Ось і добіг свого завершення оздоровчий сезон в Дитячому комплексі «Чайка» Покровського гірничо-збагачувального комбінату. Прекрасною можливістю цікаво та незабутньо провести літні канікули скористались діти працівників нашого підприємства і підприємств-партнерів, всього – 450 осіб. Як проходило дитяче дозвілля у таборі – «ЗМ» запитувала особисто, напередодні Дня Незалежності України.
![](https://pokrovgzk.com.ua/wp-content/uploads/2021/08/IMG-bf24313ab9408ac937e56345d33fa62a-V-1024x473.jpg)
![](https://pokrovgzk.com.ua/wp-content/uploads/2021/08/Нон-стоп.-5-отряд--1024x768.jpg)
Екскурс чарівною країною дитячого відпочинку для нас провела старший вихователь Тетяна Курочка. Виявилося в «Чайці» дуже люблять бешкетувати, влаштовувати веселі заходи, на яких часто вдаються до пустощів. Що не кажи, а жага до змагань в таборі тільки підсилюється, тому парні загони завжди протистоять непарним на різноманітних конкурсах: «Детективи проти екстрасенсів», пародій, малюнків на асфальті «TikTok», плакатів «Мій улюблений загін», візитівок в стилі 80-х, навіть влаштували спортивну програму «YouTube проти Instagram».
У такому стрімкому ритмі розваг у мешканців табору не на жарт прокидається апетит, тому вони полюбляють смачно поїсти, роблять це 6 разів на день. На щастя, тут різноманітно та ситно годують, меню – на будь-який смак. На сніданок зазвичай подають гарнір з м’ясними котлетами або рибою, хліб, сир, ковбасу, какао, каву або чай з молоком; на другий сніданок – сік; на обід – борщ, суп або солянка, гарнір з м’ясом, кисіль, компот або чай і обов’язково свіжі фрукти; на полуденок – свіжу випічку з ряжанкою або кавою з молоком; на вечерю – кашу, нагетси, котлети, шніцелі, овочевий салат, до чаю чи какао пропонують хліб з маслом, буває і молочне; а на вечірній перекус о 21.00 – чай з печивом, цукерками або ряжанку з пухким ріжком. Такий насичений і збалансований режим харчування дітям дуже подобався, про що вони особисто нам розказували.
![](https://pokrovgzk.com.ua/wp-content/uploads/2021/08/IMG-0e3d31f558843ee0dbae016b70ae26aa-V-1024x473.jpg)
![](https://pokrovgzk.com.ua/wp-content/uploads/2021/08/IMG-655153e1a7da1c90bc23c21af88ff409-V-1024x473.jpg)
![](https://pokrovgzk.com.ua/wp-content/uploads/2021/08/IMG_20210810_110350-1024x768.jpg)
![](https://pokrovgzk.com.ua/wp-content/uploads/2021/08/IMG-5e8fb2bd484180f55c1bf03216a1dcb4-V-1024x473.jpg)
Подорожуючи табором, ми побачили як діти захоплено грали в теніс і співали в караоке у скляній будівлі. На спортивному майданчику відбувалися волейбольні баталії. В затінку альтанок під акомпанування Анатолія Середи розспівувалися юні вокалісти. А в корпусі діти захоплено займалися творчістю на різноманітних гуртках: власноруч майстрували сувеніри з Анастасією Богданович, вчилися шити іграшки з Тетяною Чепінською, займалися образотворчим мистецтвом з Юлією Киясь.
![](https://pokrovgzk.com.ua/wp-content/uploads/2021/08/Кружек-рисования-1024x768.jpg)
![](https://pokrovgzk.com.ua/wp-content/uploads/2021/08/IMG_20210810_114658-1024x768.jpg)
![](https://pokrovgzk.com.ua/wp-content/uploads/2021/08/IMG_20210810_114802-1024x768.jpg)
![](https://pokrovgzk.com.ua/wp-content/uploads/2021/08/IMG_20210810_115839-1024x768.jpg)
![](https://pokrovgzk.com.ua/wp-content/uploads/2021/08/IMG_20210810_115411-1024x768.jpg)
Саме там, на гуртку малювання, ми познайомилися з милою дівчинкою – 8-річною Дашею. Виявилося, вона вперше приїхала в «Чайку». Її тато Ігор Травка – начальник відділення Служби охорони, а дідусь Володимир Травка – начальник відділу організації праці та заробітної плати Покровського ГЗК. Даша розказала, що на гуртках вона із задоволенням малює, вишиває, вчиться робити різні сувеніри. Ще дівчинка брала участь у спортивних змаганнях, ходила на дискотеки. У загоні «Турбоїжаки» потоваришувала з багатьма дітьми. Задоволена харчуванням, із улюбленої їжі в таборі назвала таку: макарони, омлет, сік, банани.
