Торік мешканці Дніпропетровщини за урядовою програмою «Прихисток» безоплатно надали дах над головою майже 40 тисячам людей з «гарячих» точок. Така державна ініціатива фінансується Товариством Червоного Хреста України. Як вона працюватиме у 2024-му, розповіли в Дніпро ОВА.
За кожного поселеного держава сплачує компенсацію у розмірі до 450 грн на місяць. Кошти можна отримати, зареєструвавши пропозицію для розміщення мешканців, які вимушено покинули власні домівки, на сайті «Прихисток».
![](https://pokrovgzk.com.ua/wp-content/uploads/2024/01/unnamed-1.jpg)
Про це розповіла начальниця управління департаменту соціального захисту населення ОВА Вікторія Чернигіна:
– Тільки-но прийняли пожильців, слід повідомити про це органи місцевого самоврядування. Надати документи, які підтверджують, що ви є власником майна. А ще довідки про статус людей, яких прихистили та реквізити банківського рахунку. Після – написати заяву на компенсацію. Звернутися із цим можна й до адміністраторів ЦНАП.
Посадовиця уточнила, що цьогоріч відшкодування не передбачене для власників житла, які прийняли у себе родичів.
Загалом за майже два роки програми «Прихисток» мешканцям Дніпропетровщини, які безоплатно прийняли ВПО, виплатили понад 250 млн грн.