В Україні вдосконалили порядок виплат ВПО

     Кабінет міністрів України вніс зміни до низки урядових постанов щодо обліку внутрішньо переміщених осіб (ВПО) та виплат їм держдопомоги. Про нововведення, які розробили за результатами роботи Координаційного штабу з питань ВПО, розповіли у Мінреінтеграції.

Нововведення уряду стосовно виплат ВПО

  1. Переселенці, які деякий час проживали за кордоном, можуть звертатися за призначенням виплат через 15 робочих днів після повернення в Україну. Це стосується тих, хто оформлює виплати вперше.
  2. Особи, які раніше мали право на виплати, зможуть отримувати допомогу протягом ще 6 місяців у разі повторного переміщення в результаті обов’язкової евакуації після 1 серпня 2023 року. Але за умови їх включення до списків евакуйованих, які затверджуються обласними військовими адміністраціями. У випадку евакуації необхідно повідомити ОВА.
  3. Переселенці отримуватимуть виплати 3 місяці після дати завершення бойових дій (можливих бойових дій) або тимчасової окупації у населених пунктах, із яких вони перемістилися. Раніше виплати припинялися на наступний місяць.

     4. Непрацююча особа працездатного віку за відсутності поважних причин упродовж 3 місяців із дня призначення виплат ВПО повинна посприяти своїй зайнятості.

     Це можна зробити наступним шляхом:

  • працевлаштування;
  • реєстрації як фізичної особи-підприємця;
  • подання заяви для отримання гранту на бізнес/ваучера на навчання тощо;
  • набути статусу безробітного, зареєструвавшись у центрі зайнятості.

     Також Постанова врегульовує питання оформлення довідки про взяття вимушених переселенців на облік.

      – Дякую всім, хто долучився до напрацювання цих нововведень для підтримки наших внутрішніх переселенців. Нам важливо, щоб люди відчували підтримку держави, що вони не залишилися сам на сам зі своїми проблемами, – наголосила віцепрем’єр-міністр України Ірина Верещук.

Сподобалась ця стаття?

Share on Facebook
Share on Twitter
Share on Linkdin
Share on Pinterest

PokrovGZK© 2020 Design by DIT

Україна, Дніпропетровська обл., м.Покров, вул. Центральна, 11