Президент України Володимир Зеленський: “Конституція України – наш детальний портрет. Її норми дають змогу розшифрувати генетичний код нашої нації та знайти відповідь на два головних питання: що таке Україна і хто такі українці?”

     – Дорогі українці, незламні громадяни незламної країни, Великий народе, з Великою історією! – саме такими словами розпочав своє звернення очільник нашої країни. І далі продовжив:

     – Конституція, як рентген, показує наші сильні і слабкі сторони, наші принципи, наші цінності, наші ідеали, рівень свободи і права, які ми готові захищати, рівень зрілості і обов’язків, які готові виконувати. Норми Конституції дозволяють розшифрувати генетичний код нашої нації, знайти відповідь на два головних питання: “Що таке Україна?” і “Хто такі українці?”. Це наш детальний портрет. І особливо зараз, у часи повномасштабної війни, яскраво проявляються його головні риси.

     Ми ухвалили “Основний Закон держави” 26 років тому. 26 років потому захищати свою державу для нас – основний закон. Чому? Відповідь є у преамбулі Конституції. Засади її ухвалення 26 років тому є засадами нашої боротьби зараз. Пояснюємо чому і за що ми зараз б’ємось. Це – право українського народу на самовизначення, всенародно схвалена незалежність України, незворотність її шляху до Європи. Це – відповідальність перед Богом, власною совістю, попередніми, нинішнім та прийдешніми поколіннями.

     Не ми почали війну: не ми першими стріляли, і не ми першими напали. Ми захищаємо Україну, яка є суверенною, незалежною, демократично, соціальною, правовою державою. Взявши до рук зброю, ми не вагались, як на роздоріжжі, не обирали, чи захищати першу статтю Конституції чи дотримуватись першої Божої заповіді. Бог на нашій стороні. Він каже, що захищати рідний дім від нечисті – не гріх, гріх – його не захищати.

     Наш суверенітет поширюється на всю територію, ми – унітарна держава, і наша територія, в межах існуючих кордонів, – цілісна і недоторкана. А тому на сході і заході, на півдні і півночі та в центрі, наш народ героїчно б’ється за ці принципи і другу статтю нашої Конституції, стримує другу армію світу, якій байдуже на всі загрози та ризики Третьої світової війни. Але нам не байдуже на норми третьої статті Конституції: “Людина, її життя і здоров’я, честь і гідність, недоторканність і безпека визнаються в Україні найвищою соціальною цінністю”. І наші люди, ціною життя, здоров’я і безпеки, боронять цей принцип, з честю і гідністю…

     Для нас неминучою є Перемога, для ворога неминучим є покарання. І воно настане… Настане і мир. І наші діти, нарешті, підуть до школи, вони змалечку знають, що таке свобода і боротьба за неї, що таке права, що таке Конституція України, і які у неї славетні правові предки. Зокрема, Конституція Пилипа Орлика, якій понад 300 років. Її називаю Першою писемною Конституцією Європи. І минулого року вона вперше побувала вдома – в Україні. Була виставлена в Києві, але справедливо, щоб її читали в кожному куточку України. Для цього вона буде перекладена з латині на українську мову, і десятки тисяч примірників відправляться в українські школи.

     Ми впевнені, рано чи пізно, і Конституцію Пилипа Орлика, і Конституцію Незалежної України, і решту предметів української школи, точно вивчатимуть щасливі і усміхнені – наші діти в Донецьку, Луганську, Маріуполі, Херсоні, у Криму.

     Перемога – не за горами, Перемога – за нами! З Днем Конституції України, дорогі громадяни! Слава Вам, Слава Збройним Силам України, Слава Україні!

     Повна версія Звернення Президента України з нагоди Дня Конституції – за цим посиланням: https://www.president.gov.ua/news/zvernennya-prezidenta-volodimira-zelenskogo-z-nagodi-dnya-ko-76093

Сподобалась ця стаття?

Share on Facebook
Share on Twitter
Share on Linkdin
Share on Pinterest

PokrovGZK© 2020 Design by DIT

Україна, Дніпропетровська обл., м.Покров, вул. Центральна, 11