Пріоритетом для українського уряду на навчальний рік 2023/2024 є забезпечення доступності освіти для всіх, без винятку, дітей. За 2022 та 2023 роки спільними зусиллями місцевих влад та міжнародних партнерів у державі модернізували та переоснастили 270 закладів освіти. Про це розповів прем’єр-міністр України Денис Шмигаль.
Глава уряду акцентував, що у новому навчальному році головне – безпека, доступність та якість освіти.
Навчання офлайн буде лише там, де є сховища. За словами прем’єр-міністра, ще навесні Уряд виділив 1,5 млрд грн на облаштування безпечних умов у закладах загальної середньої освіти. Зараз майже 84% освітніх закладів мають укриття.
1 млрд грн спрямували на шкільні автобуси. Через Prozorro для 18 областей закуплено 500 одиниць плюс ще 300 автобусів надають міжнародні партнери.
– Завдяки постійній роботі з нашими європейськими партнерами вдалося досягти домовленостей на поставку ще понад 300 автобусів до кінця цього року. Ці автобуси надійдуть від Євросоюзу як гуманітарна допомога. 192 автобуси вже передані в школи, — повідомив Денис Шмигаль.
Також, у навчальну програму дітей, які перебувають за кордоном, впровадили українознавчий компонент приблизно 6-8 годин на тиждень.
Як зауважив очільник уряду, там, де зараз не є можливим навчання офлайн, держава підвищує якість і доступність онлайн-освіти. Для цього українські вчителі вже отримали майже 96 тисяч ноутбуків, а школярі – приблизно 36 тисяч девайсів. А до кінця року учні отримають ще 40 тисяч гаджетів.
– Це важливо, адже відкриває можливості для кожної дитини отримувати знання, де б вона не перебувала. Це стосується й українських дітей, які зараз за кордоном. Ми робимо все, аби вони не втратили зв’язок з українським освітнім простором. Це одна з важливих передумов для повернення наших людей додому, – підкреслив прем’єр-міністр.
Денис Шмигаль зазначив, що на виконання завдання президента України Володимира Зеленського, уряд працює над системною трансформацією освітнього процесу за п’ятьма напрямками:
- Компетенція управлінців – покращення рівня навичок освітніх менеджерів.
- Підвищення престижу, оплати праці, навичок та вмінь українських педагогів.
- Сучасний зміст і сенси освіти на основі НУШ.
- Оновлена система та мережа для рівного доступу всіх дітей до якісної освіти.
- Новий освітній простір: його безпека та якість за новими стандартами.
За словами прем’єр-міністра, Міністерство цифрової трансформації та Міністерство освіти і науки вже мають конкретні напрацювання, які до кінця року будуть презентовані.