Міжнародні партнери підтримують українську енергетику, який її стан сьогодні?

Після 11 масованих атак на енергооб’єкти України з боку російської армії, у нашій системі спостерігається значний дефіцит потужностей. В Укренерго інформують про те, що на енергооб’єктах тривають аварійні та відновлювальні ремонти, а тому вимушено застосовуються відключення побутових споживачів, діють графіки обмеження потужності для промисловості та бізнесу. Подолати енергокризу нашій країні допомагають міжнародні партнери, зокрема Німеччина. 9 грудня відбулася зустріч міністра енергетики України Германа Галущенка з лідером Християнсько-демократичного союзу Німеччини Фрідріхом Мерцом. Вони відвідали один з українських енергетичних об’єктів, зруйнованих атаками рф. Про це повідомляють у Міненерго.

Під час робочого візиту до України німецька делегація на власні очі побачила нищівні наслідки ворожих атак на нашу енергетику. Очільник Міненерго розповів партнерам про відновлення енергетичного сектору і нагальні потреби для цього. Представник Німеччини, своєю чергою, запевнив, що країна і надалі підтримуватиме Україну, зокрема й у сфері енергетики.

За даними Міненерго, відновлювати об’єкти після російських атак, здійснювати ремонти, встановлювати нові потужності енергетики мають змогу завдяки міжнародній допомозі. Для цього у квітні 2022 року був створений Фонд підтримки енергетики України. За час свого існування він став ефективним інструментом енергетичної підтримки з боку іноземних партнерів. Його найбільший донор Німеччина, чиї внески складають понад 300 млн євро. Крім того, Україна отримала від Німеччини 160 вантажів гуманітарної допомоги у вигляді енергетичного обладнання загальною вагою майже 2 000 тонн.

Подібна допомога дуже цінна для нас, особливо сьогодні, коли Україна переживає непростий період опалювального сезону. Згідно зі звітом від Укренерго, станом на 6:30 10-го грудня, рівень споживання електроенергії був на 2,8% вищим, ніж в цей же час попереднього дня – у понеділок. Тож енергетики закликають українців до ощадливого використання електроенергії в побуті і вимушено продовжують застосовувати графіки стабілізаційних відключень для населення. Нагадуємо, що ознайомитись з ними можна на таких сервісах:

    • на сайті ДТЕК

(https://www.dtek-dnem.com.ua/ua/shutdowns);

    • у чат-боті Viber

(https://www.viber.com/dtekdniprovskielektromerezhi);

    • в Telegram

(https://t.me/DTEKDniprovskiElektromerezhiBot).

Сподобалась ця стаття?

Share on Facebook
Share on Twitter
Share on Linkdin
Share on Pinterest

PokrovGZK© 2020 Design by DIT

Україна, Дніпропетровська обл., м.Покров, вул. Центральна, 11