Вже третій рік поспіль Україна розпочинає опалювальний сезон у стані війни. Говорити про готовність до випробувань під час холодної пори дуже важко, коли не знаєш, куди завтра попадуть ворожі снаряди. Чи не будуть цілями військ рф українські енергооб’єкти? Чи варто готуватись до блекауту? Звісно, хочеться сподіватись, що цього не станеться, але готуватись до не найкращого розвитку подій має кожен українець. Подбати про збереження тепла та світла маємо, як у своїй оселі, так і на робочому місці. До цього щодня на оперативних нарадах закликає технічний директор Покровського гірничо-збагачувального комбінату Віктор Бондарець.
Наразі порядок денний нашого підприємства, яке знаходиться в режимі призупинки основної діяльності, тримає курс на підготовку до опалювального сезону. В її рамках, за словами Віктора Івановича, треба враховувати три важливих фактори.
Перший: готовність котелень до генерації тепла. Саме на це днями звернула увагу комісія у складі фахівців служби охорони праці і пожежної безпеки (ОП і ПБ). Директор напрямку Юрій Голов, виконуючий обов’язки начальника відділу ОП і ПБ Сергій Побережнюк, а також начальниця бюро з нагляду за вантажопідйомними механізмами та підйомниками Олена Сіліненко перевіряли справність об’єктів обігріву на проммайданчику Чкаловської збагачувальної фабрики, на території санаторію-профілакторію та басейну «Дельфін». На всіх трьох котельнях тривали профілактично-відновлювальні роботи з метою усунення несправностей та підготовки обладнання до подачі тепла.
Як зазначає начальник теплосилового цеху Сергій Полтавець, свої основні функції, за цьогорічним планом, будуть виконувати тільки дві котельні – розташовані біля профілакторію та басейну. Всі інші не будуть задіяні в роботі через виробничий простій комбінату.
Другий: заготівля та встановлення альтернативних джерел опалення. Буржуйки на твердому паливі та інші опалювальні пристрої, які локально обігріватимуть робочі місця, наразі теж перевіряють на готовність. Керівників структурних підрозділів закликають відповідально ставитись до цієї задачі. Особливо це стосується служби охорони, бо пости її працівників мають бути максимально облаштовані всім необхідним.
Третій: економія електроенергії. Попри холодну пору, задача з економії енергоресурсів є нагальною для підприємства. Вартість електроенергії досить висока, тому наразі кожен начальник відпрацьовує заходи щодо її збереження та оптимального використання.
Готується Покровський ГЗК і до відключень світла. Генератори, рації та інші альтернативні джерела живлення вже на контролі служби головного енергетика Олександра Петровця. Але, звісно, кожному з нас дуже хочеться, аби цей опалювальний сезон був світлим та теплим, без обмежень і відключень. Сподіваємось на це та готуємось до різних сценаріїв розвитку подій.