На звітно-виборчій конференції профспілки комбінату обрали нового керівника та склад профкому

26-го березня відбулась звітно-виборча конференція Первинної організації ПМГУ Покровського ГЗК. На ній були присутні делегати з усіх підрозділів підприємства. Головним питанням порядку денного стало обрання нового очільника профспілки. Головуючим на конференції був заступник керівника первинки Юрій Чепінський, до складу президії ввійшли очільники профспілкової організації і комбінату – Євген Запускалов і Сергій Шуваєв.

Як первинка прожила 5 нелегких років? Узгодивши всі необхідні організаційні процедури конференції, присутні заслухали звіт про роботу первинної профспілкової організації з листопада 2019 по березень 2025 років. Доповідачем з цього питання виступив Євген Запускалов.

Євген Михайлович акцентував увагу на тому, що ці 5 років стали вкрай важкими для роботи підприємства на первинної профспілкової організації. Спочатку свій негативний вплив у стабільність ситуації внесла епідемія коронавіруса, а потім – повномасштабна війна. Та попри всі негаразди, профспілка діяла, допомагала і підтримувала працівників.

Оздоровлення. У 2020-2021 роках на базах відпочинку Приморська та Генічеська оздоровились 2 217 членів трудового колективу зі своїми родинами, в ТК «Буковель» – 408. Дитячий оздоровчий комплекс «Чайка» прийняв 3 зміни відпочивальників, а це – 362 дитини працівників підприємства.

Допомога військовим.

  • Починаючи з березня 2022 року, ми разом з адміністрацією та трудовим колективом зуміли об’єднати свої сили та спрямували їх на допомогу нашим військовослужбовцям. Тут профком виступив своєрідним волонтерським хабом. На наш рахунок перераховувалася одноденна заробітна плата працівників, а ми за ці кошти надавали волонтерську допомогу армії. Намагалися забезпечити наших захисників усім необхідним, чого особливо не вистачало в перші місяці війни. Каски, бронежилети, аптечки, турнікети, обмундирування, технічне обладнання – все це ми закуповували та адресно відправляли на фронт. Ви пам’ятаєте, що кошти для цього збирали всім колективом, загальна сума волонтерської допомоги склала 8 млн. грн., у тому числі з профспілкового бюджету – 830 тис. грн, – констатував очільник первинки.

Він також додав, що за період війни поранені Захисники отримали 100 тис. грн матеріальної допомоги від профспілки на лікування та реабілітацію, а родини загиблих Героїв – 263 тис. грн (від 10 тис. грн до 15 тис. грн кожна).

«Закони війни» обмежили права та матеріальну спроможність профспілки.

  • 24 березня 2022 року набрав чинності закон «Про організацію трудових відносин в умовах воєнного стану». Він надав право роботодавцю скасувати окремі пункти трудового договору, які забезпечували соціальні гарантії працівникам. Але найболючішим для профспілки стало скасування дії статті №44 Закону України «Про профспілкові організації, їх права та гарантії діяльності». У ній йшлося про те, що роботодавці щомісяця зобов’язані відраховувати кошти первинним профспілковим організаціям на культурно-масову, фізкультурну та оздоровчу роботу. У межах нашого колективного договору сума становила 0,4% фонду оплати праці. Ми втратили ці кошти, а з ними – і вагомий вплив на діяльність власників і адміністрації підприємства. Але здаватись ми не збирались, перерозподілили свої витрати і продовжили вести продуктивний діалог з керівниками комбінату з метою захисту інтересів працівників, – зазначив Євген Запускалов.

Всі соціальні виплати і закупівлі були гарантовані. Незважаючи на важке фінансове становище, профспілка не відмовилась від підтримки пенсіонерів підприємства та дітей працівників. Щороку на День ветерана колишні співробітники комбінату отримували продуктові набори – загальна сума на їх закупівлю склала 155 тис. грн. На кожен Новий рік протягом звітного періоду діти працівників підприємства віком до 14 років отримували солодкі подарунки. Витрати на їх придбання склали 1 млн 340 тис. грн. 

Родинам померлих працівників і пенсіонерів комбінату загалом виплачено 315 тис. грн матеріальної допомоги, а учасникам ліквідації аварії на ЧАЕС, а також інвалідам Афганської війни та родинам полеглих воїнів-інтернаціоналістів – 125 тис. грн.

Зупинили роботу, втратили чисельність, скоротилась зарплата та надходження до профбюджету.

У доповіді Євген Михайлович нагадав, що починаючи з грудня 2022 року, Покровський ГЗК вперше зупинився на простій. У 2023-му свою роботу частково відновили тільки Північний кар’єр та Чкаловська збагачувальна фабрика, а з листопада зупинились і ці підрозділи. З того часу виробничий процес на підприємстві так і не відновився.

  • За 5 років чисельність членів профспілки скоротилась з 4 592 до 2 536 людей, кількість цехкомів через оптимізацію структури комбінату зменшилась з 23 до 14. Якщо говорити про середню заробітну плату, то з 2021 по 2025 роки її рівень знизився з 18 тис. 248 грн до 7 тис. 783 грн, відповідно суттєво скоротились і надходження до профспілкового бюджету, – розповів голова первинки.

