ПОСІВНА НА ДНІПРОПЕТРОВЩИНІ: ЗАСІЯЛИ БІЛЬШЕ, НІЖ ПЛАНУВАЛИ

     На Дніпропетровщині у розпалі – посівна. Аграрії завершують сіяти ранні ярі культури: пшеницю, ячмінь, горох, овес, ріпак. Уже упоралися з 75% робіт. Тільки пшениці засіяли 4,5 тис га. Це у півтора рази більше, ніж планували. Про це стало відомо на брифінгу в обласній військовій адміністрації.

     – Цьогоріч мали затяжну весну. Проте аграрії вкладаються у терміни посівної. Сприяли й квітневі опади. Їх випало у 1,5 рази більше за норму. Зараз у ґрунті багато вологи. На фініші – робота з ранніми ярими. Маємо невеличкий недосів у 25% ячменю. Та його перекриємо іншими культурами – соняшником і кукурудзою, – розповів директор Інституту зернових культур Владислав Черчель.

      Посів ранніх ярих уже завершили аграрії Нікопольського та Новомосковського районів. В решті – роботи на фініші.
     Фермери області взялися за пізні ярі. Кукурудзою засіяли 72 тис. га – це чверть від запланованого. Соняшником – 100 тис. га.
     – Посівна проходить у звичайному режимі. Там, де є можливість працювати у дві зміни, аграрії виходять у поле і вдень, і вночі. Окрім кукурудзи і соняшника, зараз сіють гречку, просо та сорго, – сказав директор «Асоціації фермерів та приватних землевласників Дніпропетровської області» Анатолій Гайворонський.
     На Дніпропетровщині планують завершити посівну до кінця травня. Загалом працюватимуть на понад 1 млн га полів.

Сподобалась ця стаття?

Share on Facebook
Share on Twitter
Share on Linkdin
Share on Pinterest

PokrovGZK© 2020 Design by DIT

Україна, Дніпропетровська обл., м.Покров, вул. Центральна, 11