Сьогодні, 13 квітня, відзначаємо Чистий передвеликодній четвер

У 2023 році Чистий четвер припадає на 13 квітня. Цей день не є релігійним святом, але пов’язаний він із Великоднем і в житті православних християн має велике значення. Ми розповімо про те, які обряди слід провести, щоб зберегти і привернути добробут і здоров’я у вашу родину!

Саме цей день Страсного тижня відповідає за очищення не тільки оселі та тіла, а й душі. Багато століть тому наші предки, дочекавшись Чистого четверга, не тільки прибирали у дворі та домівці, а й вчиняли спеціальні обряди. Вони зміцнювали здоров’я, захищали сім’ю та господарство від впливу злих сил.

Історія свята, його значення

Саме в четвер Ісуса Христа було заарештовано первосвященниками та заслано до темниці. Також цього дня Син Божий під час Таємної вечері встановив Таїнство Євхаристії. А тому в храмах, починаючи з Чистого четверга, під час проповіді згадують всі земні страждання Христа перед його розп’яттям на Голгофі. Священники читають дванадцять Страсних Євангелій, адже саме в них розповідається про все те, що пережив Ісус перед стратою. Для кожного вірянина Чистий четвер – особливий день, коли потрібно залишити в минулому свої гріхи, позбутися від тривог, щоб з чистою душею зустріти Великдень.

Що треба робити у Чистий четвер

У Чистий четвер традиційно готують свою оселю до світлого свята Великодня. Обов’язково займаються генеральним прибиранням, наводять лад у домі, займаються пранням та іншими домашніми справами. Існує навіть давнє повір’я, згідно з яким, хто не прибере свою оселю в Чистий четвер, той весь рік проведе у сварках з рідними.

Докладніше про це свято читайте на нашому сайті.

Що не можна робити у Чистий четвер

  • Оскільки в Чистий четвер потрібно прибирати в хаті, заборонено смітити та розкидати речі, щоб не накликати на себе сварок.
  • Виконуючи домашні справи, не можна ледарювати.
  • Не шкодуйте за викинутими речами.
  • В Чистий четвер не залишали брудної посуди та невипраної білизни.
  • Брудну воду після прибирання не виливають в межах будинку, тому що негативна енергія від цього бруду погано вплине на життя родини. Її прийнято виливати на дорогу чи на каміння, де нічого не росте.
  • Не дозволяється позичати гроші, виносити речі з дому.
  • Не ображайтесь і не лайтесь з іншими людьми.
  • Все ще триває Великий піст, а останній його тиждень вважається найсуворішим, тому заборонено вживати м’ясо, рибу, молочні продукти.

Після прибирання оселі господині починають готуватися до Великодня, пекти паски, розфарбовувати крашанки та писанки. Але їсти їх до ранку неділі заборонено.

Прикмети на Чистий четвер

  • Якщо у Чистий четвер гарна та сонячна погода, отже кінець весни теплим буде. Якщо ж іде дощ — дощова погода протримається до літа.
  • Якщо цього дня підібрати з землі гроші, то вони не принесуть власнику щастя.

Отже, зустрічаємо Чистий четвер із позитивними помислами та щирою вірою у Перемогу!

Сподобалась ця стаття?

Share on Facebook
Share on Twitter
Share on Linkdin
Share on Pinterest

PokrovGZK© 2020 Design by DIT

Україна, Дніпропетровська обл., м.Покров, вул. Центральна, 11