Наприкінці своєї доповіді Євген Запускалов озвучив проблемні питання, актуальні для сьогодення трудового колективу комбінату. Вони стосувались подальших перспектив роботи підприємства, створення нормальних умов праці та відновлення безкоштовного доступу працівників підприємства до спортивних об’єктів СК «Манганіт».

Після виступу керівника профспілки звіт контрольно-ревізійної комісії (КРК) озвучила її голова Людмила Веліток.

Вислухавши доповідачів, роботу первинки та КРК з 2019 по 2025 роки визнали задовільною.

Змінився керівник ПО ПМГУ Покровського ГЗК. Під час розгляду ключового питання порядку денного – виборів голови первинки, на голосування була висунута одна кандидатура – начальника Олександрівського кар’єра Віктора Гаврилова. Делегати  під час відкритого голосування підтримали Віктора Миколайовича, який очолив профспілку підприємства замість Євгена Запускалова.

Коротко про новообраного голову профспілки. Віктор Гаврилов – гірник з понад 40-річним стажем роботи. Він прийшов на комбінат у 1992 році слюсарем черговим та з ремонту обладнання в Чкаловський кар’єр №2. Молодий фахівець стрімко підіймався кар’єрними сходами: невдовзі він став гірничим майстром, начальником зміни, головним інженером, а у 2008 році йому довірили посаду начальника Північного кар’єра. Наступними кроками у трудовій біографії Віктора Миколайовича була посада начальника виробничо-технічного відділу, потім – начальника Олександрівського кар’єра, який він очолював більше 10 років. На новій посаді голови профспілки своїм першим завданням вбачає підтримку працівників, захист їх прав та інтересів.

Обрали склад профкому та КРК. За пропозицією головуючого Юрія Чепінського, до складу профкому первинки обрали 17 осіб, за кожну з них голосували персонально. Ось перелік оновленого складу: Віктор Гаврилов, Юрій Чепінський, Тетяна Волкова, Ігор Воронкін, Сергій Котій, Людмила Кукуруза, Віктор Куницький, Наталія Линник, Тетяна Мотичко, Сергій Нагорний, Сергій Овчаров, Вікторія Паніщева, Ігор Перехрест, Світлана Рольянова, Микола Рижиков, Геннадій Сокур та Юлія Талайло.

КРК первинки очолила Лариса Савченко – член цехової організації апарату управління. В роботі їй допомагатимуть – Віталій Гомон (багаторічний очільник цехкому АТЦ, а нині – ветеран комбінату, член Комітету непрацюючих пенсіонерів підприємства) і Наталія Мокшина (голова цехкому РМЦ).

Обрали делегатів і кандидатів на з’їзд і до складу ПМГУ. Більшістю голосів на з’їзд ПМГУ, який відбудеться в травні поточного року, обрали 7 делегатів від Покровського ГЗК у такому складі: Віктор Гаврилов, Юрій Чепінський, Микола Рижиков, Тетяна Волкова, Наталія Линник, Тетяна Мотичко та Вікторія Паніщева.

Також підтримали висування кандидатури Юрія Чепінського до складу КРК ПМГУ. А кандидатом на посаду голови ЦР ПМГУ від первинки Покровського ГЗК запропоновано Валерія Гавриленка – досвідченого профлідера, заступника керівника Профспілки металургів та гірників України.

Взаємна вдячність Євгену Запускалову за роки плідної співпраці. Фінальним акордом конференції стала спільна подяка оплесками Євгену Запускалову від всього складу первинної організації та колективу підприємства.

  • Хочу подякувати нашому голові профспілки за ту величезну роботу, яку він проводив в інтересах колективу комбінату. Разом ми відпрацювали 16 років і в тому, що ми сьогодні є одним колективом – заслуга Євгена Михайловича і профкому під його керівництвом, який завжди був об’єднуючою ланкою, – зазначив Сергій Шуваєв.

На комбінаті Євген Михайлович працював з січня 1982 року, через 3 роки роботи його вперше обрали головою цехкому. Пройшов гірницьку та профспілкову школу в Шевченківському кар’єрі, починаючи з посади гірничого майстра, потім працював заступником начальника, начальником верхнього комплексу, заступником головного інженера. Згодом вже досвідченому гірнику та керівнику довірили посаду заступника начальника відділу охорони праці комбінату. 

У 1998 році Євгена Запускалова на засіданні профкому обрали головою профспілки підприємства.

З 1999 по 2009 роки він обіймав посаду заступника керівника первинки, а в 2009 році, за результатами конференції, очолив ПО ПМГУ Покровського ГЗК та був її незмінним лідером протягом останніх 16 років.

  • Хочу всім вам подякувати за те, що ви мене підтримували, особливо у ці важкі останні 3 роки. Мені приємно було працювати з кожним з вас, – підсумував Євген Михайлович.

P.S.: Від себе особисто хочу сказати СПАСИБІ Євгену Михайловичу, з яким пропрацювала 9 років пліч-о-пліч. Дякую за підтримку, слушні поради, наставництво та плідну і згуртовану співпрацю в єдиній команді!

                                                                                                                                                                                              Наталія ЧЕПЕЦЬ

Сподобалась ця стаття?

Share on Facebook
Share on Twitter
Share on Linkdin
Share on Pinterest

PokrovGZK© 2020 Design by DIT

Україна, Дніпропетровська обл., м.Покров, вул. Центральна, 11