6-го вересня у Нікополі стартував пілотний проєкт «Сила підтримки», під егідою Дніпропетровської обласної ради. Про це на своїй сторінці у Фейсбук повідомив очільник ДОР Микола Лукашук.
![](https://pokrovgzk.com.ua/wp-content/uploads/2023/09/1-18-1024x614.jpg)
Як пояснив посадовець, така ініціатива представляє собою курс тренінгів для освітян району, де вони опанують теоретичні та практичні заняття, навчаться надавати першу психологічну допомогу школярам.
Загалом у Нікопольському районі функціонують 73 заклади загальної та середньої освіти. Там навчаються майже 23 тисячі учнів. Серед них є й діти переселенців, котрі з батьками переїхали до району через війну.
– Населені пункти Нікопольщини практично щодня піддаються ворожим обстрілам, і тому навчальний рік для учнів розпочався в дистанційному режимі. Через таку безпекову ситуацію школярі не можуть ходити до школи. Але, попри всі виклики та перешкоди військового часу, діти все одно не припиняють здобувати освіту. Педагоги, у свою чергу, змушені працювати у надважких умовах. Адже, погодьтеся, що постійні тривоги, обстріли та ракетні загрози – все це надзвичайно сильно впливає на психологічний стан учасників освітнього процесу, особливо школярів, – акцентував Микола Васильович.
![](https://pokrovgzk.com.ua/wp-content/uploads/2023/09/3-12-1024x683.jpg)
І якщо під час уроку трапиться екстрена ситуація, то викладач не буде мати змоги допомогти учневі. Саме тому обласна влада запровадила курс тренінгів про те, як діяти у таких випадках та як заспокоїти дитину.
Микола Лукашук впевнений, що таке навчання піде освітянам на користь. Він висловив слова подяки кожному, хто долучився до реалізації важливого проєкту.
![](https://pokrovgzk.com.ua/wp-content/uploads/2023/09/5-4-1024x683.jpg)