Техногенна катастрофа на Чорнобильській атомній електростанції стала найбільшою ядерною аварією в історії людства. Рівно 38 років тому, 26 квітня 1986-го, вибух реактора четвертого енергоблоку на ЧАЕС спричинив виверження в атмосферу великої кількості радіоактивних речовин. Активна фаза аварії та гасіння пожежі тривали 10 днів. Наслідки виявилися жахливими: близько 500 тисяч людей загинули, ще 8,5 мільйонів постраждали від радіації, понад 90 тисяч змушені були покинути свої домівки, а ціле місто, населені пункти та значні території родючих земель стали «зоною відчуження». Ця трагедія залишила невиліковні рани в історії не лише України, але й всього світу.
Проявивши мужність та самопожертву, у двобій з невидимим ворогом вступили ліквідатори. Їх загальна кількість (беручи до уваги й наступні роки) склала близько 600 тисяч осіб. Серед тих, хто ризикуючи власним життям і здоровʼям, приборкував смертоносне пекло в 30-кілометровій зоні радіаційного вибуху було багато мешканців нашого міста. Серед них – і працівників гірничо-збагачувального комбінату, які з честю виконали свій обов’язок перед державою.
Чорнобильська катастрофа завжди буде нагадуванням про те, яку страшну загрозу несе в собі «мирний» атом. І зараз, коли Запорізька АЕС – найбільша атомна електростанція в Європі, окупована російськими військами, світ перебуває в небезпеці. Агресор не гребує ядерним шантажем, збільшуючи градус напруги навколо стратегічного обʼєкту.
Під час війни, розвʼязаною росією, чорнобильці не можуть стояти осторонь. Вони, як і майже 40 років тому, роблять свій посильний внесок у захист держави. В Покрові учасники ГО «Союз Чорнобиль», на чолі з Юрієм Середою, організували волонтерський осередок. Тут ліквідатори завзято допомагають нашим ЗСУ наближати Перемогу.
Шановні ліквідатори, ваш подвиг навічно залишиться у пам’яті українського народу! З величезною вдячністю зичимо вам міцного здоров’я, родинного затишку, добра та мирного неба над Україною, за яке боремося разом!