Для того, щоб підтримати українців під час війни, український уряд запровадив чимало соціально направлених програм. При цьому деякі види допомоги громадяни можуть оформити безпосередньо через мобільний додаток «Дія».
Обира йте «єВідновлення», якщо ваше майно зруйноване або пошкоджене через воєнні дії
Програма «єВідновлення», завдяки якій можна отримати фінансову компенсацію для закупівлі будівельних матеріалів або оплати ремонтних робіт, почала реалізовуватися урядом ще в березні 2022 року. За весь час її існування через додаток «Дія» було надіслано близько 400 тисяч заявок про пошкоджене або зруйноване майно.
Доступний кредит на житло через «єОселя»
Ще однією доступною для українців програмою допомоги стала «єОселя». Згідно з нею людина може оформити іпотеку в банках, в той же час держава буде компенсувати установам знижену відсоткову ставку.
Головна перевага «єОселя» – можливість придбати житло в іпотеку під 3% для громадян пільгових категорій та 7% – для всіх інших. Це досить вигідно в той час, коли банки пропонують ставки 15-25%.
До числа пільгових ввійшли наступні категорії:
кадрові військовослужбовці;
правоохоронці;
педагоги;
медики;
працівники освіти;
науковці;
ветерани війни;
сім’ї загиблих ветеранів війни та інші.
Зверніть увагу на те, що програма «єОселя» розповсюджується лише на придбання квартир у багатоповерховому будинку. «Вік» висотки має бути не більше 10 років.
Для того, щоб отримати таку допомогу, слід залишити заявку у розділі під назвою «єОселя» застосунку «Дія».
Українські підприємці можуть отримати 10 тис. євро на розвиток бізнесу
У «Дії» можна подати заявку на участь у найновішій програмі допомоги для українських підприємців, котрі хочуть розвивати свій бізнес. Вона полягає в тому, що уряд разом з EU4Buisness в умовах війни допомагає підприємцям, які займаються постачанням товарів першої необхідності.
Загальний бюджет такої програми складає 500 тисяч євро. Вони будуть розподілені між 50 малими бізнесами, тобто кожен зможе отримати по 10 тис. євро, котрі будуть використані на розвиток власної справи.
Умови для отримання грантової допомоги наступні:
невелика кількість працівників (від 11 до 49);
компанія працює на підконтрольних Україні територіях;
не має дочірніх компаній у країнах з підсанкційного списку;
власниками є громадяни України;
щорічний дохід не більше 10 мільйонів євро.
Важливо, що завдяки отриманій фінансовій допомозі приватні підприємці можуть придбати необхідні обладнання чи сировину, а також створити нові робочі місця чи орендувати приміщення.