«Живий павільйон» відновлення від України всьому світу

З 11 по 22 листопада у Баку, столиці Азербайджану, проходить 29-та Конференція ООН зі зміни клімату (COP29). На ній Україна вже втретє презентує свій павільйон, який є символом відновлення та екологічної безпеки. Він має привернути увагу учасників заходу на факт нищівного впливу повномасштабної війни на екоресурси всього світу. Про це повідомляє Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів України.

На найбільшій міжнародній конференції з питань клімату Україна щороку порушує питання екоциду на Європейському континенті, спричиненого агресією росії.

Так, у 2022 році головним елементом українського павільйону була триметрова вирва з шістнадцятьма видами українських ґрунтів, зокрема випаленим від вибухів чорноземом, що втратив свою родючість.

У 2023 році павільйон розповідав про підрив окупантами греблі Каховської ГЕС. Тоді глядачам представили дах будинку з Херсонщини, що став символом трагедії втрати дому через масштабну повінь.

Цьогоріч у концепцію експозиції закладена ідея спільних зусиль, що можуть перерости у великі зміни. Контент павільйону акцентує на головному принципі відновлення «build back greener», та необхідності відшкодування збитків, завданих довкіллю через війну рф.

Стіни павільйону виготовлені з українського екологічного паперу та містить живе насіння різнотравʼя. На ньому художниця Олександра Жумайлова зобразила 50 ключових екологічних ініціатив держави, бізнесу та громадськості. Це, зокрема, технології цифровізованого землеробства, розробки у сфері відновлюваної енергетики та розмінування, стартапи, що виготовляють папір з опалого листя, ловці вуглекислого газу, екологічна альтернатива пінопласту, мобільні заводи-принтери та інші українські інновації, що вже використовують у США, Великій Британії та Японії.

Зони віртуальної реальності переносять відвідувачів павільйону в українські ліси й поля, знищені росією, вони також можуть пролетіти над знищеним Каховським водосховищем та на власні очі побачити диво природного відновлення вербовий ліс, що виріс на місці найбільшої рукотворної екологічної катастрофи.

Зараз, коли ми захищаємо життя наших людей від російських ударів та долаємо наслідки страшних злочинів цієї війни, зокрема і наймасштабнішого в Європі екоциду, ми потребуємо максимальної єдності. Єдності усіх, хто разом із нами поділяє ключові цінності – цінність життя, цінність свободи, цінність права та цінність поваги до кожної нації, кожної спільноти і кожної людини. Коли єдність – максимальна, тоді й солідарність максимально ефективна. А коли так – точно переможуть і життя, і свобода, і право, і повага, – зазначив президент України Володимир Зеленський.

За даними міністерства, за весь період повномасштабного вторгнення росія вчинила проти довкілля понад 6500 злочинів. Обсяг викидів парникових газів сягнув 180 млн тонн. пошкоджені майже 3 млн га лісів. Заміновано 139 тис. км² земель, для порівняння, це втричі більше, ніж площа Швейцарії.

До слова, попри всі виклики повномасштабної війни наша країна залишається надійним партнером у досягненні глобальної мети щодо зміни клімату. Напередодні COP29 український парламент на законодавчому рівні закріпив намір досягнення кліматичної нейтральності до 2050 року.

Сподобалась ця стаття?

Share on Facebook
Share on Twitter
Share on Linkdin
Share on Pinterest

PokrovGZK© 2020 Design by DIT

Україна, Дніпропетровська обл., м.Покров, вул. Центральна, 11