Станом на 15 травня 2024 року в енергосистемі України спостерігається значний дефіцит. НЕК «Укренерго» змушена застосовувати аварійні графіки відключень як до побутових, так і до промислових споживачів. Заплановано рекордний обсяг імпорту ресурсу з максимальною потужністю. Про це по повідомляють в енергокомпанії.
Через масовані обстріли енергопотужностей України з боку російської армії, дуже багато обладнання щодоби виходить з ладу. Наші енергетики роблять все, від них залежне, аби якнайшвидше відновлювати постачання ресурсу, але далеко не все залежить від їхніх «золотих рук». Заміна пошкодженого потребує певного часу, а кожен з нас хоче бути зі світлом сьогодні, чого реалії воєнного сьогодення гарантувати не можуть. Наприклад, через пошкодження ліній та обладнання знеструмлено 418 населених пунктів в різних куточках України. Більша частина – у Донецькій, Харківській та Сумській областях. Зранку вимушено відключали споживання ідля абонентів всіх регіонів України, зокрема, і Нікопольського району. Наразі ситуація стабілізувалась.
![](https://pokrovgzk.com.ua/wp-content/uploads/2024/05/436330754_874110204757806_4885334221581834522_n-1024x1024.jpg)
Якщо говорити про промислові підприємства, до числа яких належить і наш Покровський ГЗК, то до них майже щодня застосовуються обмеження споживання. Це відбувається через брак потужностей в загальній енергосистемі країни. Саме з цієї причини на даний момент на комбінаті розробляються заходи з оптимізації енергоспоживання та забезпечення підрозділів альтернативними джерелами генерації.
![](https://pokrovgzk.com.ua/wp-content/uploads/2024/05/IMG_8953.jpg)
У такій важкій ситуації Україна змушена звертатись по допомогу до країн ЄС. Румунія, Словаччина, Польща, Угорщина та Молдова надають свої потужності для імпорту цінного ресурсу до нашої держави.
![](https://pokrovgzk.com.ua/wp-content/uploads/2024/05/photo_2022-11-21_15-44-49-1024x826.jpg)
«Укренерго» звертається до всіх українців з великим проханням – ОЩАДЛИВО СПОЖИВАТИ ЕЛЕКТРОЕНЕРГІЮ. Її розумне використання у кожній домівці та на кожному підприємстві допоможе функціонувати нашій зраненій енергосистемі, яка щодня потерпає від ворожих обстрілів терористичної російської армії.