Які ж небезпечні “сюрпризи” несе з собою агресія росії?
Касетні елементи до різних типів озброєння невеликого розміру, мають сталевий корпус, механізми самоліквідації та стабілізатори різних видів (оперення, стрічки, парашут тощо). Майже всі снаряди цього типу не є високоточною зброєю. Коли вони використовуються в житлових районах міст, то можуть призвести до дійсно великих втрат, а тому були заборонені 2008 року міжнародною конвенцією у Дубліні. Але ж росія, звісно, не дотримується ніяких конвенцій, тому неодноразово скидала і продовжує скидати касетні бомби на міста України, в тому числі на житлові квартали.
Авіаційні бомби призначені для ураження живої сили, броньованої та легкоброньованої техніки, майна, складів.
Характерні ознаки: великий розмір, металевий корпус, наявність стабілізаторів та підвісних засобів, є вибухники сповільненої дії. Зустрічаються бомби вагою 50, 100, 250, 500 кг.
Боєприпаси до гранатометів мають різні бойові частини: осколкові, протитанкові кумулятивні, тощо.
Мінометні міни найрозповсюдженіші на території України. Зустрічаються калібрів: 120 мм, 82 мм та 60 мм.
Оминайте снаряди, які не розірвались
Під час обстрілу деякі снаряди можуть не спрацювати одразу. Але вони готові вибухнути будь-якої миті. У жодному випадку не можна торкатися підозрілих предметів.
Заборонено:
- наближатися до вибухонебезпечного предмета;
- пересувати його або брати до рук;
- розбирати, кидати, бити по ньому;
- допускати скупчення людей біля нього;
- розпалювати поряд багаття або кидати в нього предмет;
- здійснювати будь-які звукові, світлові, теплові, механічні та інші дії;
- приносити вибухонебезпечний предмет додому.
Що потрібно робити у разі виявлення небезпечного предмета?
ЗАПАМ’ЯТАЙТЕ його зовнішній вигляд. По можливості ПОЗНАЧТЕ його. ПОПЕРЕДЬТЕ інших осіб. ВІДІЙДІТЬ на безпечну відстань. НЕ ПАНІКУЙТЕ!
Не беріть до руки знайдені предмети. Зокрема, дитячі іграшки та гаджети, які розкидані на землі – це можуть бути замасковані вибухові пристрої. Поясніть це дитині.
Важливо! Якщо ви знайшли підозрілий предмет, треба негайно повідомити про це за телефонами «101» або «102». На безпечній відстані дочекайтеся приїзду спеціалістів та покажіть, де розташувався підозрілий предмет.
https://www.facebook.com/photo/?fbid=1231798851004584&set=pcb.1231798974337905
Ознайомтеся з цими правилами й розкажіть про них друзям, рідним, а насамперед – дітям! Такі знання потрібні для збереження життя, що дуже важливо в умовах війни.