В житті кожної дитини батько відіграє надзвичайно важливу роль. Він забезпечує захист і добробут сім’ї, оберігає родину від негараздів та небезпек, є прикладом та наставником для своїх дітей, надійним тилом та сильним плечем, на яке завжди можна покластися. Наш комбінат і в мирний час міг пишатись тисячами татусів, котрі своєю наполегливою та професійною працею підвищували виробничий потенціал країни. Тим паче – у військовий, коли доводиться міцно тримати економіку або Захищати Батьківщину від російського агресора. Саме про таких батьків, котрі, не вагаючись, змінили робочий одяг на військову форму і впевнено боронять кордони України заради своїх дітей – ми будемо говорити сьогодні, завтра і щодня, доки вони не повернуться до рідних домівок. Їх рідні та близькі люди дуже чекають на своїх Героїв, та найбільше за них вболівають діти, котрі безмежно кохають своїх найкращих у світі батьків, пишаються ними. До Дня батька кореспонденти «ЗМ» поспілкувалися з дітками наших колег і були приємно вражені. До Вашої увага перша історія про тата-Героя вустами дітей.
![](https://pokrovgzk.com.ua/wp-content/uploads/2022/06/22222.jpg)
Максим ЧЕРНЕТА – батько, який Захищає Україну
Саме таким є представник сімейної династії, обличчя «Дошки пошани» нашого підприємства, водій технологічних перевезень з 20-річним досвідом Максим Чернета. Як Ви вже здогадались, він працює в Автотранспортному цеху (АТЦ), як і його дружина Вікторія – диспетчер Колони спецтехніки. Так було за мирних часів, а сьогодні Максим служить в лавах ЗСУ.
У цій прекрасній родині є троє дітей. 18-річного Олега, який служив у Збройних Силах на контрактній основі, війна застала під Харковом. Материнське серце Вікторії з того часу у постійній тривозі. Максим Чернета, для протистояння рашистській навалі почалось ще у 2014 році. Тому у 2022-му, він не бачив іншого шляху, як знову взяти зброю до рук. З перших днів повномасштабного вторгнення рушив у військкомат, пройшов медогляд та поїхав на фронт. Таким чином, аж двоє Захисників з однієї родини дарують нам можливість жити і працювати на рідній землі, під небом з українським стягом.
![](https://pokrovgzk.com.ua/wp-content/uploads/2022/06/Чернета-1024x768.jpg)
Виявляється, Максим Чернета ще змалечку виховував дітей справжніми патріотами своєї країни. Заохочував здобувати знання та корисні навички, прищеплював працелюбність, найкращі сімейні цінності та любов до рідної землі.
Тільки-но чоловік поїхав на фронт, наступного дня його 16-річний син Денис потай прийшов у військкомат і вимагав, аби його записали в добровольці! На щастя для Вікторії, він ще не досяг призовного віку, тому відважний хлопець захищає її та 11-річну донечку Лізу. Тим більше, що вдома велике господарство – коні, бики, віслюк, город та пасіка (15 вуликів), тому без чоловічої сили ніяк не обійтися.
Та попри це юнак не полишив намірів боронити свою домівку і ходить у патрулі разом з теробороною с.Перевізькі Хутори.
– Тато навчив мене кермувати і ремонтувати автомобілі, рибалити. Ще мені добре запамʼяталось, як чудово ми проводили час, разом відпочиваючи на морі та в Буковелі, – згадує Денис. І додає: – Хочу, щоб у татка все було гаразд, щоб війна швидше закінчилася і він повернувся додому з Перемогою.
У цій родині чоловіки возвеличують культ жінки, огортають своїх чарівних дівчат турботою, любов’ю та увагою.
![](https://pokrovgzk.com.ua/wp-content/uploads/2022/06/Чернета-3-768x1024.jpg)
Для коханої дружини Максим Чернета готовий на все, вона ніколи не чула від нього жодної відмови. Жіночі примхи і забаганки для нього – закон.
– Він у мене найкращий, – ділиться Вікторія.
Так само говорить і дочка Ліза:
– Мій тато добрий, сильний, завжди мене захищає. Він дуже мене любить. Допомагає вчити уроки, коли я прошу, та приносить подарунки.
Святкування Дня батька – усталена родинна традиція. Ліза розповідає, що завжди готує привітання для найкращого татуся у світі:
– Я кожного року малюю для тата листівку і дарую шоколадку. Коли я була зовсім маленькою, він також служив в армії, я його довго не бачила, дуже сумувала. Коли повернувся, кинулася до нього в обійми, більше нікуди не відпускала. І зараз я його сильно чекаю і дуже люблю. Хочу, щоб він скоріше повернувся, щоб обовʼязково Переміг!
Впевнені, що тато, безперечно, виконає і це найзаповітніше бажання своєї донечки, адже вони для нього – непохитний закон!
![](https://pokrovgzk.com.ua/wp-content/uploads/2022/06/Чернета-2-768x1024.jpg)
Шановний Максиме Миколайовичу, прийміть найщиріші вітання з Днем батька від Вашої родини та від усього колективу комбінату. Ми надзвичайно Вами пишаємося та горді тим, що поряд з нами працюють такі вмотивовані, мужні Захисники, з якими нічого не страшно. Разом ми, без сумніву, Переможемо! Дякуємо, що подарували світу таких чудових дітей, виховуєте їх гідними людьми, які зможуть відновити й розвинути нашу державу – вільну та сильну Україну!
Далі буде…
Підготувала Анастасія ШАБЛЯ