Ліквідація наслідків теракту на Каховській ГЕС завершена. Спалахів холери вдалося уникнути

      30 серпня завершився основний етап ліквідації катастрофи на Каховській ГЕС. Далі контролювати ситуацію будуть екстрені служби за своїми напрямами. Завдяки своєчасним заходам та відповідальності громадян спалахів інфекційних хвороб вдалося уникнути. Про це повідомляє Міністерство охорони здоровʼя України.

     Після руйнування російськими окупантами дамби Каховської ГЕС 6 червня до зони надзвичайної ситуації потрапили 180 населених пунктів Дніпропетровської, Херсонської та Миколаївської областей, де мешкало майже 900 тисяч громадян.

     – Одразу після теракту на Каховській ГЕС на території Дніпропетровської, Запорізької, Херсонської, Миколаївської та Одеської областей на базі центрів контролю та профілактики хвороб було сформовано 97 груп оперативного реагування на біологічні, хімічні та радіаційні загрози. Моніторинг проводився щоденно, завдяки злагодженій роботі спеціалістів Центрів контролю та профілактики хвороб (ЦКПХ) та медиків, екстрених служб та оперативному обміну інформацією з органами місцевого самоврядування і тому, що люди дослухались до обмежень та рекомендацій, вдалося уникнути спалахів інфекційних хвороб. Щоб не допустити погіршення санітарної ситуації, на постраждалих територіях було розгорнуто три інфекційних хаби для лікування пацієнтів з підозрами на гострі кишкові інфекції та холеру. Ці заклади були забезпечені спеціальними наборами медикаментів, більше ніж три тисячі людей із гострою кишковою інфекцією були обстежені на холеру – холери не виявлено в жодному випадку, – зазначив заступник Міністра – головний державний санітарний лікар України Ігор Кузін.

     Внаслідок теракту на Каховській ГЕС майже 700 тисяч українців залишилися без доступу до питної води. Для потреб населення та недопущення спалахів інфекційних хвороб до зони надзвичайної ситуації було доставлено 148 тисяч тонн питної і технічної води. ЦКПХ видали 237 тисяч таблеток для знезараження питної води для населення та для підприємств водопостачання й об’єктів критичної інфраструктури.

     Починаючи з 6 червня спеціалісти ЦКП провели понад 80 тисяч роз’яснювальних бесід з населенням щодо небезпеки та профілактики інфекційних захворювань та роздали більше ніж 211 тисяч роз’яснювальних інструкцій-пам’яток.

     З липня на територіях постраждалих громад, де вода повністю відступила, а земля підсохла, фахівці дослідили понад 100 проб ґрунту на територіях Миколаївської та Херсонської областей.

     Щодо морської та річкової води, продовжуватиметься моніторинг з поверхневих водойм. В разі фіксації відхилень чи невідповідності санітарно-гігієнічним нормам ЦКПХ інформуватимуть органи місцевого самоврядування та громади щодо можливих ризиків. 

     Загалом, як зазначають фахівці, якщо у перші дні після затоплення внаслідок руйнування Каховської ГЕС за бактеріологічними показниками невідповідність санітарним нормам сягала 35%, зараз рівень забруднення водойм знизився до відхилення у 10% в окремих точках моніторингу.

Сподобалась ця стаття?

Share on Facebook
Share on Twitter
Share on Linkdin
Share on Pinterest

PokrovGZK© 2020 Design by DIT

Україна, Дніпропетровська обл., м.Покров, вул. Центральна, 11