Сьогодні, 26 квітня, за традицією відбувся мітинг-реквієм, присвячений 37-й річниці Чорнобильської катастрофи. Біля пам’ятного знаку «Землякам, які в ім’я життя пройшли скрізь полум’я Чорнобиля» разом з ліквідаторами зібралися представники влади та громадськість.
![](https://pokrovgzk.com.ua/wp-content/uploads/2023/04/14-1-1024x683.jpg)
Цього дня скорботна дата знову огорнула чорнобильців важкими спогадами. Невимовний біль і сум передавали щемливі рядки віршів та пісень, які лунали на урочистому заході.
Чорнобиль – скільки в цьому слові горя,
Страждань та гірко виплаканих сліз.
Ця радіація впадає в Чорне море,
Вона таїться в ніжних стовбурах беріз…
![](https://pokrovgzk.com.ua/wp-content/uploads/2023/04/1-38-1024x683.jpg)
![](https://pokrovgzk.com.ua/wp-content/uploads/2023/04/2-31-1024x683.jpg)
Подвиг ліквідаторів назавжди залишиться в наших серцях, адже вони пожертвували найдорожчим, щоб подарувати нам життя та врятувати людство від страшних наслідків наймасштабнішої техногенної катастрофи минулого століття.
![](https://pokrovgzk.com.ua/wp-content/uploads/2023/04/10-2-683x1024.jpg)
Під час урочистого заходу до слова запросили голову громадської організації «Союз Чорнобиль», ліквідатора Юрія Середу.
– 37 років минуло відтоді, як сталася аварія. Але для нас 26 квітня залишається в памʼяті як «чорна дата». Щороку ми віддаємо шану тим, хто віддав своє здоровʼя та життя, захистив весь світ від страшної біди. Памʼять – це найцінніше, що є в людей, чиї долі обпалені вогнем війни і попелом Чорнобиля. Доки у нас є сили, ми будемо робити все, щоб вона жила в умах і серцях прийдешніх поколінь. «Памʼятати й діяти» – це девіз нашої громадської організації «Союз Чорнобиль», яка працює в місті вже понад 30 років.
![](https://pokrovgzk.com.ua/wp-content/uploads/2023/04/11-3-1024x683.jpg)
Не забув очільник «Союз Чорнобиль» і про сучасну війну:
– Цей рік дуже важкий для нашої країни – йде війна. Втративши сили і здоровʼя, ми не можемо тримати зброю, тому допомагаємо, як можемо. 27 лютого ми відкрили волонтерський пункт у громадській приймальні – збираємо, купуємо, шиємо та передаємо на передову і в госпіталі необхідні речі. Разом ми – сила, разом – до Перемоги!
![](https://pokrovgzk.com.ua/wp-content/uploads/2023/04/12-1-1024x683.jpg)
З нагоди 37-х роковин чорнобильської катастрофи від організації «Союз Чорнобиль» Юрій Дмитрович вручив подяки таким волонтерам: Петру Печеному, Олені Воробйовій та Тамарі Сорокіній.
![](https://pokrovgzk.com.ua/wp-content/uploads/2023/04/13-1-1024x683.jpg)
Юрій Середа побажав побратимам-чорнобильцям і всім присутнім здоровʼя та миру.
![](https://pokrovgzk.com.ua/wp-content/uploads/2023/04/4-18-1024x683.jpg)
Ми безмежно вдячні нашим землякам, які приборкували радіаційний викид. Чорнобильська трагедія вже забрала життя 305 ліквідаторів з Покрова, лише цього року померло 23 людини.
![](https://pokrovgzk.com.ua/wp-content/uploads/2023/04/16-1-1024x683.jpg)
![](https://pokrovgzk.com.ua/wp-content/uploads/2023/04/18-1-1024x683.jpg)
Хвилиною мовчання вшанували памʼять ліквідаторів, які вже пішли у засвіти.
До пам’ятного знаку містяни несли живі квіти. Завершили мітинг традиційним спільним фотографуванням на згадку.
![](https://pokrovgzk.com.ua/wp-content/uploads/2023/04/22-1024x683.jpg)
![](https://pokrovgzk.com.ua/wp-content/uploads/2023/04/23-683x1024.jpg)