Дніпропетровська область отримала 77 систем зберігання енергії Tesla Powerwall 2. Вони дозволять заживити заклади регіону у разі знеструмлень. Обладнання розподілили між лікарнями, школами, ЦНАПами та підрозділами ДСНС. Про це повідомили в обласній військовій адміністрації.
![](https://pokrovgzk.com.ua/wp-content/uploads/2023/11/ФОТО2-18-1024x683.jpg)
Загальна вартість отриманих систем Tesla – майже 30 млн грн. Вони працюють за принципом повербанків, заряджаються від мережі. Отже, палива для них не потрібно.
В область обладнання передали міжнародні партнери за проєктом Мінцифри та за сприяння уряду Польщі, Інституту телекомунікацій – Національного дослідного інституту у м. Варшава, Tesla inc. та американської БО «Direct Relief». В організації брали участь народна депутатка Ганна Лічман та БФ Євгена Пивоварова.
![](https://pokrovgzk.com.ua/wp-content/uploads/2023/11/ФОТО1-26-1024x683.jpg)
– Робимо все, щоб захистити енергетичні об’єкти області. Але разом з тим шукаємо й альтернативні засоби живлення. Наразі отримали 77 систем зберігання енергії Tesla. Більшість з них розподілили серед медичних та освітніх закладів. Передали обладнання й підрозділам ДСНС і центрам надання адміністративних послуг. Це дозволить забезпечити їх життєдіяльність у разі відключення світла, – розповів начальник ОВА Сергій Лисак.
У ДСНС області зазначають, що нові системи також використовуватимуть у Пунктах незламності для забезпечення людей світлом, теплом, зв’язком та Інтернетом.
![](https://pokrovgzk.com.ua/wp-content/uploads/2023/11/ФОТО3-14.jpg)
![](https://pokrovgzk.com.ua/wp-content/uploads/2023/11/ФОТО4-7-1024x683.jpg)