Щорічно внаслідок пожеж гине та страждає значна кількість людей, знищуються матеріальні цінності. Якщо звернутися до статистичних даних Покровського міськвідділу державної служби з надзвичайних ситуацій, то протягом 2020 року у нашому місті зареєстровано 57 пожеж проти 65 за аналогічний період 2019 року.
Найбільше загорянь виникло через необережне поводження з вогнем: у 2020-у році їхня кількість склала 24, що на 10 менше, ніж за 2019-й рік. Нехтування правилами пожежної під час поводження з електроприладами призвело до 13 пожеж у 2020-у році, а в 2019-му таких було на 8 менше. Недотримання правил пожежної безпеки під час використання пічного опалення та теплогенераторів спровокувало виникнення 3 пожеж у 2020 та 2019-у роках.
Таким чином, тенденція до виникнення пожеж за 2020-й у порівнянні з аналогічним періодом 2019 року зменшилась на 14%, але загибелі і травмування людей уникнути все ж таки не вдалося. У 2019 році пожежі забрали життя чотирьох осіб, внаслідок загорянь травмовано двох людей. Минулоріч подібні цифри зменшились вдвічі. Прямі матеріальні збитки від пожеж у 2020 році склали 133 тис. 236 грн та мають тенденцію щодо зменшення у порівнянні з аналогічним періодом 2019-го, коли цей показник був вищий у 4,3 рази, склавши 573 тис. 330 грн.
Як бачимо, основна кількість пожеж виникає у побуті через необережність людини під час поводження з вогнем або електроприладами. Тому рятувальники у черговий раз закликають покровчан бути максимально обережними, дотримуватись всіх правил безпеки і дослухатись до порад рятувальників.
Якими ж повинні бути дії при виникненні пожежі?
По-перше, якщо виникла пожежа, не треба панікувати! Одразу повідомляйте рятувальникам за номером «101».
У перші хвилини загоряння велику роль відіграє використання первинних засобів пожежогасіння, тобто вогнегасників. Переносні вогнегасники (порошкові, вуглекислотні, водопінні) використовують згідно з інструкцією, наведеною у вигляді малюнків і тексту на їхньому корпусі.
Остерігайтесь задимлення та обвалу конструкцій будинків і споруд, вибухів технологічного обладнання і приладів, падіння обгорілих дерев і провалів.
Що робити, якщо пожежа застала Вас у приміщенні?!
Ви прокинулись від шуму пожежі і запаху диму, не сідайте в ліжку, а скотіться з нього на підлогу та повзіть до дверей вашого приміщення, але не відчиняйте їх відразу;
обережно доторкніться до дверей тильною стороною долоні, якщо вони не гарячі, то відчиніть їх та швидко виходьте, а якщо двері гарячі – не відчиняйте їх, бо дим та полум’я не дозволять Вам вийти;
щільно закрийте двері, а всі щілини і отвори заткніть будь-якою тканиною, щоб уникнути подальшого проникнення диму;
відчиніть вікно та кличте на допомогу;
якщо Ви не в змозі відкрити вікно – розбийте віконне скло твердим предметом та приверніть увагу людей;
якщо Ви вибрались через двері, зачиніть їх і поповзом пересувайтесь до виходу із приміщення (обов’язково зачиніть за собою всі двері);
під час пожежі заборонено користуватися ліфтами.
У разі пожежі не гайте часу, одразу телефонуйте до рятувального підрозділу за телефоном «101».
За інформацією Покровського МВ
ГУ ДСНС України у Дніпропетровській області