![](https://pokrovgzk.com.ua/wp-content/uploads/2021/08/Даша-Травка-8-лет-768x1024.jpg)
Заглянули ми і в кімнати, де побачили гарні умови проживання: зручні ліжка, новий лінолеум, сучасні тумбочки і шафи. Одним словом – діти задоволені.
![](https://pokrovgzk.com.ua/wp-content/uploads/2021/08/Комната-девочек-1024x768.jpg)
![](https://pokrovgzk.com.ua/wp-content/uploads/2021/08/IMG_20210810_111321-1024x768.jpg)
Продовжуючи нашу прогулянку, ми зустріли компанію підлітків з 5-го загону. Виявилося, що їхні батьки працюють на підприємстві «ДНІПРОАЗОТ». Роман, Ганна, Сніжана, Кирило і Денис розповіли, що вони вперше приїхали до «Чайки», і дуже цьому раді:
– Наш загін називається «Нон-стоп». Тому ми, разом з вожатим Максимом Салоїдом та вихователем Тетяною Широковою, дуже активні, позитивні та спортивні. Годують тут смачно, як вдома, особливо апетитні нагетси, пюре, солянка, сосиски, сік, ряжанка…
![](https://pokrovgzk.com.ua/wp-content/uploads/2021/08/IMG_0118-1024x683.jpg)
Дуже позитивною та товариською дівчинкою виявилася донечка контролера продукції збагачення Відділу технічного контролю Тетяни Кривошей. 12-річна Надя з 5-го загону була в таборі і в першому заїзді. Їй все настільки сподобалося, що вона знову захотіла сюди приїхати:
–У таборі мене вважають дуже популярною,тому що я весела і класно танцюю на дискотеках. Мені тут все подобається. Найцікавіше – брати участь у спартакіаді. Також я не уявляю себе без творчості.
![](https://pokrovgzk.com.ua/wp-content/uploads/2021/08/Надя-12-лет.-Мама-Татьяна-Кривошей--1024x768.jpg)
На пірсі тим часом готували танцювальний номер. Тут ми познайомилися з 13-річною Кароліною із 3-го загону. Її тато Віталій Ковтун – слюсар в Чкаловському кар’єрі №2. У таборі Кароліна вже 4-й раз, і мріє приїхати знову. Тут вона – спортивна гордість, якою пишається весь загін на чолі з вихователем Дар’єю Костецькою та вожатим Віталієм Борисковим. У «День силача» тендітна дівчинка підтягнулася аж 20 разів!
![](https://pokrovgzk.com.ua/wp-content/uploads/2021/08/Каролина-и-Андрей-1024x768.jpg)
Син лаборанта хімічного аналізу та системного адміністратора – Ольги та Ігоря Ірзи, 11-річний Андрій із 5-го загону, розповів, що в табір він приїхав не один, а з сестрою Дариною. Його тут повністю все влаштовує: хороші вихователі, цікаві розваги, смачне харчування.
![](https://pokrovgzk.com.ua/wp-content/uploads/2021/08/Андрей-11-лет.-Папа-Игорь-Ирза-1024x768.jpg)
На території «Чайки» ми познайомилися і з привітним хлопцем – Денисом. Він син бухгалтера Марини Сичової і начальника спеціалізованої лабораторії електромеханічних вимірювань Центральної енерголабораторії Ігоря Сичова. Виявилося, що хлопець обожнює проводити літо в таборі, приїздить сюди, починаючи з першого класу.
![](https://pokrovgzk.com.ua/wp-content/uploads/2021/08/Денис-Сычев-14-лет-1024x768.jpg)
Під час нашого спілкування діти щиро вітали Україну з 30-річчям Незалежності. До привітань приєдналася прогресивна, креативна, згуртована команда педагогічного колективу «Чайки», на чолі з директором Маргаритою Глазковою і начальником табору Олександром Омельянченком:
– Ми любимо Україну, яка для нас понад усе! Бажаємо українцям процвітання, миру, любові, взаєморозуміння, щастя, сімейного благополуччя, здоров’я, добробуту і завжди – тільки гарного настрою! З Днем Незалежності, Україно!
![](https://pokrovgzk.com.ua/wp-content/uploads/2021/08/IMG_0137-1024x683.jpg)
![](https://pokrovgzk.com.ua/wp-content/uploads/2021/08/IMG_20210810_123211-1024x768.jpg)