Олексій Резніков: «Зброї, отриманої від партнерів, вистачило б для переможної оборони від будь-якої армії у Європі. Але не від росії»

     Міністр оборони України Олексій Резніков повідомив, що польські САУ «Краб» — готові до виконання бойових завдань на фронті. За його словами, після гармат М777 та FH70, САУ «Ceasar» та М109А3 — це 5-й вид артилерії 155-мм калібру, який нам вдалося залучити. На своїй сторінці у Facebook Міністр детально доповів про оборонний потенціал нашої держави завдяки поставкам іноземної зброї.

     Після 24 лютого беззаперечним пріоритетом стало забезпечення армії зброєю та боєприпасами, військовою та спеціальною технікою.

     Ми оперативно налагодили роботу за трьома напрямками:

     ● системна взаємодія з партнерами для отримання матеріально-технічної допомоги;

     ● закупівля озброєння та техніки в українських виробників;

     ● імпорт через прямі контракти Міноборони та механізми спецекспортерів.

Ставка на сучасну артилерію

     Ключовим стратегічним рішенням минулого періоду стала зміна філософії – ми запустили переведення ЗСУ на важке озброєння, що використовується державами-членами НАТО. У першу чергу, це стосується артилерії, яка відіграє визначальну роль.

     Ми чітко усвідомлювали вже на початку березня, що під час інтенсивної війни з росією наші ресурси виснажуються, і в існуючих запасах є несумірними з противником. Спиратися виключно на радянську зброю – це був би заздалегідь програшний шлях.

     Тому, звертаючись за допомогою до партнерів, ми ініціювали постачання артилерії 155-мм калібру та інших важких озброєнь. По артилерії 155-мм калібру Міноборони вже виконало початковий запит від Збройних Сил на 90%. На 100% ця початкова потреба буде закрита протягом 1-2 тижнів.

Зброя від партнерів

     Станом на зараз Міністерством оборони забезпечено постачання до Збройних Сил України понад 150 артилерійських платформ 155-мм калібру. Запаси снарядів цього калібру вже на 10% переважають запаси снарядів великих калібрів радянського типу, які були станом на 24 лютого 2022 року. При цьому ефективність цих снарядів вища, ніж радянських зразків, тому менший розхід.

     Одночасно до Збройних Сил України було поставлено понад півсотні гармат інших значних калібрів. А також снарядів до них, які складають понад 75% обсягу, що був на початку повномасштабного російського вторгнення.

     Десятки одиниць РСЗВ радянського зразка та десятки тисяч снарядів, сотні мінометів і сотні тисяч пострілів до них укріпили нашу оборону за цей період.

     За постачанням до ЗСУ танків та іншої бронетехніки радянського зразка, що сумарно вже рахується на сотні, Міноборони України конкурує за лідерство з російською армією.

     Слід окремо відзначити самовіддану і фахову роботу спеціалістів ДК «Укроборонпром», які відновили чи поставили на службу нашим воїнам сотні одиниць військової та спеціальної техніки, зокрема – трофейної.

     Від партнерів ми отримали близько 250 бронемашин західних зразків (М113 ТМ, М113 YPR-765, Bushmaster, Mastiff, Husky, Wolfhound тощо) і продовжуємо цю роботу.

     Я вже можу не згадувати ПЗРК (Stinger, Starstreak, Mistral, Piorun, Grom тощо), ПТРК (NLAW, Javelin, Milan тощо) і гранатомети (Panzerfaust, Carl Gustaf, АТ4, RGW-90 HH / MATADOR та ін.) – їх тисячі, це загальновідомо.

     Це далеко не повний перелік, про деякі інші системи сучасних озброєнь ще зарано говорити, ми розповімо пізніше. Але їхню дію відчує на собі ворог вже зараз.

     Крім цього, Міноборони через різні механізми передало сотні безпілотників, у тому числі – кілька десятків ударних. Ми очікуємо у найближчих пакетах допомоги серйозні БПЛА.

     Берегову оборону посилено надзвичайно ефективними комплексами Harpoon, які в поєднанні з нашими «Нептунами» вже змушують ворожий флот триматися на відстані, щоб не повторити долю флагмана рф – крейсера «Москва»…

     Днями оголошено важливу новину – американські та британські партнери вирішили надати України РСЗВ. Наші воїни вже деякий час навчаються ними управляти.

     Проведено багато дискусій з іноземними колегами, щоб запустити завчасну підготовку команд для різних типів зброї, по яких ще немає політичних рішень. Навчання за деякими позиціями почалося ще у березні. Зараз підготовку проходять чи розпочнуть найближчим часом понад 1,5 тисячі наших військових.

     Свідомо не зупиняюся на кількості радарів, медичних автомобілів, авіабомб і т.п.

