З початком повномасштабного вторгнення рф до України життя кожного з нас кардинально змінилося. Хтось відправився на передову, щоб захищати рідну землю на полі бою, хтось продовжує працювати, тримаючи економічний фронт, а хтось вирішив волонтерити, і таким чином, допомагати нашим Захисникам. Серед них – і найменші українці та україночки, які також не просто вірять у нашу Перемогу, але й намагаються наблизити її своїми патріотичними вчинками. Дітки роблять те, що у них найкраще виходить, таким чином збирають кошти на потреби українських Захисників. Як саме, читайте далі.
![](https://pokrovgzk.com.ua/wp-content/uploads/2022/06/8dfc8838005b1d10.jpg)
Не пожалкував своїх іграшок. 9-річний Святослав Кужман із Дніпра всього за 3 дні зібрав більше 3 тисяч гривень на потреби ЗСУ. Для цього хлопчик продавав за символічну суму на вулиці іграшки – власні, а також своїх братів і сестер. Він розповів, що вартість однієї іграшки становила 5-10 гривень. Юний волонтер зробив напис про те, що виручені кошти будуть відправлені воїнам ЗСУ.
Дніпровські волонтери, дізнавшись про благородний вчинок, організували дитині зустріч з військовими, під час якої солдати отримали смаколики, куплені хлопчиком.
Сам же Святослав відзначає, що не планує зупинятися, а й надалі буде таким чином допомагати Україні наближати Перемогу.
![](https://pokrovgzk.com.ua/wp-content/uploads/2022/06/e439f95cff494ec8-1024x576.jpg)
Грає для перехожих. Шестирічна дніпрянка Соломія Реут, граючи на флейті, збирає гроші на бронежилети для українських бійців. Вона сама вирішила таким чином допомагати ЗСУ.
Всього за 2 дні дівчинка зібрала кошти, необхідні на купівлю одного бронежилета.
Сама вона розповіла, що зібрала майже 5 тисяч гривень. Плюс додали друзі та знайомі батьків, і сума зросла до 11 тисяч!
– Я дуже хочу, щоб якомога більше наших супергероїв повернулися живими додому, з Перемогою! – відзначила юна волонтерка.
Військове спорядження від Соломії вже відправили на передову. До нього дівчинка додала зворушливого листа з фотографіями, які будуть зігрівати серця Захисників.
![](https://pokrovgzk.com.ua/wp-content/uploads/2022/06/25-e1654851165652-640x415-1.jpg)
Продають лимонад. У м.Вараш, що на Рівненщині, дітлахи Яна, Софійка, Тимофій, Аня та Андрій теж вирішили підтримати ЗСУ. Для цього вони організували продаж лимонаду власного виробництва у магазинчику «Під дубком», розташованому у дворі одного з мікрорайонів.
Юні волонтери таким чином, долучилися до збору коштів для потреб військових, які боронять рідну землю від рашистів. Всі отримані гроші діти віднесли до скриньки у Волонтерському штабі, який розміщується у Палаці культури ім.Лесі Українки.
![](https://pokrovgzk.com.ua/wp-content/uploads/2022/06/6_Zlata_foto-suspilne-karpaty.jpg)
Творчо підходять до збору коштів. Патріотичні прикраси разом із друзями виготовляє та продає 16-річна Злата з Івано-Франківська. Тато дівчини відправився на передову на початку березня. Тоді ж Злата й вирішила допомагати воїнам. Всі виручені гроші будуть залучені у придбання потрібних військових речей.
![](https://pokrovgzk.com.ua/wp-content/uploads/2022/06/8_Sofiia_foto-Svitlana-Vovk_Suspilne-Mykolaiv.jpg)
7-річна Софія з Миколаєва створює малюнки, на яких зображає власну хроніку війни. Творіння юної українки продаються на одній з онлайн-платформ у Казахстані, а також через спільноту The Peace Dragon у США. Дівчинка вже зібрала понад 1 тисячу доларів для ЗСУ. Кошти відразу переказують на криптогаманець Збройних Сил України.
![](https://pokrovgzk.com.ua/wp-content/uploads/2022/06/9_Maksym.jpg)
Не боїться роботи. 11-річний Максим з Покровська, що на Донеччині, був змушений виїхати з рідного міста, і тепер він з родиною проживає у Чернівцях. Хлопець, незважаючи на юний вік, вирішив заробляти гроші на потреби ЗСУ. Для цього він виносив сміття, приносив питну воду, вигулював тварин і ходив за покупками. На кошти, які заробив Максим, придбали амуніцію для українських захисників.
![](https://pokrovgzk.com.ua/wp-content/uploads/2022/06/dity-Borodyanka-768x498-1.png)
Синьо-жовтий стяг, як віра у нашу Перемогу. У звільненій від російських окупантів Бородянці, що на Київщині, брати 7-річний Андрій та 12-річний Олег, збирають кошти для української армії. Вони намалювали плакати з написами «Збираємо гроші на ЗСУ» та щодня виходять з ними на дорогу. Батько хлопців зазначає, що ідея допомоги у такий спосіб виникла після того, як родина повернулася додому, а молодший син ходив по вулиці із маленьким синьо-жовтим прапорцем. Тоді багато хто зупинявся і давав дитині кошти на морозиво. Пізніше було вирішено зробити плакати і збирати гроші на потреби наших військових. Тепер на плечах у школяра великий український прапор, подарований йому захисниками України.
![](https://pokrovgzk.com.ua/wp-content/uploads/2022/06/image-1.jpg)
Діти України – неймовірні. Крізь, страх, крізь біль вони зібрали всі сили в кулак, згуртувалися та долучились до допомоги нашим військовим. У нас зростає непереможна нація! Адже саме ось такі невеликі щирі краплинки дитячої доброти зливаються, і утворюють ціле море позитиву, яке надихає наших Захисників на подальшу боротьбу заради наближення дня Перемоги! Тож, запрошуємо діточок приєднатися до важливої справи і разом допомогти ЗСУ.
Якщо маєте подібні історії дитячого волонтерства, поділіться з нами. Для цього напишіть адміністраторам в особисті повідомлення.
Підготувала Олександрина ЛЕЩЕНКО