«Заощадження електроенергії робить нас сильнішими» – поради від енергетиків

Сьогодні, 28 листопада, росія здійснила вже 11-ту за цей рік масовану атаку на обʼєкти енергетичної інфрастуктури України. Через постіні обстріли енергосистема потребує підтримки, у тому числі й з боку побутових споживачів шляхом спільної економії електроенергії. З цією метою на порталі ЕнергоСвідомі стартувала кампанія, яка пояснює українцям, як щоденне раціональне використання електроенергії допомагає не лише підтримати енергетику країни, а й зекономити кошти. Про це повідомляють у Міністерстві енергетики України.

Спільна економія електроенергії – це не лише про заощадження коштів, а й про захист енергосистеми від перевантажень. Кожна розумна побутова звичка допомагає долати енергетичні виклики та посилює нашу країну, – наголошують енергетики.

Розуміння того, скільки споживають електроприлади допомагає робити дім більш енергоефективним та зменшити рахунки за електрику.

Як заощадити електроенергію?

    • Обирайте техніку з високим класом енергоефективності (А+, А++). Вона споживає значно менше енергії, ніж моделі нижчого класу.
    • Читайте інструкцію. Правильно налаштовані прилади працюють більш економно.
    • Використовуйте екорежими, наприклад, 
у пральній або посудомийній машині.

Важливо! Не варто одночасно вмикати декілька потужних приладів, таких як праска, бойлер чи кондиціонер, особливо в пікові години (з 7.00 до 11.00 та з 16.00 до 21:00). Визначте потужність кожного пристрою, щоб краще планувати їх використання.

Що означає потужність? До прикладу, прилад з потужністю 1 кВт (1000 Вт) витрачає 1 кВт за годину роботи на максимальній потужності.

Яка потужність побутової техніки в активному режимі?

    • електроплита: 4–8 кВт-год;
    • бойлер: 1,2–2,2 кВт-год;
    • кондиціонер: 0,7–2,5 кВт-год;
    • пилотяг: 0,6–1,3 кВт-год;
    • холодильник: 0,3–1 кВт-год;
    • мобільні пристрої, ноутбуки, LED-телевізори: до 0,2 кВт-год.

Для того, що оптимізувати використання приладів, плануйте, коли і яку техніку вмикати, наприклад:

з 23.00 до 6.00 – пральна машина, посудомийка, бойлер,

з 6.00 до 9.00 – електрочайник, фен,

з 9.00 до 17.00 – праска, обігрівач, електроплита,

з 17.00 до 23.00 – телевізор, комп’ютер.

Поради для економії електроенергії:

1. Замініть звичайні лампи на LED. Це заощадить енергію у 10 разів.

2. Вимикайте світло, якщо виходите з кімнати. Це збереже до 90 кВт*год на рік. Що рівноцінно приблизно 45 000 циклам зарядки смартфону або місяцю перегляду улюблених фільмів на LED-телевізорі.

3. Використовуйте пральну та посудомийну машини лише при повному завантаженні. У такий спосіб ви заощадите не тільки 10-15% енергії, а й зменшите витрати на мийні засоби.

Періть одяг на низьких температурах. Сучасні мийні засоби ефективно працюють навіть у холодній воді. Це не тільки економить енергію, а й захищає тканини від вицвітання.

4. Відключайте пристрої в режимі очікування. Це зекономить ще 138 кВт*год на рік, що рівноцінно місяцю безоплатної роботи вашого холодильника.

5. Не залишайте зарядні пристрої в розетці після зарядки. Вони також споживають енергію – близько 26 кВт*год на рік для кожного пристрою.

6. У холодильник завжди ставте тільки холодні страви. Якщо класти теплу їжу, холодильнику доведеться працювати інтенсивніше, щоб підтримувати потрібну температуру.

7. Розморожуйте морозильну камеру вчасно. 
Це зменшує витрати енергії на 15-20%.

8. Установіть температуру бойлера 50-60°C. Цього достатньо для побутових потреб, при цьому енергії витрачатиметься значно менше.

9. Регулярно очищуйте пилотяг. Якщо мішок/контейнер для пилу заповнений більш ніж на третину, витрати енергії зростають на 40%.

10. Комп’ютер та ноутбук перемикайте на режим сну, коли пристрій не використовується. Це знижує споживання електроенергії на 30-40%.

11. У чайнику кип’ятіть ту кількість води, яка потрібна саме зараз. Це мінімізує витрати енергії.

Заощадження електроенергії робить нас сильнішими, – акцентують енергетики.

Дотримуйтеся простих рекомендацій наших енергетиків. У цей нелегкий час підтримуйте енергосистему України та заощаджуйте суми в платіжках.

Сподобалась ця стаття?

Share on Facebook
Share on Twitter
Share on Linkdin
Share on Pinterest

PokrovGZK© 2020 Design by DIT

Україна, Дніпропетровська обл., м.Покров, вул. Центральна, 11