Уряд визначив пріоритетні напрямки для посилення стійкості громад

17 грудня у Львові відбулося засідання Конгресу місцевих та регіональних влад при Президентові України. Значну увагу учасники заходу приділили проблемам областей та громад. Про це повідомив прем’єр-міністр України Денис Шмигаль.

Глава уряду озвучив ключові напрями, над якими працює держава:

1. Фінансова стійкість. Ресурс місцевих бюджетів у 2024 році становить понад 285 млрд грн. Наступного року потенціал фінансової стійкості зросте до 328 млрд грн бюджетного ресурсу.

2. Відновлення. Насамперед відновлюють об’єкти в критично важливих кластерах: енергетика, житло, освіта, медицина. Загалом налічується 787 позицій публічних інвестиційних проєктів. На 2025 рік передбачили фінансування у розмірі понад 224 млрд грн.

3. Оборона. Цьогоріч понад 37 млрд грн уряд спрямував на будівництво фортифікацій на третій лінії оборони. За координування ОВА, більшість робіт успішно завершені. За дорученням президента, уряд спрямовує кошти від частини ПДФО, Міноборони, ресурси резервного фонду держбюджету на потреби бойових бригад.

4. Медицина. За час повномасштабної війни повністю або частково відновили майже 950 медичних закладів. Працюють над тим, щоб кожен медзаклад мав надійне укриття та резервне живлення.

5. Освіта. Понад 100 млрд грн освітньої субвенції держава надала громадам для оплати праці вчителів. Ще 2 млрд грн на харчування учнів початкових класів. Розподілили 7,5 млрд грн на будівництво сучасних шкільних укриттів. Ще 1,2 млрд грн – на закупівлю шкільних автобусів.

6. Проходження опалювального сезону. На випадок надзвичайних ситуацій створили 13,4 тисячі пунктів незламності. 486 когенераційних установок та 296 блочно-модульних котелень надали партнери. Банки видають енергетичні кредити бізнесу та громадянам. За півроку обсяг кредитування склав близько 8,3 млрд грн.

7. Соціальна підтримка. За 11 місяців виплатили майже 678 млрд грн пенсій. У рамках програми президента «Зимова єПідтримка», понад 4,4 млн українців вже отримали тисячу гривень через Дію і 500 тисяч через Укрпошту.

8. Підтримка бізнесу. Програма «Зроблено в Україні» довела свою ефективність. За два роки держава виплатила кошти на 22 тис. мікрогрантів і сприяла створенню 42 тис. нових робочих місць. Цьогоріч 1,4 млрд грн грантових коштів отримали підприємці для розвитку переробки. У 2025 році програми «Зроблено в Україні» будуть профінансовані щонайменше на 36 млрд грн.

Уряд приділяє значну увагу регіонам та громадам. Робимо все, щоб вони були сильними та спроможними, – підкреслив Денис Шмигаль.

Сподобалась ця стаття?

Share on Facebook
Share on Twitter
Share on Linkdin
Share on Pinterest

PokrovGZK© 2020 Design by DIT

Україна, Дніпропетровська обл., м.Покров, вул. Центральна, 11