Вже майже місяць минув відтоді, коли рашисти вперше здійснили масований обстріл житлових кварталів Нікополя. Я добре памятаю ту суботу, 16 липня, коли ми всі прокинулися і вжахнулися від страшних новин, про які повідомив керівник районної військової державної адміністрації Євген Євтушенко: «Місто Нікополь обстріляно». Це був шок, вірити у який ми відмовлялися. Одразу ж у свідомості постало прекрасне місто на березі Каховського водосховища, де живуть мої друзі та знайомі. Місто, котре дало путівку у життя багатьом. І мені в тому числі. Було боляче дивитися на світлини зруйнованих будівель. Та найжахливіше було те, що внаслідок цього першого, такого зухвалого нічного артобстрілу, коли люди мирно спали у себе вдома, вони навіть не встигли зрозуміти що сталося. Саме через це двоє нікопольців загинули, опинившись під завалами власного житла…
Допомагали біженцям і не могли уявити, що будуть на їхньому місці
На жаль, цей страшний епізод з обстрілами та руйнуваннями, постраждалими нікопольцями повторюється майже не щоночі. Люди, які хоча б раз побували у тому страшному сні, який справдився, намагаються виїхати з міста, врятувати від ворожих куль та снарядів найцінніше, що вони мають – їхніх дітей. Серед них – Альона, Женя та їхній 6-річний синочок Нікіта. Вони поділилися з нами своїми емоціями та переживаннями, розповівши свою історію втечі від війни.
– Коли почалася повномасштабна війна і російські війська окупували Енергодар, який розташований від Нікополя буквально на відстані 7 км по воді, ми були дуже налякані. Тоді вирішили поїхати у Покров, і якийсь час побути там у батьків. Через місяць ми повернулися. Як і всі нікопольці, протягом 5 місяців війни ми тримали руку на «пульсі подій», але все одно трохи розслабилися, займалися своїми справами, працювали, – ділиться Альона.
![](https://pokrovgzk.com.ua/wp-content/uploads/2022/08/н1-11.jpg)
Дівчина разом з друзями створила організацію «Небайдужі», метою якої стало надання допомоги переселенцям. Ті, хто знаходив прихисток у Нікополі, завдяки волонтерам адаптовувалися до нового життя, отримували безкоштовні спортивні, б’юті послуги, фотосесії тощо. Даний проект втілювали у життя 50 небайдужих нікопольців.
Час минав, родина з острахом дивилася в бік Каховського водосховища і думала, що ж їх чекає далі. Тоді, коли рашисти почали стягувати свою техніку до окупованих населених пунктів Запорізької області, і відбувся перший обстріл Червоногригорівки, Альона з Женею і гадки не мали, що орки почнуть гатити по їхньому Нікополю:
– Ми дуже любимо наше місто, і не хотіли нікуди їхати звідти. Насправді у нас є змога працювати звідки завгодно, ми не привязані до конкретного місця, тому що працюємо он-лайн. Але дуже любимо Нікополь, живемо тут вже 15 років і не хотіли нікуди виїздити.
Сімʼя домовилася, що як тільки обстріли будуть відбуватися по житловим кварталам, вони одразу ж знову поїдуть до батьків у Покров. Вони не були готові до постійного життя у страху за їхні життя, і ховатися до підвалам також не хотіли.
«Це ж салют, правда?»
І от в ніч на 16 липня окупанти зі сторони Енергодара здійснили обстріл Нікополя. Альона, Женя та Нікіта в цей час були вдома. Дитина, на щастя, спала, та нічого не чула. А ось батьки не на жарт злякалися, коли почули звуки вибухів та трясіння віконних шибок:
– Ми з Женею побігли до коридору. І він мене питає: «Може, це феєрверк?» Ми до кінця не могли збагнути, що то був реальний обстріл.
Тому їм довелося швидко облаштувати нічліг у коридорі. На ранок родина зібрала необхідні речі та вирушила до Покрова. За словами нікопольців, вони знали, що рано чи пізно це трапиться – орки будуть обстрілювати місто. Тому без паніки збиралися та спокійно прямували до машини. Нікіті батьки сказали, що так як зараз у Нікополі небезпечно, вони їдуть до бабусі з дідусем. Син повністю поклався на дорослих, взяв улюблені іграшки. Коли родина проїздила район, який постраждав, то перед ними постала жахлива картина, котра яскраво відображала всю сутність «руського міра».
![](https://pokrovgzk.com.ua/wp-content/uploads/2022/08/Нікополь3-7-1024x1018.jpg)
Бабуся зустріла рідних дуже схвильованою, адже вона місця собі не знаходила, знаючи, у якій небезпеці перебувають її діти та онук.
Пережили окупацію, але війна наздогнала їх у Нікополі
Кума Альони Марина зі своєю родиною також виїхала до Покрова. До Нікополя вони приїхали 3 місяці тому з окупованої Чернігівки, що у Запорізькій області. Дорога далася їм дуже складно. Вирішили далеко не їхати від рідного дому, тому що там залишалася мама, і вони мали надію, що вона також зголоситься поїхати подалі від війни. Друзі допомогли Марині з дітьми знайти житло, і життя наче стало налагоджуватися. Але, на жаль, війна наздогнала їх у Нікополі. Тому Альона запропонувала кумі їхати з ними до Покрова. Зараз дівчата живуть у сусідніх будинках та всіляко допомагають одна одній, їхні діти також дружать.
«Намагаємося жити сьогоденням та віримо у нашу Перемогу»
Альона з Женею відзначають, що зараз їхня родина намагається жити повноцінним життям – працюють, допомагають батькам на городі, бувають на прогулянках з сином.
Нікопольці сподіваються, що до завершення війни вони будуть разом з батьками, тому що вони говорять, що залишаться вдома попри все. Вони щоранку бачать усміхнене обличчя Нікіти, який пустуючи, замурзує обличчя солодкою ожиною, бігає босоніж по траві і дарує позитивні емоції своїм рідним. Вони твердо знають, що готові оберігати його щасливе дитинство та всі разом будувати мирне майбутнє для всіх українців.
![](https://pokrovgzk.com.ua/wp-content/uploads/2022/08/Нікополь1-11.jpg)
Ми всім серцем підтримуємо переселенців та віримо, що вже незабаром всі, хто був змушений покинути рідний дім, повернуться і зможуть розпочати нову сторінку їхнього життя під мирним небом нашої Батьківщини! А зараз гуртуємося, допомагаємо людям, котрі опинилися у складній ситуації, адже ми – українці – нація нескорених, які відстоять свою волю та незалежність!
![](https://pokrovgzk.com.ua/wp-content/uploads/2022/08/все-буде-1.jpg)