Залізничний цех (ЗЦ) відіграє особливу роль у життєдіяльності всього нашого підприємства. Адже саме його колектив, спільно з АТЦ, тримають транспортний фронт, день за днем справно виконуючи свої обов’язки із перевезення і забезпечення виробничого процесу необхідною технікою. Все це стає можливим завдяки згуртованості людей, котрі об’єднані бажанням не просто виконати покладені на них задачі, але й спільними зусиллями наближати нашу Перемогу. Задля цього працівники трудяться над досягненням необхідних виробничих результатів, при цьому не нехтують правилами і нормами з охорони праці. Наскільки це у них виходить, перевіряли представники Служби охорони праці на чолі з директором Юрієм Головим.
До складу комісії, яка здійснювала чергову перевірку безпекового режиму у ЗЦ, увійшли: заступники начальника відділу охорони праці та пожежної безпеки – Тетяна Постельняк та Денис Омененко, провідний інженер Олена Ткачова, начальник бюро з нагляду за вантажопідйомними механізмами та підйомниками Сергій Побережнюк та в.о. провідного інженера з охорони праці і пожежної безпеки Олена Дюбанова.
В ході інспекції особливу увагу було приділено веденню документації, організації роботи у залізничному депо, а також виконанню завдань стосовно проведення ремонтів приміщень для чергових по переїздах.
Проводимо ремонти та створюємо належні умови праці
Як відзначила провідний інженер з охорони праці ЗЦ Юлія Горошкова, наразі досить актуальними є задачі з проведення косметичних ремонтів у приміщеннях чергових по переїздах.
– Всі ми бачимо невеликі будиночки на залізничних переїздах – приміщення чергових, які там працюють та відповідають за їхнє обслуговування. Саме ці об’єкти потребували заміни вікон та дверей, а також перекриття дахів. На жаль, у зв’язку з початком військових дій в Україні, довелося відмовитися від проведення капітальних ремонтів, обмежившись лише косметичними. Всі пов’язані з цим завдання виконуються силами фахівців Ремонтно-будівельного цеху. Вони займаються перекриттям дахів, відновленням покриття підлоги, а також поклейкою шпалер у приміщеннях. На 100% вже виконано заплановане на двох переїздах, а саме поблизу Санаторію-профілакторію, а також одного зі складів. Вже зараз будівельники працюють на переїздах у с.Чортомлик та поряд з колишньою трикотажною фабрикою. На черзі – об’єкт переїзду на шляху до с.Катеринівка, – докладно пояснила Юлія Володимирівна.
Окрім всього вищезазначеного, для створення більш комфортних умов праці, проводиться благоустрій територій на залізничних переїздах – висаджуються квіти та газонна трава.
У депо є над чим працювати
Наступним пунктом перевірки комісії стало залізничне депо. Там за роботою ми зустріли працівників Ремонтно-будівельного цеху – маляра Марину Ярову та формувальника залізобетонних виробів і конструкцій Олега Гітіна. Вони виконували облицювання стін у душовій та побутовій кімнатах.
Юрій Голов разом з Юлією Горошковою, у свою чергу, відвідали бойлерну, де, за словами провідного інженера, дуже хотілося б замінити вже застарілі нагрівачі на нові. Також комісія оглянула й інші проблемні місця, зробила відповідні висновки щодо варіантів виправлення ситуації.
Так, Денис Омененко звернув увагу персоналу на деякі критичні зауваження, які працівникам депо треба виправити якнайшвидше.
– До числа першочергових належить проблема з внутрішнім водопроводом, у якому спостерігається низький водяний тиск. Адже у разі виникнення аварійних ситуацій ми не зможемо отримати необхідний тиск води. Задля того, щоб не допустити подібного, треба розробити проект та встановити водонапорну башту, яка допоможе підвищити тиск у системі, – акцентував Денис Сергійович.
Ще одне зауваження стосувалося необхідності своєчасного прибирання протоків відпрацьованого мастила. Комісія нагадала, що для цього слід використовувати пісок, якого у залізничному депо недостатньо. Тому цеху потрібно поповнити ці важливі запаси.
У перевіряльників виникли запитання і до готовності вогнегасників, а саме проходження щорічного техогляду. При цьому персоналу депо слід чітко засвоїти правила ефективного використання цих засобів пожежогасіння.
Колективу також було рекомендовано навести лад у тих приміщеннях, котрі наразі не експлуатуються. І в жодному разі не допускати їх захаращення.
Відзначили і позитивні моменти
За словами комісії, колектив покращив ведення документації, привівши її у відповідність встановленим правилам, також стали справно проводитися інструктажі.
Гарні відгуки отримала Юлія Горошкова (обіймає посаду провідного інженера з охорони праці трохи більше року), яка за короткий час вже встигла продемонструвати своє небайдуже ставлення до роботи. За її активної участі охорона праці у робочому процесі ЗЦ дотримується, покращуються умови для людей, здійснюються безпекові заходи, а головне – ведеться належний контроль за їх дотриманням.
Ось такою була ця перевірка. Маємо сподівання, що залізничники дослухаються порад та виправлять всі зауваження. Адже охорона праці завжди була і залишається однією із важливих та невід’ємних складових виробничого процесу. Тим паче тоді, коли в країні триває війна.
Підготувала Олександрина ЛЕЩЕНКО