Компанія Google оприлюднила підсумковий рейтинг пошукових запитів українських користувачів. З’ясувалося, що у 2022 році ми з вами часто шукали відповіді на питання, що таке swift та паляниця, цікавилися радником ОП Олексієм Арестовичем, смертю Володимира Жириновського та багатьма іншими темами. Про це пише УНІАН. Про що ж хотіли дізнатися мешканці України найчастіше?
Із початком повномасштабної війни росії проти України і досі топ-трійку пошукових запитів очолюють: «Карта повітряних тривог», «Новини України» та «єДопомога». Крім цього, популярними були запити (наведені мовою оригіналу): Карта Украины; Жириновский; Арестович; Путин; Холостяк 2022; байрактар; Гостомель.
Найбільше зростання інтересу українців спостерігалось серед пошукових запитів у категорії «Персона». Ось найпопулярніші персони року:
- Олексій Арестович (радник голови ОП);
- Володимир Путін (російський диктатор);
- Віктор Медведчук (кум Путіна, екс-нардеп);
- Привид Києва (персонаж міської легенди про українського пілота-аса);
- Валерій Залужний (головнокомандувач ЗСУ);
- Оксана Марченко (телеведуча, дружина Віктора Медведчука);
- Юрій Подоляка (проросійський журналіст українського походження);
- Борис Джонсон (колишній прем’єр Великобританії);
- Віталій Кім (голова Миколаївської ОВА);
- Ненсі Пелосі (спікер палати представників Конгресу США).
Серед тих, хто помер цього року, українців найбільше цікавили:
- Володимир Жириновський (російський політик, засновник та голова партії ЛДПР);
- Руслана Писанка (українська телеведуча, актриса театру та кіно);
- Юрій Шатунов (російський співак, соліст гурту «Ласковый май»);
- королева Єлизавета ІІ;
- Леонід Кравчук (перший Президент України);
- Михайло Горбачов (останній генеральний секретар ЦК КПРС, перший та єдиний президент СРСР);
- Борис Моїсеєв (російський співак);
- Кирило Стремоусов (херсонський колаборант);
- Леонід Куравльов (радянський та російський кіноактор);
- Денис Кірєєв (співробітник ГУР Міноборони України, член української делегації на переговорах України та Росії)..
У категорії «Українська географія у Пошуку» цього року були перш за все міста, що постраждали від російських окупантів: Гостомель, Буча (Київщина), Маріуполь (Донецька), Чорнобаївка (Херсонщина), Кременчук (Полтавщина), Балаклія (Харківщина), Херсон, острів Зміїний, Миколаїв, Славутич (Київщина).
А серед товарів українців цікавили насамперед дефіцитні та всі ті, що допоможуть пережити блекаут і війну. Це: генератор, сіль, бронежилет, марка «російський корабель», свічки, пауербанк, книги, єДопомога, калій йодид, Starlink.
Також протягом року українські користувачі шукали відповіді на питання, що таке swift, ленд-ліз, надзвичайний стан, НАТО, військовий стан, паляниця, байрактар, дефолт, загальна мобілізація та блекаут.
Мабуть, ніхто з нас і не задумувався про те, що саме шукав у всесвітній павутині. Реакція мозку на стресові військові події сама диктувала нашим пальцям слова у пошуку. Зачепившись за потрібну інформацію, ми просто багато читали й інтерпретували те, що відбувається. Мозок закіпав від нелогічності і безглуздості цієї підступної війни. Зараз ми вже пристосувались до реалій сьогодення, в яких просто намагаємось вижити в екстремальних умовах воєнного стану країни. Вижити і підтримати ЗСУ, допомогти тим, хто найбільше того потребує. Знаємо як, а якщо ні, то звертаємось до відомої фрази «Google у допомогу» і знову підвищуємо рейтинги популярних тем. Впевнені, що зовсім скоро всі пошукові системи світу очолять категорії «Україна Перемогла» та «Мирне життя Незалежної України».