Днями українські дзюдоїсти взяли участь у престижному турнірі Masters-2023, який відбувся у Будапешті – столиці Угорщини. У змаганнях Україна виборола дві бронзові нагороди, володаркою однієї з яких стала 19-річна покровчанка Єлизавета Литвиненко. Про це повідомляє Федерація дзюдо України (ФДУ).
![](https://pokrovgzk.com.ua/wp-content/uploads/2023/08/1-10-1024x683.jpg)
Бронзову медаль у скарбничку збірної України Єлизавета Литвиненко поклала у завершальний день змагань, 6 серпня.
![](https://pokrovgzk.com.ua/wp-content/uploads/2023/08/366023357_665252308964396_6985366553699814580_n-1024x683.jpg)
Наша землячка у першому раунді турніру на другій хвилині сутички здолала представницю Узбекистану. У наступному раунді Ліза зустрілася з титулованою німкенею, чемпіонкою світу 2021 року і бронзовою призеркою Олімпійських ігор в Токіо – Анною-Марією Вагнер.
– Сутичка видалася дуже запеклою, проте саме Єлизаветі вдалося нав’язати суперниці свою боротьбу і в основний час виконати два кидки на «Ваза-арі». Беззаперечна перемога і перепустка до чвертьфіналу! – розповідають у пресслужбі ФДУ.
![](https://pokrovgzk.com.ua/wp-content/uploads/2023/08/366075186_665252025631091_8016072054339364820_n-1024x683.jpg)
На цьому етапі Єлизавета Литвиненко зустрічалася з чемпіонкою Мастерс-2019, француженкою Фанні Естелле Посвіте. Дзюдоїстки довгий час вивчали одна одну, а під кінець основного часу суперниця спробувала виконати кидок, який викликав суперечливу реакцію у суддів. Саме цей прикрий епізод поєдинку не дозволив нашій спортсменці дійти до півфіналу, але її це не засмутило.
![](https://pokrovgzk.com.ua/wp-content/uploads/2023/08/365141105_665252108964416_3825610248522443509_n-1024x683.jpg)
У першій сутичці поєдинку за бронзу Єлизавета показала справжній клас: під кінець основного часу вона перемогла досвідчену представницю Південної Кореї Хунджі Юн. Після цього наша спортсменка зустрілася ще з однією представницею Південної Кореї, призеркою турнірів Grand Slam – Жеонгун Лі. Покровчанка не залишила жодних шансів суперниці, виконавши два чудові кидки на «Ваза-арі», здобула впевнену перемогу і вперше в кар’єрі завоювала бронзову нагороду турніру серії Masters, а разом з нею – важливі рейтингові бали для олімпійської кваліфікації.
![](https://pokrovgzk.com.ua/wp-content/uploads/2023/08/365470040_665252562297704_5621520787549761229_n-1024x673.jpg)
Вітаємо нашу переможницю Єлизавету Литвиненко та її тренерів – Андрія Блошенка та Сергія Синілова! Захоплюємося її яскравими виступами та відчуваємо гордість за те, що талановита молодь з нашого міста гідно представляє Україну на світових спортивних аренах! Бажаємо Єлизаветі тримати переможну планку. А ми триматимемо за неї кулаки та щиро вболіватимемо за нашу зірку на наступному турнірі серії Grand Prix, який відбудеться вже 18-20 серпня у Хорватії, в місті Загреб.