З тих пір, як російські окупанти підірвали греблю Каховської ГЕС, наш Нікопольський район фактично залишився без централізованого водопостачання. Цей терористичний акт вороги здійснили 6-го червня. У той самий день Голова правління Покровського ГЗК Сергій Шуваєв зібрав нараду з керівниками, щоб якомога швидше проаналізувати ресурси та можливості підприємства і включитись у вирішення питання з водопостачанням. У цьому напрямку спеціалісти нашого комбінату зробили все можливе. І ці роботи не зупиняються і зараз.
![](https://pokrovgzk.com.ua/wp-content/uploads/2023/11/4-2-1024x683.jpg)
Власними силами забезпечили подачу води до міста
14-го червня на нараді за участю технічного директора Покровського ГЗК Віктора Бондарця і міського голови Олександра Шаповала, а також керівників та спеціалістів комбінату і міськводоканалу, було прийняте рішення про необхідність будівництва водозабору для відновлення централізованого водопостачання у Покрові власними силами. Практично одночасно керівник підприємства прийняв ще одне важливе рішення – забезпечення працівників комбінату і містян питною водою зі свердловини. Вона вже протягом 5 місяців щодня доставляється автоцистернами підприємства до пунктів видачі.
![](https://pokrovgzk.com.ua/wp-content/uploads/2023/11/12-1024x683.jpg)
![](https://pokrovgzk.com.ua/wp-content/uploads/2023/11/DSC_0509-1024x683.jpg)
![](https://pokrovgzk.com.ua/wp-content/uploads/2023/11/DSC_0536-1024x683.jpg)
Протягом червня колективи виробничих підрозділів Покровського ГЗК разом зі спеціалістами водоканалу та підрядної організації, працювали над будівництвом насосної станції, яка б могла здійснювати водозабір для подальшої подачі води до міста. Незважаючи на те, що до подібних робіт наші колеги залучались вперше, результат був вражаючим. Вже у липні жителі Покрова побачили воду у кранах своїх помешкань. Хтось і досі нарікає на її якість, але варто зрозуміти, що в нинішніх надскладних воєнних умовах – цей варіант був найбільш оптимальним для оперативної подачі централізованого водопостачання.
![](https://pokrovgzk.com.ua/wp-content/uploads/2023/11/16-1024x683.jpg)
![](https://pokrovgzk.com.ua/wp-content/uploads/2023/11/6...1-1024x683.jpg)
Капітальне будівництво водогону коштом держави
Для глобального вирішення проблеми централізованого водопостачання в нашому регіоні було розпочате капітальне будівництво водогону з кошторисом у 8,5 млн грн з держбюджету. Такий шлях – один із компонентів стратегії держави щодо забезпечення питною водою постраждалих від російського теракту міст та сіл.
![](https://pokrovgzk.com.ua/wp-content/uploads/2023/11/398233666_7119021288128682_2372942797269489946_n-1024x641.jpg)
Агентство з відновлення розпочало роботу над проєктом подачі води з Карачунівського водосховища вже в перші дні після підриву Каховської ГЕС. Паралельно з проєктуванням стартували будівельні роботи на першій ділянці магістрального водогону «Карачунівське водосховище – Кривий Ріг – Південне водосховище, Марганець – Нікополь, Хортиця (ДВС2) – Томаківка». Нова інфраструктура має на меті забезпечити якісною питною водою мешканців Нікополя, Марганця, Покрова, Томаківки, Кривого Рогу, Мар’янського.
![](https://pokrovgzk.com.ua/wp-content/uploads/2023/11/398220572_7119021394795338_5614940092688613169_n-1024x648.jpg)
Згідно з останньою офіційною інформацією, яку оприлюднив голова Дніпропетровської обласної ради Микола Лукашук на своїй сторінці у Фейсбук, роботи тривають цілодобово, у три зміни. Наразі виконано 76% магістрального водогону «Карачунівське водосховище – Кривий Ріг – Південне водосховище, Марганець – Нікополь, Хортиця (ДВС2) – Томаківка». За повідомленням Служби відновлення та розвитку інфраструктури у Дніпропетровській області, з 300 запланованих кілометрів вже готові 230.
Наразі будуються насосні станції, монтуються камери обслуговування, виконуються проколи під дорогами (альтернативний варіант, який не потребує руйнування асфальту і перекриття проїзної частини).
![](https://pokrovgzk.com.ua/wp-content/uploads/2023/11/398200732_7119021328128678_107078103206411733_n-1024x647.jpg)
Підготували водогін до холодної пори
З огляду на те, що Україна перебуває у стані війни і передбачити подальші дії ворога досить складно, керівництво Покровського ГЗК переконане, що підготовка до зими має бути максимально ефективна. Це стосується і вирішення питання централізованого водопостачання.
![](https://pokrovgzk.com.ua/wp-content/uploads/2023/11/DSC_0500-1024x683.jpg)
![](https://pokrovgzk.com.ua/wp-content/uploads/2023/11/111-576x1024.jpg)
- Звісно, капітальний водогін будується, і ми маємо надію, що у найближчий час його запустять в експлуатацію. Але і зі свого боку все ж таки вирішили перестрахуватись. Локальна насосна станція, яку ми побудували потребувала захисту від впливу несприятливих погодних факторів. Ми рухаємось до зими, тому вирішили накрити наш водозабір металевою конструкцією, – розповідає Сергій Шуваєв.
Над вирішенням цього питання протягом жовтня працювали фахівці ремонтно-механічного та автотранспортного цехів. Завдяки їхнім зусиллям, насосна станція надійно закрита від зовнішніх чинників металевим профнастилом.
![](https://pokrovgzk.com.ua/wp-content/uploads/2023/11/DSC_0477-1024x683.jpg)
Ці роботи вже повністю виконали, про що керівнику підприємства відзвітував головний інженер Юрій Коркодола.
Попри всі складнощі, які зараз переживає комбінат, підприємство залишається соціально відповідальним. Навіть за відсутності стабільного прибутку в період призупинки основної діяльності, постійно триває пошук необхідних ресурсів для того, щоб забезпечувати людей водою, поранених захисників – донорською кров’ю, а військових – постійною підтримкою.