Засідання Радбезу ООН, найбільший пакет військової допомоги від США та неочікуваний візит Бориса Джонсона до України – головні події Дня Незалежності

В Радбезі ООН обговорили наслідки агресії росії

     Символічно, в День Незалежності України, 24 серпня, за ініціативи України, США та європейських країн, які співпрацюють з українською делегацією в ООН (Велика Британія, Франція, Норвегія, Ірландія, Албанія), Рада безпеки ООН провела засідання, присвячене наслідкам повномасштабної війни росії проти України.

      Президент Володимир Зеленський брав участь у саміті в онлайн-форматі. Він звернувся до присутніх з сильною промовою та наголосив, що агресія росії направлена не лише на Україну, а й провокує кризи по всьому світу.

      – Немає таких воєнних злочинів, які російські окупанти ще не вчинили на території України. Якщо росію не зупинити зараз шляхом Перемоги України, ці вбивці опиняться в інших країнах. Сліди російських воєнних злочинів повсюди, і ми маємо всі об’єднатися та діяти рішуче, — сказав Президент.

     Володимир Зеленський заявив, що росія повинна припинити ядерний тероризм, вивести свої війська з ЗАЕС та повністю звільнити захоплену територію України, щоб уникнути загрози радіаційної катастрофи і продовольчої кризи у світі.

     За злочини агресії проти України росія має відповідати. Резолюція стосовно цього буде внесена на розгляд 77-ї сесії Генеральної асамблеї ООН.

      – Щоб ніколи більше жодна держава світу не могла нехтувати Статутом ООН і обов’язковими для всього людства конвенціями, – підкреслив Зеленський та нагадав про необхідність направлення місії ООН для розслідування вбивства українських військовополонених в Оленівській колонії.

     Глава держави також запропонував у 2023 році провести на території України «Саміт Майбутнього» під егідою ООН:

     – Було б символічно провести цей саміт в Україні – країні, де вирішується, чи буде майбутнє взагалі. Це питання вирішується також на Запорізькій АЕС, у наших морських портах, на Донбасі і в Криму.

https://www.youtube.com/watch?v=_DcUW69210o

Дорогий гість відвідав Україну в День її народження

      Борис Джонсон 24 серпня втретє з початку широкомасштабного вторгнення росії приїхав з візитом до української столиці ще й не з пустими руками. Прем’єр-міністр Великої Британії оголосив про новий пакет допомоги вартістю 63,7 мільйонів доларів.

     Подарунок Британії для ЗСУ включає:

    • 2 тисячі безпілотників,
    • 850 ручних мікродронів “Black Hornet”
    • протитанкові баражувальні боєприпаси.

https://www.gov.uk/government/news/prime-minister-tells-ukraine-they-will-win-as-he-marks-independence-day-24-august-2022

     Глава держави з теплом та великою вдячністю приймав дорогого гостя:

      – Борисе, дякую за безкомпромісну підтримку нашої країни з перших днів повномасштабної російської агресії, за стійке відстоювання інтересів України на міжнародній арені! Нашій державі пощастило мати такого друга!

     Володимир Зеленський вручив Джонсону найвищу нагороду, яку в Україні може отримати іноземець – Орден Свободи.

     – Ця нагорода повністю відображає те, що Борис робив та робить для нашої країни й усієї Європи, – сказав Зеленський під час церемонії вручення.

      Джонсон щиро подякував українському народу за таку честь та визнання вагомого внеску Британії в боротьбу проти росії.

     У День Незалежності наша незламна країна отримала безліч привітань від лідерів демократичного світу. Наші партнери підтвердили свою єдність та наміри й надалі сприяти зміцненню обороноздатності Збройних Сил України. Спільна мета усього світу – боротьба зі вселенським злом, яке уособлює росія, аж до самої Перемоги, яка обов’язково буде за Україною.

Сподобалась ця стаття?

Поделиться в facebook
Share on Facebook
Поделиться в twitter
Share on Twitter
Поделиться в linkedin
Share on Linkdin
Поделиться в pinterest
Share on Pinterest

PokrovGZK© 2020 Design by DIT

Україна, Дніпропетровська обл., м.Покров, вул. Центральна, 11