Поновлено дію програми «Рука допомоги». Малозабезпечені безробітні можуть отримати 100 тисяч гривень на власний бізнес

Держава поновила програму «Рука допомоги». Вона для безробітних з малозабезпечених родин. Передбачає надання фінансової допомоги у понад 100 тис. грн на розвиток або започаткування власної справи. Як долучитися і чи потрібно повертати кошти, розповіли у Дніпропетровській обласній військовій адміністрації.

З повномасштабною війною програму «Рука допомоги» призупинили. Та вже з березня цього року вона знову запрацювала. Долучитися можуть безробітні члени малозабезпечених родин, які зареєстровані у Центрі зайнятості.

«Якщо сукупний дохід родини менший за прожитковий мінімум, то вона є малозабезпеченою. Єдиної цифри немає, адже враховується склад сім’ї та наявність дітей. Зазвичай вони знаходяться на обліку в органах соцзахисту», – зазначила директорка департаменту соціального захисту населення Дніпропетровської ОВА Олена Кришень.

Отримати представник такої родини може понад 100 тис. грн. Кошти – на придбання обладнання та матеріалів, які необхідні для бізнесу. На повернення запозиченого – три роки. Розраховуватися можна частинами або ж одним платежем.

«З суми до повернення віднімаються податки і збори, які сплачує людина до бюджету. Якщо відрахування перевищать розмір допомоги, повертати нічого не потрібно. Таке ж правило для учасників програми, які візьмуть на роботу бодай двох людей. А саме безробітних з малозабезпечених родин», пояснила заступник директора Дніпропетровського обласного центру зайнятості Раїса Малоіваненко.

Для отримання допомоги необхідно звернутися до найближчого центру зайнятості. Написати заяву, надати довідку про несудимість та бізнес-план. А ще – витяг з реєстру про відсутність обтяжень рухомого та нерухомого майна. Рішення про надання безвідсоткової позики приймає спеціальна комісія. Про нього вона повідомить людину у письмовій формі.

Сподобалась ця стаття?

Share on Facebook
Share on Twitter
Share on Linkdin
Share on Pinterest

PokrovGZK© 2020 Design by DIT

Україна, Дніпропетровська обл., м.Покров, вул. Центральна, 11