Позиція міністра оборони України Олексія Резнікова стосовно «чмобілізації», псевдоволевиявлення на тимчасово окупованих територіях та стану ядерної зброї росії

     Міністр оборони України Олексій Резніков в інтерв’ю агентству «Інтерфакс-Україна» відверто висловився стосовно останніх тактичних дій російського військового і  державного командування. Зазначив, що подібні кроки щодо мобілізації та ядерного шантажу були очікуваними, але вони дуже сумнівні в плані результативності.

     Мобілізацію в рф, за словами Резнікова, назвали «частковою», тому дуже логічним і за граматикою, і за характером, буде її скорити до «чмобілізації». Очільник міністерства оборони констатує, що подібні дії були викликані реакцією на суттєві втрати російських військових в Україні.

  • Вони втратили від 50 тисяч убитими та щонайменше 100 тисяч пораненими. Причому, це були підготовлені вояки. Абсолютно логічна реакція військово-політичного керівництва кремля – почати заповнювати ці втрати, – говорить міністр.

     Якщо ж говорити про майже 100% результати псевдореферендумів на окупованих територіях Запорізької та Херсонської областей, звісно, на користь приєднання до росії, то весь цей шарж Захід не визнає. А от «вєлікіє російскіє» юристи обов’язково продадуть цей захід, як легітимний, аби підвищити ворожі настрої проти України у «сірій масі».

  • Це тимчасово окуповані наші (українські) території, – коментує Резніков. – Це території України, визнані всіма, тож і HIMARS, і 155-й калібр продовжуватимуть деокуповувати наші землі. (У вівторок держсекретар США Ентоні Блінкен заявив, що США не проти того, щоб Україна використовувала західне озброєння для повернення територій, де рф організувала псевдореферендуми, – ІФ-У).

     Оцінку дій українського військового командування міністр оборони охарактеризував так:

  • Глобальний розвиток подій – це Валерій Залужний та весь Генштаб. Там сидять серйозні мужики, які прораховують на декілька ходів уперед, як ми реагуватимемо на ту чи іншу ситуацію на фронті. Зокрема, ми отримуємо дані розвідки. Є визначені кроки, пов’язані у тому числі і з формуванням резервів, їхньою підготовкою. До речі, зараз у Великій Британії проходять підготовку 30 000 українських резервістів – вмотивованих людей, а не загнаних, як стадо баранів. Чи потрібна буде Україні додаткова мобілізація – вирішуватиме Генштаб та Президент.

https://interfax.com.ua/news/general/861844.html

     З приводу вірогідності ядерного удару з боку рф, Олексій Резніков не береться коментувати достеменно. Він упевнений, що така загроза існує і що, знаючи «дружелюбність сусіда» не варто відкидати найбільш небажаних сценаріїв:

  • Ризики завжди є. Маючи такого сусіда з ядерним потенціалом, завжди існує можливість того, що він психоне. Наскільки це у відсотках? Я не берусь сказати. Чи залишилися у них носії? Так, лишилися. Їх можна донести й «Іскандерами», й «Калібрами», і літаками. Якої вони якості та стану у мене запитання.

     Подібні запитання міністр оборони якось обговорював з другим Президентом України Леонідом Кучмою. Якраз він завершував передачу ядерної зброї рф, термін придатності якої закінчився у 1997 році. Чи має вона нині якийсь потенціал для ураження – сказати важко.

     Олексій Резніков також додав, що нині росія має у своєму арсеналі українські ракети «Сатана», вироблені на нашому заводі 40 років тому.

  • І постає запитання: хто їх обслуговує, за якими документами і скільки років цим інженерам?… Тому можна натиснути кнопку, але це може бахнути прямо там, – підсумував очільник міноборони.

https://interfax.com.ua/news/general/861844.html

     Чи наважаться наші вороги застосувати ядерну зброю, прикриваючись захистом «своїх територій» – це питання залишається риторичним. Та все ж таки сподіватимемось на те, що у російських верхівках залишилась хоч крапля розсудливості. Вони мають оцінювати ризики ймовірної катастрофи, яка для самої федерації обернеться трагічним бумерангом.

Сподобалась ця стаття?

Поделиться в facebook
Share on Facebook
Поделиться в twitter
Share on Twitter
Поделиться в linkedin
Share on Linkdin
Поделиться в pinterest
Share on Pinterest

PokrovGZK© 2020 Design by DIT

Україна, Дніпропетровська обл., м.Покров, вул. Центральна, 11