«Сміливість бути. UA»: національний банк презентував пам’ятні монети До Дня незалежності України

     Національний банк України випустив нові пам’ятні монеті «Сміливість бути. UA», присвячені сміливості української нації. Символічно, що в обіг вони введені до 32-ої річниці Незалежності України. Про це повідомляє нацбанк України.

     Пам’ятні монети «Сміливість бути. UA» продовжують серію «Безсмертна моя Україно». Срібна монета має номінал 10 гривень. Тираж – до 5 000 штук.

      Номінал пам’ятної монети з нейзильберу 5 гривень. Тираж – 75 000 штук.

     – Національний банк України ввів в обіг пам’ятні монети «Сміливість бути. UA». Вони особливі, адже зазвичай монети присвячуються особистостям, подіям чи якимось суто матеріальним речам. Але ми спробували віднайти щось, що нас об’єднує та є вартим того, щоб бути закарбованим на монеті. І ми знайшли спільну рису, яка є очевидною для всього світу, рису, яка, по суті, стала синонімом слова «українці». Це – сміливість! Щодня протягом цієї війни ми маємо можливість спостерігати за безліччю прикладів сміливості, звитяги, сили духу українців. Не лише ми – увесь світ! Ми присвячуємо цю монету хороброму і незламному українському народу. Сьогодні весь світ точно знає, що сміливість – це бути українцями. І щоб підкреслити це, ми зробили поверхню срібної монети частково дзеркальною. Піднесіть її до обличчя, побачте себе, відчуйте себе частиною незламної української нації. Це відзнака саме вам! Кожному із вас! – зазначив Голова Національного банку України Андрій Пишний.

Символізм дизайну пам’ятних монет

      Памʼятні монети мають особливий дизайн. На аверсі срібної зображено стилізовану композицію, що символізує Україну. На абсолютно дзеркальному тлі розміщено лезо меча; угорі – малий Державний Герб України. На реверсі уособлення феномену сміливості та героїчного спротиву українського народу. У центрі зображено золотисту зірку, яка завдяки неймовірній відвазі та рішучості українців зруйнувала непорушний ідеологічний (міфічний) «камінь-бетон» непереможності російської армії. А також вертикальний напис: СМІЛИВІСТЬ БУТИ. UA.

      Дизайн пам’ятної монети з нейзильберу повторює загальну стилізовану композицію срібної монети з акцентом зображення аверсу на лезі меча, розміщеного на матовому тлі, як символічний знак готовності українців захищати свою незалежність зі зброєю в руках.

      Автори ескізів цих знакових для кожного українця пам’ятних монет – київські художники Володимир Таран, Олександр Харук, Сергій Харук. Скульптор – Володимир Атаманчук.

Як придбати?

     Придбати пам’ятні монети «Сміливість бути. UA» можна з 24 серпня 2023 року в інтернет-магазині нумізматичної продукції Національного банку. Загалом через інтернет-магазин буде реалізована одна тисяча срібних монет та 15 тисяч монет з нейзильберу, всі вони будуть доступні з першого дня продажу.

     Крім того, з вересня пам’ятні монети будуть поступово реалізовуватися і банками-дистриб’юторами (АТ АБ «УКРГАЗБАНК», АТ «АБ «РАДАБАНК», АТ «ТАСКОМБАНК», АТ КБ «ПриватБанк») – у міру їх відвантаження Банкнотно-монетним двором НБУ. Детальнішу інформацію про початок реалізації та точки продажу можна буде дізнатися на їхніх офіційних сайтах.

Сподобалась ця стаття?

Share on Facebook
Share on Twitter
Share on Linkdin
Share on Pinterest

PokrovGZK© 2020 Design by DIT

Україна, Дніпропетровська обл., м.Покров, вул. Центральна, 11