В Україні під час війни є дефіцит кадрів за низкою професій. Зокрема зараз критично бракує медиків, електромонтерів та слюсарів. Водночас число претендентів на деякі інші вакансії значно перевищує попит. Про це повідомляє інформаційне агенство УНН, посилаючись на відповідь Державної служби зайнятості.
У Держслужбі зауважили, що одна з ключових проблем у покритті потреб роботодавців – професійно-кваліфікаційний дисбаланс. Тобто, коли за одними вакансіями спостерігається суттєвий дефіцит, а за іншими, навпаки – надлишок кандидатів.
За даними Держслужби зайнятості, зараз існує гостра нестача таких фахівців:
- лікар загальної практики: заявлено 220 вакансій при лише 5 безробітних;
- лікар-терапевт: заявлено 148 вакансій при лише 9 безробітних;
- електромонтер: заявлено 650 вакансій при 237 безробітних;
- слюсар-сантехнік: заявлено 373 вакансії при 134 безробітних;
- слюсар-електрик: заявлено 212 вакансій при 39 безробітних;
- токар: заявлено 376 вакансій при 139 безробітних.
Також зазначається, що на тлі війни кількість безробітних жінок перевищує число чоловіків.
– Якщо до початку війни у структурі безробітних жінки становили 56%, то сьогодні частка жінок зросла до 71%. Тому виникають певні труднощі з укомплектуванням вакансій за професіями, які є традиційно затребуваними серед чоловіків, – пояснили у Держслужбі.
Станом на 1 серпня 2023 року в Державній службі зайнятості зареєстровано 112 тисяч безробітних, а кількість вакансій становить майже 60 тисяч. Таким чином, у цілому по країні на одне вільне робоче місце в середньому претендує 2 особи (на відповідну дату минулого року – 12 осіб, на початок 2023 року – 9 осіб).