Аби ошукати людину, шахраї вдаються до різних маніпуляцій, обманюють телефоном або в Інтернет мережі, викрадають персональні дані шляхом створення фейкових посилань. Тільки цьогоріч за фактом таких злочинів на Дніпропетровщині порушено понад 3,2 тисячі справ. Майже третина з них вже розкрита. Про це йшлося на брифінгу у Дніпропетровській ОВА.
Як розповідає старший оперуповноважений відділу організації роботи розкриття злочинів проти власності УКР ГУНП у Дніпропетровській області Назар Онопрієнко, все частіше шахраї діють в онлайні:
– Пропонуючи користувачу Інтернету товар чи послугу, зникають після внесення за них оплати. Вдаються й до телефонних дзвінків. Представляються працівниками фінансових та соціальних установ. Так виманюють персональні дані, номери рахунків і банківських карток.
Не нехтують зловмисники й фішингом – розсилають людям електронні повідомлення чи посилання на онлайн-сервіси, у яких нерідко йдеться про можливість отримання матеріальної допомоги чи грошової винагороди. Для цього просять поділитися інформацією про себе.
– Як такого портрета жертви шахраїв немає. Страждають від їхніх дій і молоді, і люди старшого віку, – зазначив Назар Онопрієнко.
Аби не потрапити «на гачок» зловмисника, старший оперуповноважений радить ні з ким не ділитись своїми персональними даними.
– Перш ніж переводити кошти в інтернет-магазин, переконайтеся, що він не фейковий. Продивіться відгуки покупців. Підозрюєте, що наткнулися на шахрая, повідомте на лінію 102, – застерігає поліцейський.
Не нехтуймо безпекою у віртуальному просторі! Знаючи про хитрощі шахраїв та користуючись надійними перевіреними ресурсами, можна вберегтися від онлайн-атак зловмисників.