У Дніпрі презентували чергову поштову марку від «Укрпошти». На ній зображена лялька-мотанка зі зброєю у руках. Це витвір дніпровської майстрині Ірини Губанової, а скульптура «До бою!» представлена у Скарбниці Національного Історичного Музею України у Києві. Спецпогашення нової марки відбулося на дніпровському Головпоштамті. Про це повідомили в обласній військовій адміністрації.
![](https://pokrovgzk.com.ua/wp-content/uploads/2023/07/1-4-1024x686.jpg)
Символізм поштової марки «До бою!» відзначив перший заступник начальника Дніпропетровської ОВА Володимир Орлов:
– Мотанка – це образ матері, яка оберігає родину. Нині вона взяла в руки автомат, щоб захищати свою землю. Це – про волю до перемоги, незламність і звитягу українців.
![](https://pokrovgzk.com.ua/wp-content/uploads/2023/07/Фото5-1-1024x678.jpg)
Посадовець висловив свою думку з приводу історичного значення поштових марок:
– Помітив, що багато людей стали філателістами саме з початку великої війни. Сам зібрав практично всі випуски. Кожен з них – це унікальна історія.
![](https://pokrovgzk.com.ua/wp-content/uploads/2023/07/3-6-1024x678.jpg)
Авторка Ірина Губанова поділилася ідеєю створення ляльки-мотанки:
– Мотанка – сакральний родинний оберіг. Я вирішила зробити її сучасною. Ідея з’явилася ще на початку повномасштабного вторгнення. Рік тому завершила роботу. Багатьом людям вона подобається, особливо нашим захисникам, волонтерам. Вони використовують її як оберіг.
![](https://pokrovgzk.com.ua/wp-content/uploads/2023/07/2-8-1024x682.jpg)
Як повідомив директор з розвитку Дніпропетровської мережі АТ «Укрпошта» Сергій Єрмоленко, марку можна придбати лише на Дніпропетровщині – в обласному центрі та інших містах регіону.
![](https://pokrovgzk.com.ua/wp-content/uploads/2023/07/Фото4-4-1024x678.jpg)
На одному аркуші – 9 марок. Традиційно в комплекті додається листівка та конверт.
Тираж обмежений – до 1 тисячі екземплярів.
![](https://pokrovgzk.com.ua/wp-content/uploads/2023/07/Фото8-1-1024x678.jpg)