Жахлива аварія на Чорнобильській атомній електростанції, яка сталася в ніч на 26 квітня 1986 року, визнана найбільшою катастрофою за всю історію ядерної енергетики. Ця трагічна подія стала викликом для всього живого на європейському континенті, спричинила екологічно-гуманітарну катастрофу. Радіаційне пекло поглинуло мальовниче місто Прип’ять та прилеглі до нього селища. Численні мешканці були змушені назавжди покинути свої домівки та починати життя з нової сторінки. Багато людей загинуло…
Водночас тисячі громадян зі всієї країни долучились до приборкання некерованої ядерної стихії. Це була важка боротьба з незнаною досі загрозою, під час якої багато ліквідаторів отримали смертельну дозу опромінення. Жертовність та героїзм чорнобильців заслуговують найвищої шани. Адже Ви врятували людство від непередбачуваних наслідків техногенної трагедії планетарного масштабу.
![](https://pokrovgzk.com.ua/wp-content/uploads/2022/04/2-10.jpg)
На жаль, над світом знову нависла загроза атомного удару. Цього разу акт ядерного тероризму вчиняють російські окупанти. Рашисти захоплюють та обстрілюють наші атомні електростанції, хизуються ядерною зброєю і зухвало шантажують Україну та інші суверенні держави можливістю її застосування. В такій критичній ситуації ми усвідомлюємо, наскільки небезпечним, але вкрай важливим для спасіння людей і навколишнього середовища був подвиг ліквідаторів аварії на ЧАЕС. Ви, як ніхто, усвідомлюєте всю небезпеку підступних дій росії, яка прагне знищувати все навколо і не гребує для цього найганебнішими методами.
Шановні ліквідатори, Ваш досвід, мужність, безстрашність і відданість Батьківщині, які Ви проявили на екологічному фронті, перейняв нескорений український народ. Захисники України вже два місяці тримають оборону повномасштабного нападу російської федерації – держави з ядерним статусом. Але ми знаємо, що разом зможемо здолати будь-якого ворога.
Ми пишаємося тим, що поряд з нами у різних підрозділах комбінату працюють 30 учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС. Щиро дякуємо за Ваш подвиг.
Не забуваємо і про тих, чиє життя забрав “мирний атом”… Світла їм пам’ять…
Дорогі чорнобильці, від чистого серця бажаємо Вам та Вашим рідним міцного здоров’я, життєвої наснаги, довголіття та щасливого майбуття у вільній та мирній УКРАЇНІ. А для цього ми всі разом обовʼязково ПЕРЕМОЖЕМО, бо маємо гідний приклад для наслідування.