«У пріоритеті: безпека, доступність та якість освіти», – Денис Шмигаль

     Пріоритетом для українського уряду на навчальний рік 2023/2024 є забезпечення доступності освіти для всіх, без винятку, дітей. За 2022 та 2023 роки спільними зусиллями місцевих влад та міжнародних партнерів у державі модернізували та переоснастили 270 закладів освіти. Про це розповів прем’єр-міністр України Денис Шмигаль.

     Глава уряду акцентував, що у новому навчальному році головне – безпека, доступність та якість освіти.

     Навчання офлайн буде лише там, де є сховища. За словами прем’єр-міністра, ще навесні Уряд виділив 1,5 млрд грн на облаштування безпечних умов у закладах загальної середньої освіти. Зараз майже 84% освітніх закладів мають укриття.

     1 млрд грн спрямували на шкільні автобуси. Через Prozorro для 18 областей закуплено 500 одиниць плюс ще 300 автобусів надають міжнародні партнери.

      – Завдяки постійній роботі з нашими європейськими партнерами вдалося досягти домовленостей на поставку ще понад 300 автобусів до кінця цього року. Ці автобуси надійдуть від Євросоюзу як гуманітарна допомога. 192 автобуси вже передані в школи, — повідомив Денис Шмигаль.

     Також, у навчальну програму дітей, які перебувають за кордоном, впровадили українознавчий компонент приблизно 6-8 годин на тиждень.

      Як зауважив очільник уряду, там, де зараз не є можливим навчання офлайн, держава підвищує якість і доступність онлайн-освіти. Для цього українські вчителі вже отримали майже 96 тисяч ноутбуків, а школярі – приблизно 36 тисяч девайсів. А до кінця року учні отримають ще 40 тисяч гаджетів.

      Це важливо, адже відкриває можливості для кожної дитини отримувати знання, де б вона не перебувала. Це стосується й українських дітей, які зараз за кордоном. Ми робимо все, аби вони не втратили зв’язок з українським освітнім простором. Це одна з важливих передумов для повернення наших людей додому, – підкреслив прем’єр-міністр.

  Денис Шмигаль зазначив, що на виконання завдання президента України Володимира Зеленського, уряд працює над системною трансформацією освітнього процесу за п’ятьма напрямками:

    1. Компетенція управлінців – покращення рівня навичок освітніх менеджерів.
    2. Підвищення престижу, оплати праці, навичок та вмінь українських педагогів.
    3. Сучасний зміст і сенси освіти на основі НУШ.
    4. Оновлена система та мережа для рівного доступу всіх дітей до якісної освіти.
    5. Новий освітній простір: його безпека та якість за новими стандартами.

     За словами прем’єр-міністра, Міністерство цифрової трансформації та Міністерство освіти і науки вже мають конкретні напрацювання, які до кінця року будуть презентовані.

Сподобалась ця стаття?

Share on Facebook
Share on Twitter
Share on Linkdin
Share on Pinterest

PokrovGZK© 2020 Design by DIT

Україна, Дніпропетровська обл., м.Покров, вул. Центральна, 11