Зважаючи на важку ситуацію в енергосистемі, Міністерство освіти та науки України (МОН) надало низку важливих рекомендацій. Вони стосуються закладів вищої, фахової передвищої та професійної (професійно-технічної) освіти. Про це йдеться на офіційному сайті МОН.
– Наша мета – забезпечити підготовку закладів освіти до проходження нового осінньо-зимового періоду та опалювального сезону з урахуванням можливостей залучення альтернативних джерел енергії та гнучкого графіку освітнього процесу, адаптованого до економного використання енергоресурсів, – наголошують у відомстві.
У межах підготовки до нового 2024/2025 навчального року МОН закликає дослухатися до низки важливих рекомендацій.
Для закладів вищої та фахової передвищої освіти:
- За можливості, розпочати 2024/2025 навчальний рік у першій половині серпня 2024 року (це не стосується студентів перших курсів).
- Використовувати суботні дні як робочі в теплі місяці року.
- З середини листопада 2024-го до середини березня 2025 року планувати проведення заліково-екзаменаційної сесії, практичної підготовки, виконання курсових і кваліфікаційних робіт та подовжених канікул. Заняття також можна продовжити в дистанційному форматі.
- За потреби подовжити освітній процес до кінця липня 2025 року (крім випускних курсів).
- Провадити освітній процес у традиційному (аудиторному) або змішаному (аудиторно-дистанційному) форматах.
- У тилових регіонах забезпечити проведення освітнього процесу переважно в аудиторному форматі за погодженням з обласними військовими адміністраціями.
- У прифронтових та прикордонних областях навчання можна здійснювати в укриттях.
Для закладів професійної (професійно-технічної) освіти:
- Якщо можливо, розпочати навчальний рік раніше 1 вересня для учнів ІІ і ІІІ курсів.
- Використовувати суботні дні як робочі в теплі місяці року. Якщо є потреба, також можливо подовжити освітній процес до кінця липня 2025 року, крім випускних курсів.
- Організувати навчання в очному форматі за обовʼязкової наявності укриттів. Також передбачається перехід на дистанційну або змішану форму навчання.
- Якщо виробничу практику неможливо організувати у звичайному режимі, рекомендується використовувати навчальні майстерні, лабораторії. А якщо є потреба і можливості, забезпечити її проходження дистанційно.
Щодо закладів загальної середньої освіти, то вони теж незабаром отримають рекомендації МОН стосовно підготовки до нового навчального року.
– МОН активно працює над створенням безпечних та адаптивних умов для проведення освітнього процесу. Дякуємо Силам безпеки і оборони України та нашим енергетикам за можливість працювати та навчатися, – зазначають у Міністерстві.