Жителям Дніпропетровщини виписали понад 1 млн рецептів на «доступні ліки»

Програмою «Доступні ліки» на Дніпропетровщині користуються вже 380 тис. мешканців. Вона включає 515 найменувань лікарських засобів та медвиробів. Про це повідомляють у Дніпропетровській ОВА. Серед них: препарати для лікування серцево-судинних хвороб, профілактики інфаркту та інсульту, цукрового діабету, розладів психіки та поведінки, хвороби Паркінсона, епілепсії, бронхіальної астми та нецукрового діабету і хронічного обструктивного захворювання легенів.

— Важливо, щоб кожен українець, який потребує медикаментів за програмою реімбурсації, знав про таку можливість. Міг отримати ліки недалеко від дому, – зазначила голова Національної служби здоров’я України Наталія Гусак.

Цьогоріч понад 40 тис. нових пацієнтів з Дніпропетровської області отримали препарати безкоштовно або зі знижкою.

Попри воєнний стан, у програму реімбурсації додали ще два напрямки: таблетовані знеболювальні для паліативних хворих. А ще – тест-смужки для визначення рівня глюкози в крові. Їх зможуть отримати пацієнти з діабетом І типу.

А також в області постійно зростає кількість аптек, залучених до реалізації програми «Доступні ліки», вони позначені відповідними наліпками. На сьогодні таких нараховується майже 1,3 тис.

Дізнатися, де найближча, можна з допомогою Електронної карти учасниць програми реімбурсації.

Нагадуємо, тим, хто вперше хоче скористатися програмою, потрібно звернутися до профільного фахівця. Він має прописати план лікування. Разом із ним видати рецепт. Він буде дійсним протягом місяця. Наступні рецепти можуть виписувати лікарі первинної медичної допомоги: сімейний, терапевт або педіатр.Сподобалась ця стаття?

Share on Facebook
Share on Twitter
Share on Linkdin
Share on Pinterest

PokrovGZK© 2020 Design by DIT

Україна, Дніпропетровська обл., м.Покров, вул. Центральна, 11