Понад 150 українських воїнів, котрі проходять реабілітацію в одному з медзакладів Дніпропетровщини, долучилися до особливої арт-терапії. В рамках реалізації проєкту за програмою ментального здоров’я «Ти як?», започаткованого першою леді Оленою Зеленською, майстри Петриківського розпису допомагають військовим відновитися фізично і психологічно. Про це розповів очільник Дніпропетровської ОВА Сергій Лисак.
![](https://pokrovgzk.com.ua/wp-content/uploads/2023/09/372844317_253820680960636_3610426405338015388_n-768x1024.jpg)
Наші Захисники розробляють моторику рук після тяжких поранень та відволікаються від пережитого жаху війни за допомогою незвичайної арт-терапії.
– Її ми ініціювали ще три місяці тому разом з «Музеєм історії Петриківського розпису та народних ремесел». Відтоді раз на тиждень наші майстри та майстрині поспішають на зустріч до оборонців. Вчать їх тримати пензель і виводити орнаменти, повні символізму. Розмовляють з ними, підтримують, – поділився Сергій Лисак.
![](https://pokrovgzk.com.ua/wp-content/uploads/2023/09/374765116_253820484293989_2271754872001552156_n.jpg)
![](https://pokrovgzk.com.ua/wp-content/uploads/2023/09/374952346_253820474293990_7888386533598397342_n.jpg)
За його словами, Захисників долучають до тренувань зі скандинавської ходьби та майстер-класів з гончарства, організовують для них музичні вечори й екскурсії.
– Робимо все це, адже для нас важливо, щоб вони змогли повернутися до цивільного життя, – наголосив керівник Дніпро ОВА.
![](https://pokrovgzk.com.ua/wp-content/uploads/2023/09/374963259_253820434293994_8221935420434460553_n.jpg)
![](https://pokrovgzk.com.ua/wp-content/uploads/2023/09/375066696_253820424293995_8654153536148403138_n.jpg)