Оборона, в цілому, – це спільна справа

      На прикладі отримання зброї дуже наочно видно, що це – командна робота, яку очолює Президент України Володимир Зеленський. До неї активно залучені Кабінет Міністрів на чолі з Денисом Шмигалем і Офіс Президента під керівництвом Андрія Єрмака.

     Хтось бореться за ухвалення політичних рішень, хтось забезпечує вирішення безлічі юридичних, фінансових, логістичних питань. Хтось зброю ремонтує. Головні дійові особи – наші воїни – її застосовують.

      Запит на зброю формує Генеральний штаб ЗСУ. Після чого з ним працюють команди Міноборони, аташе з питань оборони та дипломати Дмитра Кулеби. Цей запит змінюється в залежності від потреб та перебігу бойових дій.

     Отримане озброєння та техніка централізовано передаються Міністерством оборони на склади ЗСУ. Розподіл здійснюється командуванням Збройних Сил, оскільки саме воно бачить загальну картину, формує задум операцій і визначає пріоритети.

Україна протистоїть “вбивчому велетню”

     Важлива суть: ми вже отримали від партнерів, придбали на ринку, виготовили та передали Збройним Силам значну кількість озброєння. Її вистачило б для переможної оборони від будь-якої армії у Європі. Але не від росії.

     Російський Молох має у запасі ще багато засобів для пожирання людських життів задля задоволення свого імперського его.

     Тому ми наголошуємо – Україні конче потрібне важке озброєння, і дуже швидко. Ми довели, що у нас немає страху перед кремлем, на відміну від багатьох інших. Але ми, як країна, не можемо собі дозволити стікати кров’ю, втрачаючи наших кращих синів і доньок.

     Наступні оборонні цілі України:

    • отримати значну кількість РСЗВ зразка НАТО та боєприпасів до них;
    • забезпечити повне заміщення деяких існуючих калібрів радянського зразка (гармати зношені, снаряди не виробляються або їх дуже мало) на платформи, які поширені в країнах НАТО;
    • домовитись з партнерами про перехід до постачання не у вигляді окремих платформ, а – цілісних підрозділів, що відразу готові до виконання бойових завдань (organic unit). Це значно підвищить ефективність на полі бою;
    • залучити сотні одиниць важкої бронетехніки, без якої неможливий ефективний контрнаступ. Слід враховувати, що радянська техніка переважно є застарілою і потребує приведення до бойового стану. А від партнерів ми поки отримуємо достатньо легку броню, не завжди зі зброєю.
    • отримати бойові літаки та засоби ППО/ПРО для захисту нашого неба.

Дякуємо державам-партнерам та волонтерському руху

     Я не можу сказати, що задоволений темпами та кількістю постачання зброї. Категорично ні.

     Але водночас я безмежно вдячний країнам, які нас підтримують. Зокрема, США, Великій Британії, Польщі, нашим Балтійським друзям. Усім іншим державам, які допомагають стримувати російське зло.

     Слід відзначити роль українського суспільства, волонтерів, які за рахунок швидкості та гнучкості успішно закривали і закривають цілу низку важливих потреб. Це стосується і БПЛА, і засобів зв’язку, і деяких інших компонентів, за якими держава працює ще не повною мірою.

Спільна мета – здолати росію, як би складно це не було

     Хочу сказати, що ми бачимо не тільки здобутки, але й помилки. Ми отримуємо усі сигнали, і критику теж. Ми знаємо свої недоліки і наполегливо працюємо, щоб їх виправити.

     Головним здобутком я досі вважаю збереження синергії усього військово-політичного керівництва. Це наша перевага, як країни, і ми не дамо її розхитати тим, хто вже працює з прицілом на рейтинги і політичні перспективи. Як я вже відзначив, усі, хто працює на оборону заради перемоги України – єдина команда. І наша спільна мета – здолати росію, як би складно це не було.

     Ситуація на фронті важка. Ми втрачаємо щодня до сотні наших бійців вбитими і до 500 пораненими. Кремль продовжує тиснути масою, буксує, наражається на потужний опір, несе величезні втрати. Але поки що має сили для просування на окремих ділянках фронту. Важливо зберігати концентрацію. Тоді Україна Переможе! Слава Україні!

https://www.facebook.com/reznikovoleksii/posts/426456056157418

     Цілком підтримуємо дії військово-політичного керівництва. Дякуємо, що наполегливо пробиваєте стіну дипломатичної бюрократії аби забезпечувати оборону України повною мірою. Сконцентрувавши всі наші зусилля, ми досягнемо головного результату – Україна Переможе!

Сподобалась ця стаття?

Share on Facebook
Share on Twitter
Share on Linkdin
Share on Pinterest

PokrovGZK© 2020 Design by DIT

Україна, Дніпропетровська обл., м.Покров, вул. Центральна, 11