З 1-го квітня гірничорозкривне та збагачувальне обладнання Покровського ГЗК знову працюватиме у робочому ритмі. Правда, не все, а тільки Північного кар’єру та Чкаловської збагачувальної фабрики (ЧЗФ), а також ті, що забезпечуватимуть їхню роботу – Автотранспортний та Залізничний цехи, Ремонтно-механічний та Електроремонтний. Це пов’язано з попитом на готову продукцію нашого підприємства. Наразі на ринку ГМК потрібен окисний концентрат ІІ сорту, який можна отримати шляхом збагачення руди, що видобувається у Північному кар’єрі. Тому власне зараз саме ці два підрозділи готують до квітневого запуску. У такому важливому процесі задіяні їхні колективи і бригади Ремонтно-механічного цеху (РМЦ), котрі відсьогодні працюють безпосередньо на комплексах. Які першочергові задачі перед ними стоять і наскільки безпечно ремонтники ввійшли у трудовий ритм – перевіряли фахівці Відділу охорони праці та пожежної безпеки (ОП і ПБ).
![](https://pokrovgzk.com.ua/wp-content/uploads/2023/03/IMG-cefb88a808b023abf8197a537244cbb1-V-1024x575.jpg)
- Наразі найважливіша для нас задача – вчасно підготувати обладнання Північного кар’єру та Чкаловської фабрики до роботи, – говорить начальник РМЦ Георгій Бормаченко. – З цією метою за свої верстати стали працівники Механічної дільниці та Дільниці з ремонту і виготовлення металоконструкцій. У свою чергу, на ЧЗФ працює 3 бригади з ремонту фабричного обладнання, 20 березня, тобто сьогодні, ремонтники зовнішньої дільниці відправились безпосередньо на майданчик Північного кар’єру. Першочергово працюватимемо над відновленням механізмів ходової частини р/к №4. Всі в строю знають свої плани і дотримуються встановлених графіків.
На базі двох дільниць РМЦ виготовляють деталі та відновлюють механізми для натяжного барабану верхнього роторного комплексу (р/к) №6, виконують ремонт балансирів для р/к №4. Для обох комплексів готують траки для їх пересування та укріплюють конструкції конвеєрів.
Якщо говорити про Чкаловську фабрику, то робота кипить у всіх її корпусах. Бригади РМЦ наразі задіяні в ремонті промивальних та відсаджувальної машин, конвеєрного ставу. Також проводять ревізію насосного обладнання.
![](https://pokrovgzk.com.ua/wp-content/uploads/2023/03/IMG-528bc1977fd154a1d60324a9e153f336-V-1-1024x575.jpg)
Чи дотримуються працівники РМЦ норм охорони праці і правил безпеки, перевіряла компетентна комісія на чолі з в.о. начальника Відділу ОП і ПБ Романом Рибаковим:
- В рамках планової перевірки РМЦ ми проінспектували, наскільки працівники дотримуються правил безпеки на своїх робочих місцях і чи витримується процес допуску. Хочу позитивно відзначити те, що всі необхідні для цього процедури виконуються. Якщо говорити про вантажопідйомні механізми, то в цілому вони справні, але деякі мають певні недоліки в роботі, які, сподіваємось, будуть усунені у найближчий час. Особливу увагу звернули на наявність у цеху вогнегасників. І не просто наявність, а й їхню функціональну спроможність. Варто зазначити, що всі засоби пожежогасіння в нормі, але їх кількість все ж таки рекомендовано збільшити. Ми найближчим часом попрацюємо над цим питанням разом з інженером з охорони праці РМЦ. В цілому комісія залишилась задоволена станом справ у цьому цеху. Незважаючи на тривалий простій, колектив ввійшов у трудовий ритм з дотриманням всіх необхідних безпекових вимог.
![](https://pokrovgzk.com.ua/wp-content/uploads/2023/03/IMG-59d882a268986641e07e2fc934aba589-V-1-1024x575.jpg)
Як бачимо, виробнича весна на комбінаті набирає своїх обертів. Щоправда поки що вона прийде не до всіх підрозділів підприємства. Але будемо сподіватись, що вже зовсім скоро зможемо подолати важкі часи і знову повернутись до нормального трудового ритму. Поки що головний інженер підприємства Юрій Коркодола закликав керівників задіяних підрозділів планувати роботи на квітень з обґрунтуванням об’ємів і залученням персоналу. Головний енергетик Павло Літун нагадав про максимальну економію електричної енергії на робочих місцях. За вікном вдень вже стала плюсова температура, тому можна вимикати засоби обігріву, а вночі, кому необхідно, – включати. В умовах виробничого простою підприємства дуже важко утримувати економічний баланс. Це має розуміти кожен працівник.
![](https://pokrovgzk.com.ua/wp-content/uploads/2023/03/3-3-1-1024x627.jpg)
Ну а для того, щоб наш комбінат якнайшвидше включився в повноцінну роботу, продовжуємо підтримувати ЗСУ на передавати нашим колегам-військовим необхідні одяг та спорядження. Не забуваємо, що завтра, 21 березня, організовується колективна поїздка до Нікопольського центру переливання крові. Всіх, хто подав свою заявку на участь у цій благородній і такій важливій справі, автобус нашого підприємства чекатиме о 9.30 біля входу на стадіон «Авангард». Група крові та її резус не важливі, бо потрібні всі біоматеріали.
Нагадуємо, якщо ваш підрозділ не задіяний у виробництві і ви знаходитесь на простої, працівник комбінату (його родич чи знайомий) мають можливість записатися на донацію у Відділі кадрів та навчання за телефоном: (05667) 5-32-53. Пам’ятайте, що ставши донором, ви врятуєте життя трьох поранених Захисників України.