzk.com.ua/wp-content/uploads/2023/05/60919085_605-1024x576.jpg)
Важко описати словами випробування, які випали на долю нашого народу – масовані обстріли, руйнування та загибель тисяч людей, знову невинно спалених, жорстоко вбитих та закатованих. Неможливо усвідомити те, що українським дітям тепер відомо, що таке тривога, смерть, окупація і депортація. І це у ХХІ столітті, коли сучасний світ стрімко розвивається і крокує вперед на хвилі неймовірних сучасних перспективних тенденцій, захищаючи антивоєнну політику та пропагуючи розвиток цивілізованого суспільства. Але знайшлась країна, яка не сіла в один корабель з усім світом, яка так і залишилась поза бортом мирної політики розвитку дружніх відносин в усіх сферах життя. Московії з її кривавим диктатором на чолі, мабуть, сумно жити в мирі і спокої. Замість того, щоб цінувати і розвивати своє, їм легше загарбати чуже, при цьому спалюючи та руйнуючи все на своєму шляху. Але російські окупанти точно не розраховували на такий потужний спротив з боку українських Захисників, причому не тільки військових, а всіх – від 3-річного малюка до 80-річної бабусі. Наш народ об’єднався у неймовірну, єдину і неподільну націю, з непереможною силою спротиву, яка скоро обов’язково здолає ворога.
![](https://pokrovgzk.com.ua/wp-content/uploads/2023/05/2439593.jpg)
Звісно, наші найкращі в світі воїни світла, натхненні подвигами дідів та прадідів, вирішили будь-що зупинити ворога, демонструючи всьому світу готовність до останнього подиху захищати Україну. Всі українські Герої в один голос твердо заявляють, що не хочуть залишати загрозу «русского мира» своїм дітям, тому битимуться з окупантами до переможного фіналу. Цей заповітний день має раз і назавжди закарбувати мир у кожному куточку єдиної і незалежної України. Ми віримо в це і разом наближаємо мирний світанок!
![](https://pokrovgzk.com.ua/wp-content/uploads/2023/05/444-1024x576.jpg)
У ці травневі дні ми низько вклоняємося всім, хто бився на фронтах Другої світової, виніс на своїх плечах тягар війни – пережив роки окупації та пекло концтаборів, хто підіймав з руїн і відроджував Україну. Їх залишилось дуже мало… Наші ветерани один за одним здіймаються до небес, аби звідти оберігати рідну землю. А з ними – і Герої сучасної війни, які хоробро прийняли свій останній бій… Вічна пам’ять і слава всім українським Захисникам минулого і сучасності. Ми в неоплатному боргу перед кожним з них. Віримо, що всі, без винятку, загарбники отримають справедливе покарання за кожен злочин, скоєний проти мирної країни.
Перемога буде за Україною, адже ми захищаємо і звільняємо своє! Давайте ні на мить не втрачати віри у це і робити все можливе для здійснення спільної мрії!
Слава Україні! Слава та шана нашим Героям-Захисникам усіх поколінь!
ПРАВЛІННЯ ТА ПРОФКОМ АТ «ПОКРОВСЬКИЙ ГЗК»