Національний банк України випустив нові пам’ятні монеті «Сміливість бути. UA», присвячені сміливості української нації. Символічно, що в обіг вони введені до 32-ої річниці Незалежності України. Про це повідомляє нацбанк України.
Пам’ятні монети «Сміливість бути. UA» продовжують серію «Безсмертна моя Україно». Срібна монета має номінал 10 гривень. Тираж – до 5 000 штук.
Номінал пам’ятної монети з нейзильберу – 5 гривень. Тираж – 75 000 штук.
![](https://pokrovgzk.com.ua/wp-content/uploads/2023/08/1_IMG_3014_banner.jpg-1024x576.webp)
– Національний банк України ввів в обіг пам’ятні монети «Сміливість бути. UA». Вони особливі, адже зазвичай монети присвячуються особистостям, подіям чи якимось суто матеріальним речам. Але ми спробували віднайти щось, що нас об’єднує та є вартим того, щоб бути закарбованим на монеті. І ми знайшли спільну рису, яка є очевидною для всього світу, рису, яка, по суті, стала синонімом слова «українці». Це – сміливість! Щодня протягом цієї війни ми маємо можливість спостерігати за безліччю прикладів сміливості, звитяги, сили духу українців. Не лише ми – увесь світ! Ми присвячуємо цю монету хороброму і незламному українському народу. Сьогодні весь світ точно знає, що сміливість – це бути українцями. І щоб підкреслити це, ми зробили поверхню срібної монети частково дзеркальною. Піднесіть її до обличчя, побачте себе, відчуйте себе частиною незламної української нації. Це відзнака саме вам! Кожному із вас! – зазначив Голова Національного банку України Андрій Пишний.
![](https://pokrovgzk.com.ua/wp-content/uploads/2023/08/moneta-dennezal.png)
Символізм дизайну пам’ятних монет
Памʼятні монети мають особливий дизайн. На аверсі срібної зображено стилізовану композицію, що символізує Україну. На абсолютно дзеркальному тлі розміщено лезо меча; угорі – малий Державний Герб України. На реверсі – уособлення феномену сміливості та героїчного спротиву українського народу. У центрі зображено золотисту зірку, яка завдяки неймовірній відвазі та рішучості українців зруйнувала непорушний ідеологічний (міфічний) «камінь-бетон» непереможності російської армії. А також вертикальний напис: СМІЛИВІСТЬ БУТИ. UA.
Дизайн пам’ятної монети з нейзильберу повторює загальну стилізовану композицію срібної монети з акцентом зображення аверсу на лезі меча, розміщеного на матовому тлі, як символічний знак готовності українців захищати свою незалежність зі зброєю в руках.
Автори ескізів цих знакових для кожного українця пам’ятних монет – київські художники Володимир Таран, Олександр Харук, Сергій Харук. Скульптор – Володимир Атаманчук.
![](https://pokrovgzk.com.ua/wp-content/uploads/2023/08/5_IMG_3109_1_banner-1024x576.jpg)
Як придбати?
Придбати пам’ятні монети «Сміливість бути. UA» можна з 24 серпня 2023 року в інтернет-магазині нумізматичної продукції Національного банку. Загалом через інтернет-магазин буде реалізована одна тисяча срібних монет та 15 тисяч монет з нейзильберу, всі вони будуть доступні з першого дня продажу.
Крім того, з вересня пам’ятні монети будуть поступово реалізовуватися і банками-дистриб’юторами (АТ АБ «УКРГАЗБАНК», АТ «АБ «РАДАБАНК», АТ «ТАСКОМБАНК», АТ КБ «ПриватБанк») – у міру їх відвантаження Банкнотно-монетним двором НБУ. Детальнішу інформацію про початок реалізації та точки продажу можна буде дізнатися на їхніх офіційних сайтах.