Під час засідання Кабміну Прем’єр-міністр Денис Шмигаль доповів про ситуацію у вітчизняній енергетиці. Це досить актуальне питання напередодні опалювального сезону. Він розкрив інформацію про перебіг ремонтів енергоблоків на українських електростанціях.
– За даними Міністерства енергетики, наразі ремонтна кампанія йде за планом. Так, вже відремонтували 5 атомних блоків потужністю 4,4 ГВт. У ремонті – ще 4 блоки потужністю 3,4 ГВт, – повідомив прем’єр.
Шмигаль додав, що всього відремонтовано та перебувають у ремонті 24 вітчизняні енергоблоки потужністю 4,3 Гвт, що становить 62% від загальної кількості. Також відновили 70% теплоелектроцентралей, ще 30% наразі в процесі оновлення.
Компанія «Укренерго» виконала майже 80% робіт з ремонту магістральних мереж. Високовольтні підстанції вже відновлено до рівня довоєнного стану.
Своєю чергою, президент ДП «НАЕК «Енергоатом» Петро Котін наголосив, що відремонтувати енергоблоки і під’єднати їх до української мережі намагаються якнайшвидше. Ремонт енергоблоку на одній з вітчизняних АЕС завершили на 2 тижні раніше запланованого. Він уже в роботі й зміцнив енергосистему на 1 тис. МВт електроенергії.
– Українські атомники працюють на межі можливостей і роблять все, аби взимку наші АЕС видавали максимальну кількість електроенергії та забезпечили нею українців, – підкреслив посадовець.
Міністр енергетики України Герман Галущенко додав, що зараз проходить пік наймасштабнішої за часи незалежності нашої держави ремонтної кампанії в енергетиці. Він подякував атомникам, які невтомно працюють над виконанням запланованого.
– Адже саме атомна енергетика забезпечує стабільність енергосистеми, генеруючи понад половину необхідної Україні енергії. Взагалі ж, працівники всіх видів електрогенерації та розподільних мереж працюють 24/7, аби вчасно підготувати енергосистему до зими, – зазначив міністр.
Прем’єр-міністр Денис Шмигаль резюмував, що держава у жодному разі не збирається применшувати загрози, ризики та виклики опалювального сезону.
– Саме задля їх мінімізації вже зараз триває робота над формуванням багаторівневого захисту для енергетичних об’єктів. Зима буде складною, але ми маємо вистояти. Готуємо до цього все необхідне, – запевнив глава уряду.
Варто додати, що для підготовки до наступного опалювального сезону Україні необхідно 3,4 млрд доларів. В цю суму входить як відновлення генерації, так і закупівля необхідних ресурсів.