Захворюваність на COVID-19 зростає. Лікарі закликають вакцинуватися

     В Україні нині спостерігається нова хвиля COVID-19. Все більше нових випадків захворювання на коронавірус фіксується й на Дніпропетровщині – понад 2 тисяч за останній тиждень. На стаціонарному лікуванні перебувають вже 470 пацієнтів з пневмонією. Більшість з них – на кисневій терапії. І хоча медзаклади нашого регіону забезпечені всім необхідним обладнанням, людей закликають щеплюватися, щоб захисти себе і близьких від підступної недуги. Про це йшлося на брифінгу у Дніпропетровській ОВА.

      В Україні коронавірусна інфекція Covid-19 вперше була діагностована три роки тому. За статистикою на 23 березня 2023 року, в Україні було зафіксовано 5 млн 427 тис. 360 занедужавших, з них померлих — 111 тис. 457.

     Про поступове зростання захворюваності на COVID-19 в Україні надав компетентний коментар заступник міністра охорони здоров’я та головний державний санітарний лікар України Ігор Кузін:

      • За останній тиждень було зареєстровано 15 тисяч випадків. Це на 20% більше, ніж попереднього тижня. Зростає госпіталізація. Густонаселені області та великі міста є найбільш вразливими до поширення ковіду: Київ, Київська область, Хмельницька, Львівська, Рівненська. Ми фіксуємо і летальні випадки. За останній тиждень 92 людини померло через ковід. Такий темп захворюваності протримається до кінця березня. І потім поступово спадатиме.

     Він зазначає, що COVID-19 «має перейти до сезонних захворювань» та циркулюватиме як звичайний грип.

     Серед штамів, зафіксованих на Дніпропетровщині Омікрон та Дельта. Новий підвид коронавірусу Кракен в області не виявили.

     Перший заступник начальника Дніпропетровської ОВА Володимир Орлов нагадав мешканцям, що COVID-19 нікуди не зник.

      • Люди хворіють та отримують ускладнення. І вакцинація – єдиний спосіб вберегтися від них. В регіоні зробили понад 3,3 млн щеплень. З повним первинним курсом – майже 60% дорослого населення. Найгірше вакцинуються люди старшого віку та із хронічними захворюваннями. Їхній показник – 45%.

     Він зауважив, що для імунізації від COVID-19 в регіоні є все необхідне:

      • Щеплюють у 20 центрах і 197 пунктах вакцинації. Працюють й 60 мобільних бригад, – У наявності вакцини Pfizer та CoronaVac. Їх в області майже 240 тис. доз.

      Зазначається, що бустерну дозу отримали вже 375 тисяч мешканців області. Імунізація стосується також дітей і підлітків.

     Однак дорослі люди частіше страждають на коронавірус, тож їм потрібно з особливою відповідальністю поставитися до імунізації та дотримуватися профілактики. На цьому наголосила завідувачка відділення Дніпропетровського обласного центру контролю та профілактики хвороб Галина Шамичкова:

      — За останні два тижні число нових випадків захворюваності на COVID-19 зросло майже в 1,5 рази. Реєструємо їх у містах та селах. Найвразливіша категорія – дорослі. Серед них частіше хворіють жінки.

     Фахівчиня пояснила, що COVID-19 може проявлятися по-різному. Пацієнти частіше скаржаться на біль у горлі та високу температуру. У разі ж перших симптомів радить негайно звертатися до лікаря.

     Дотримуймося цих необхідних порад та дбаймо про своє здоров’я!

Сподобалась ця стаття?

Поделиться в facebook
Share on Facebook
Поделиться в twitter
Share on Twitter
Поделиться в linkedin
Share on Linkdin
Поделиться в pinterest
Share on Pinterest

PokrovGZK© 2020 Design by DIT

Україна, Дніпропетровська обл., м.Покров, вул. Центральна, 11