Світле Воскресіння Господнє ознаменувалось не тільки підступними ворожими обстрілами, а й гарною новиною для сотень сімей українців. Завдяки зусиллям Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими додому повертаються 92 військовослужбовці ЗСУ, 20 тероборонців, 11 нацгвардійців, троє прикордонників, по двоє представників Військово-морських сил та Державної спеціальної служби транспорту. У Міністерстві оборони розповіли, скільки всього українських полонених вже вдалось звільнити під час війни і як налагоджували офіційну процедуру.
![](https://pokrovgzk.com.ua/wp-content/uploads/2023/04/336687500_765053131757085_4411782365244872075_n.jpg)
У Координаційному штабі повідомили, що всі врятовані Захисники – рядові та сержанти. Більшість з визволених воїнів захищали Україну на Бахмутському та Соледарському напрямках, а також на Запоріжжі, Херсонщині, Луганщині. Відомо, що найстаршому зі звільнених Оборонців вже виповнилося 58 років, наймолодшому – 21 рік. 48 зі 130 військовослужбовців вважались зниклими безвісти. Частина з урятованих мають поранення, численні контузії та втрачені кінцівки. Серед визволених з неволі – двоє рідних братів, які воювали в районі Бахмуту.
![](https://pokrovgzk.com.ua/wp-content/uploads/2023/04/336672076_247885624352826_6741328384536038781_n.jpg)
![](https://pokrovgzk.com.ua/wp-content/uploads/2023/04/336670439_933651974503553_6346099576626595862_n.jpg)
![](https://pokrovgzk.com.ua/wp-content/uploads/2023/04/Fotoram.io4-1024x819.jpg)
У Міністерстві оборони додали, що за минулий тиждень команді Координаційного штабу вдалося визволити з неволі ворога 230 наших воїнів, а з початку повномасштабного вторгнення – 2235 Захисників. Серед визволених були і двоє покровчан – Євген Дутко та Іван Захарчук.
41-річний Євген Дутко потрапив у ворожий полон після поранення, яке отримав в боях за Соледар. Деякий період Захисник вважався зниклим безвісти. Але весь цей час рідні військовослужбовця не втрачали надію на те, що їх Герой живий. Їхніми молитвами – дочекалися дружина, двоє синів і батьки.
![](https://pokrovgzk.com.ua/wp-content/uploads/2023/04/9f5e26ca94a72658-1024x576.jpg)
Оборонець Маріуполя, морський піхотинець Іван Захарчук рівно рік тому потрапив до ворожого полону. Рідні про це дізналися лише через півроку пошуків. З тих пір дружина Олена та батьки ні на хвилину не опускали рук, наближаючи день, коли почують його голос. Цієї миті чекав і 6-річний син Івана. Зараз щаслива родина возз’єдналась. Вже публікують радісні світлини разом. Фото з офіційної сторінки батька звільненого бійця Олега Захарчука у Фейсбук.
![](https://pokrovgzk.com.ua/wp-content/uploads/2023/04/264482541_1330060140776669_5811783748972480114_n.jpg)
![](https://pokrovgzk.com.ua/wp-content/uploads/2023/04/341350945_5891991257595198_4126183750147647683_n-1024x767.jpg)
Дай Бог, нашим звільеним Захисникам сил і міцного здоров’я, аби забути весь той жах, який їм довелось пережити! Дякуємо за мужність, витримку і наш спокій!
![](https://pokrovgzk.com.ua/wp-content/uploads/2023/04/00-136.jpg)
За кожним поверненням українських Захисників стоїть важлива робота цілої команди
Обмін та поводження з військовополоненими – це ще один доказ цивілізованості Української держави навіть в умовах такої руйнівної війни.
В Міністерстві оборони пояснили, що стоїть за цими радісними для кожного українця словами?
Україна з 24 лютого 2022 року вперше з початку війни, тобто з 2014 року, організувала процес обміну та поводження з військовополоненими, причому, у повній відповідності до норм міжнародного права. Вперше цей процес став повністю офіційним та відкритим наскільки дозволяє безпека.
![](https://pokrovgzk.com.ua/wp-content/uploads/2023/04/336700298_237659628814979_8516265584771630653_n-1.jpg)
Що ж для цього було зроблено?
- Весною 2022 року – оперативно були прийняті всі необхідні закони, постанови, накази
- та запущений новий ефективний цивілізований державний механізм обміну та поводження з військовополоненими.
- 11-го березня 2022 року – створений Координаційний штаб з питань поводження з військовополоненими при Головному управлінні розвідки Міноборони. Штаб координує діяльність більше десяти державних інституцій, що беруть участь у процесах обміну та поводження з військовополоненими.
- Створені умови для тримання військовополонених ворога з дотриманням всіх вимог Женевських конвенцій.
- Врегульовано логістику військовополоненого ворога від моменту затримання до доставки у табір. У цьому процесі беруть участь декілька силових відомств і ділянка відповідальності кожного закріплена нормативно.
У Міноборони, зазначають, що тема обміну потребує тиші заради безпеки наших військових, які знаходяться у ворожих місцях несвободи. Тому сказати тут можна небагато. Втім, результати говорять самі за себе.
![](https://pokrovgzk.com.ua/wp-content/uploads/2023/04/потрапили-у-полон4-1024x576.jpg)
Якщо ваш родич потрапив у полон або вважається зниклим безвісти, звертайтесь до:
- Національного бюро з розшуку людей.
- Національної поліції.
- Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими.
- Об’єднаного центру з пошуку та звільнення полонених при СБУ.
- Центрального агентства з розшуку Міжнародного комітету Червоного хреста.
- Робочої групи ООН з питань насильницьких або недобровільних зникнень.
Усі деталі та контакти зібрані за посиланням:
https://veteranfund.com.ua/legal_consultations/search_for_people/