Доки процес основного виробництва на Покровському гірничо-збагачувальному комбінаті призупинений, реалізація низки важливих проєктів продовжується. Бригади ремонтників, будівельників та цехів енергозабезпечення активно працюють над їх реалізацією. До переліку таких входять програми, направлені на заощадження електричної енергії, переробку та реалізацію металобрухту й інших б/в ресурсів, які вже не використовуватимуться в роботі підприємства. Не залишаються без уваги й ті задачі, які необхідно вирішити для старту запуску виробничого процесу. Готується колектив комбінату і до зимових випробувань – в плані утеплення приміщень та забезпечення об’єктів альтернативними джерелами світла й опалення. На виробничій нараді під керівництвом головного інженера Юрія Коркодоли ми зафіксували актуальні локації, на яких зараз задіяні працівники підприємства.
Увага ремонтних служб РМЦ та фабрик комбінату наразі зосереджена на демонтажі труб, що раніше забезпечували етапи виробничого процесу Олександрівської та Чкаловської збагачувальних фабрик, а також Дільниці магнітної сепарації №1 (ЦПШ).
Богданівський напрямок
Нагадаємо, що Олександрівська збагачувальна фабрика припинила свою діяльність, тому наразі відповідні служби БАФ, ЧЗФ та РМЦ займаються демонтажем обладнання та комунікацій в корпусах. В першу чергу проводять його ревізію. За результатами, частину вузлів транспортують до ЧЗФ для будівництва комплексу збагачення карбонатної руди. Іншу частину металоконструкцій, у тому числі й труб, які збереглись у належному стані, застосовують в будівництві об’єктів енергогенерації, вони також поповнюють арсенал обладнання для підрозділів Покровського ГЗК.
За демонтажем труб пульпопроводу ДМС №1 – БАФ ми спостерігали під час виробничої наради біля шламосховища Криві Луки. Керує бригадою РМЦ, яка працює на місці, майстер Валерій Михайленко. За словами начальника Богданівської аглофабрики Вадима Гибала, 80% цієї труби використовуватиметься у подальшому виробничому процесі.
Як говорить Вадим Вікторович, в цілому мета демонтажу комунікацій різного діаметру – оптимізація водошламового господарства під реальні потреби підприємства, які зменшились після вибування зі строю двох фабрик.
– Після демонтажу бригади фахівців займаються оцінкою якості труб, їх міцності та доцільності у подальшому використанні. Непридатні вибраковують для переробки на металобрухт, а вцілілі конструкції частково залишаємо для виробничих цілей та готуємо на реалізацію. Подібні джерела доходу для комбінату зараз дуже важливі для продовження його життєдіяльності у період вимушеного простою, – зазначає начальник аглофабрики.
Наразі демонтаж труб ведеться на території насосної першого підйому, яка перекачувала воду на ДМС №1 та БАФ, керує процесом начальник дільниці ВШГ Володимир Івлєв. Крім того, роботи під керівництвом майстра виробничої дільниці Євгена Коваленка тривають і поблизу пульпонасосної станції, через яку вода з ОЗФ перекачувалась до шламосховища. Водогін оберненого водопостачання від БАФ до Кривих Лук також знаходиться в стадії демонтажу під контролем механіка Вадима Фесенка.
Чкаловський напрямок
Роботу з демонтажу водогону виконують і працівники Чкаловської збагачувальної фабрики. Поспілкувавшись з її начальником Олександром Омельянченком, ми з’ясували, що раніше ці комунікації служили для перекачування води з Каховського водосховища до 2-ї карти ЧЗФ. Безперебійність процесу забезпечував колектив насосної станції Берегова, що підпорядковувався дільниці ВШГ Чкаловської фабрики. Після підриву дамби військами рф можливості брати воду з басейну водосховища немає, отже зникла і потреба в комунікаціях, які були задіяні в цьому процесі.
Зараз тривають активні роботи з демонтажу водогону, які очолює начальник дільниці ВШГ Артем Єрошкін, бригадою керує механік Олександр Езау. Натомість для забезпечення подальшого виробничого процесу ЧЗФ триває будівництво нового водогону. І це ще не всі задачі, на яких наразі зосереджені працівники фабрики.
У корпусі збагачення головний інженер Юрій Коркодола та головний механік Віталій Ємельянов спостерігали за ходом робіт з монтажу обладнання під карбонатний комплекс. Адже після запуску фабрики її потужності будуть використовуватись для випуску окисного і карбонатного концентрату. Якщо збагачення першого виду готової продукції — звична справа для фабричників, то під випуск другого виду необхідно налаштувати обладнання і виробничий процес.
В ході наради її учасники завітали й до РМЦ, де їх зустрічав керівник цеху Георгій Бормаченко. На базі дільниці з ремонту та виготовлення металоконструкцій, під контролем начальника Едуарда Бахтіна, виконується робота з виготовлення металоконструкцій за заявками цехів. Триває і модернізація корпусу газового котла, який використовується для опалення приміщення санаторію-профілакторію.
Не можна не звернути увагу на те, що в цьому виробничому приміщенні завжди вирує особлива атмосфера. Так було і цього разу. Вона створюється “золотими жіночими руками” електрогазозварниць Ольги Копаниці, Наталії Філенко і Валентини Корольової, які на відмінно виконують свою ювелірну роботу.
На цій позитивній ноті хочеться подякувати всім працівникам підприємства, які у такий непростий час тримають виробничий стрій, і роблять свій важливий внесок в подальшу роботу Покровського ГЗК.